poster

Putování s dinosaury - Pátrání po Tyrannosaurovi (TV film)

 • anglický

  Science of Big Al, The

 • anglický

  Big Al Uncovered

Dokumentární / Krátkometrážní

Velká Británie, 2000, 30 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

 • TeeAge
  ****

  Dokument o ňom. O ňom, ktorého obdivujeme najviac. Godzilla 4ever :D(25.12.2008)

 • Dan9K
  ****

  Jeden z největších trapasů českých distributorů vůbec. Za tohle podporování dinosauřího mýtu a klišé o tom, jak každý velký teropodní dinosaurus musí být tyrannosaurs, měl někdo dostat křeslo, ale vsadím se , že mu to prošlo. Korunku tomu nasazuje oficiální text distributora. O tom, co to způsobilo, je možné vidět i na některých zdejších uživatelích, kteří nic neřešili a tuto hloupost přejali. To je jako by byl dokument o Napoleonovi a já v textu distributora psal o životě Hitlera. Dokument samotný je samozřejmě velmi zajímavý, narozdíl od klasického Putování s dinosaury, se mnohem více soustředí na stránku informativní a humornou a funguje zejména ve spojení s krátkou nástavbou Putování s dinosaury jménem Balada o Allosaurovi, která je vůbec nejlepší epizodou této minisérie.(13.1.2011)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Pátrání po Tyranosaurovi, který je ve skutečnosti Alosaur.... To je... Co?! Taky už chybí jenom vichr z hor a jmelí. Ale i při přehlédnutí téhle prasárny je tohle jeden z těch slabších dílů(18.4.2013)

 • Stanley
  ****

  V tomto speciálu Putování s dinosaury se dozvíte podrobnosti o tom, jak došli vědci k informacím, podle nichž dokázali sestavit stručný životopis tyrannosaura, kterého pojmenovali Velký Al (viz Balada o Alosaurovi).(15.5.2007)

 • tomtomtoma
  ****

  Doplněk Balady o Alosaurovi. Český název je prazvláštní a zcela scestný. Tedy pokud to není míněno jako nějaká metafora, či obecné určení. Vědci nadšeně a zaníceně hovoří o svých objevech a přesvědčivě dokládají svá tvrzení a teze. Nadšenecky, zasvěceně, odborně se spoustou domněnek. Ale alespoň je to sympatické a vhodné při zpopularizování vědy a bádání o pradávné minulosti naší Země.(11.10.2012)

 • h0n24
  *****

  Fascinuje mě, jak se za deset let filmová (počítačová) animace změnila. Ušla mílové kroky! Tehdy jsem technologiím ve filmu tleskal, dneska modely dinosaurů vypadají otřesně. Chtělo by to remake...(14.1.2013)

 • see_sawandrew
  ***

  Zajímavý dokumentární doslov k Baladě o Alosaurovi. 65% Tentokrát česká distribuce zmršila už i samotný název. - Nejde o žádného Tyrannosaura!(31.5.2010)

 • filmmovier
  ****

  Tak tohle je omyl. Chtěl bych znát to prase co dokument o alosaurovi přeložilo tak, jak přeložilo. A ten OFICIÁLNÍ text je úplně mimo.... Dokument za to ale nemůže. Doplňek Balady o alosaurovi, kde je vše o jeho nálezu, zkoumání, způsobu života... Dnešní věda skutečně dokáže všechno. Veselý a humorný dokument, ve kterém Al holduje sportu a zaplněný vyprávěním vědců. V rámci Putování trochu slabší, ale mě se to velkolepé zkoumání dinosaura líbilo. Zajímavý pohled do vědy. 85%.(3.2.2013)

 • Paity
  ****

  Tyrannosaurus je samozřejmě veliká celebrita mezi dinosaury na našich obrazovkách, takže se nedivím, že tvůrci cyklu Putování s dinosaury udělali jeden díl zaměřený jen na něj.(31.7.2013)

 • paddy35
  ****

  Tyrannosaurovi? Tak za tohle by měl někdo dostat okamžitý vyhazov. Dokument o velkém Alovi, což byl oblíbený Allosaurus, který ani nebyl nikterak podobný obrovitému Tyrannosaurovi. Pak se můžeme divit, že jsou lidi zmatení a nerozeznají díky chybnému názvu pak jeden druh od druhého.(23.8.2019)