The Trial of Jeffrey Dahmer

všechny plakáty

TheRaven

Jak a vlastně i proč hodnotit záznam ze soudního procesu s Jeffreym Dahmerem? Proč vůbec byl tenhle záznam uveden do distribuce pro široké publikum? A proč by se na to měl někdo dobrovolně dívat? Protože jsme prasata. A podíval jsem se taky. Zvrácené, děsivé a znepokojivé. A přesto je divák do jisté míry fascinován tím, co dokáže jinak zcela stejný člověk, jako je on sám. ()

Kusko.t2

Záznam z justičného procesu sériového vraha, sexuálneho delikventa, násilníka, nekrofila, kanibala, zvráteného experimentátora a alkoholika Jeffreyho Dahmera, sa odštartoval 30. januára 1992 v Milwaukee (Wisconsin, USA). Preslávená ikona Ameriky sa v pozícii obžalovaného v mysli opäť vracia ku svojim ohavným činom, ktoré spáchal v rozmedzí rokov 1978 až 1991 (celkovo 17, relatívne pestrých vrážd). Proces je plný pikantností zo života jedného z najznámejších sériových vrahov Ameriky, detailov, ktoré mordom so sexuálnym podtextom predchádzali, ale i nasledovali. Emócie medzi pozostalými a ohavný nádych opovrhnutia sa stupňuje. Jeffrey mlčí. Svoju šancu upiera k zázraku, ktorý by ho zbavil svojprávnosti a označil za duševne chorého, nespôsobilého. Nestalo sa. Jeho chovanie aj napriek istej forme alkoholizmu bolo súdom vyhodnotené ako rozvážne, t.j. pri plnom vedomí s uvedomením si svojho chovania. Dňa 17. februára 1992 je Jeffrey odsúdený za 15 vrážd (počet sa v priebehu procesu zredukoval o dve) na 957 rokov vo väzení (15 krát doživotie). Medzi pikantnosti procesu bezpochyby patrí aj objasnenie Jeffreyho zvrhlej sexuálnej úchylky, ktorá akumulovala časom svoju silu až do vyvrcholenia kolapsu. Pohlavný styk s mladistvými, prípadne s dospelými mužmi často krát prerástol až ku nevyhnutnej vražde omámenej obeti, nekrofílii, kanibalizmu, či k rôznym formám neľudského zaobchádzania na už mŕtvych telách. Posledná obeť, ktorá prežila Jeffreyho útok (Tracy Edwards) ukončila 22. júla 1991 sériu brutalít útekom a následným označením miesta činu (apartmán 213, 924 North 25. Street, Milwaukee) vyčíňanie beštie. Pozadie a okolnosti prípadu, vrátanie prvého vstupu polície do Jeffreyho bytu, sú viac než desivé. Peklo malo svoju adresu, apartmán 213. Viac o prípade, živote a smrti nie je problém sa dočítať na ktorejkoľvek stránke venovanej sériovým vrahom, či len tak na internete. Meno Jeffreyho Dahmera je pamätné. Predsa len mi nedá ešte spomenúť, čo aj v procese zaznelo, Jeffreyho túžbu po ideálnom partnerovi. Možno aj preto niektorým v omámení začal vŕtačkou hĺbiť dieru do lebky a aplikovať vstreknutím injekciou kyselinu chlorovodíkovú alebo vriacu vodu do oblasti mozgu (ku chémii mal v minulosti blízko). V súvislosti s týmto postupom a opojením, sa mi jednoznačne vinára napríklad zakazovaná klasika THE DRILLER KILLER. S vytvorením sexuálnych zombie jedincov úspech nemá. Priamo v procese a v konkrétnej výpovedi, sa však za film, ktorý tvoril kulisu pri Jeffreyho zvrátenosti popri fotografiám mŕtvych tiel apod., označuje diabolský THE EXORCIST III z roku 1990. ()