Putování s dinosaury - Pátrání po Tyrannosaurovi (TV film)

Science of Big Al, The

Big Al Uncovered

Dokumentární / Krátkometrážní

Velká Británie, 2000, 30 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

Dokument o ňom. O ňom, ktorého obdivujeme najviac. Godzilla 4ever :D(25.12.2008)

Jeden z největších trapasů českých distributorů vůbec. Za tohle podporování dinosauřího mýtu a klišé o tom, jak každý velký teropodní dinosaurus musí být tyrannosaurs, měl někdo dostat křeslo, ale vsadím se , že mu to prošlo. Korunku tomu nasazuje oficiální text distributora. O tom, co to způsobilo, je možné vidět i na některých zdejších uživatelích, kteří nic neřešili a tuto hloupost přejali. To je jako by byl dokument o Napoleonovi a já v textu distributora psal o životě Hitlera. Dokument samotný je samozřejmě velmi zajímavý, narozdíl od klasického Putování s dinosaury, se mnohem více soustředí na stránku informativní a humornou a funguje zejména ve spojení s krátkou nástavbou Putování s dinosaury jménem Balada o Allosaurovi, která je vůbec nejlepší epizodou této minisérie.(13.1.2011)

Pátrání po Tyranosaurovi, který je ve skutečnosti Alosaur.... To je... Co?! Taky už chybí jenom vichr z hor a jmelí. Ale i při přehlédnutí téhle prasárny je tohle jeden z těch slabších dílů(18.4.2013)

V tomto speciálu Putování s dinosaury se dozvíte podrobnosti o tom, jak došli vědci k informacím, podle nichž dokázali sestavit stručný životopis tyrannosaura, kterého pojmenovali Velký Al (viz Balada o Alosaurovi).(15.5.2007)

Doplněk Balady o Alosaurovi. Český název je prazvláštní a zcela scestný. Tedy pokud to není míněno jako nějaká metafora, či obecné určení. Vědci nadšeně a zaníceně hovoří o svých objevech a přesvědčivě dokládají svá tvrzení a teze. Nadšenecky, zasvěceně, odborně se spoustou domněnek. Ale alespoň je to sympatické a vhodné při zpopularizování vědy a bádání o pradávné minulosti naší Země.(11.10.2012)

Fascinuje mě, jak se za deset let filmová (počítačová) animace změnila. Ušla mílové kroky! Tehdy jsem technologiím ve filmu tleskal, dneska modely dinosaurů vypadají otřesně. Chtělo by to remake...(14.1.2013)

Zajímavý dokumentární doslov k Baladě o Alosaurovi. 65% Tentokrát česká distribuce zmršila už i samotný název. - Nejde o žádného Tyrannosaura!(31.5.2010)

Tyrannosaurus je samozřejmě veliká celebrita mezi dinosaury na našich obrazovkách, takže se nedivím, že tvůrci cyklu Putování s dinosaury udělali jeden díl zaměřený jen na něj.(31.7.2013)

Tak tohle je omyl. Chtěl bych znát to prase co dokument o alosaurovi přeložilo tak, jak přeložilo. A ten OFICIÁLNÍ text je úplně mimo.... Dokument za to ale nemůže. Doplňek Balady o alosaurovi, kde je vše o jeho nálezu, zkoumání, způsobu života... Dnešní věda skutečně dokáže všechno. Veselý a humorný dokument, ve kterém Al holduje sportu a zaplněný vyprávěním vědců. V rámci Putování trochu slabší, ale mě se to velkolepé zkoumání dinosaura líbilo. Zajímavý pohled do vědy. 85%.(3.2.2013)