El Cojonudo

Uruguay, 2005, 22 min

Fede Alvarez

Noelia Campo

Rozpočet $10,000(25.8.2013)

Dôkaz o tom, že Uruguay dokáže vypáliť silne okulahodiacu filmárčinu. Tu ale námet spáchal samovraždu v kopírke, no aj to s vysokým rozlíšením. Proste zbludilý párik si vymákne wrong motel ohodený pošukmi a dementa nevynímajúc - to sme už preskákali. Ale filmársky je Fede mimoriadne vitálny! Do bodíka navrch som napumpovala Uruguay a filmárčinu) Výsledok je jasný.(27.11.2012)

Co se z Alvareze vyklube, na to jsem opravdu zvědav(27.3.2013)

• pornogrind

Lehce vtipný, lehce krvavý a s docela povedenou hudbou. Neurazilo, ale ani moc nenadchlo.(13.4.2016)

Už pri svojom debute muselo byť všetkým jasné, že Fede má pred sebou skvelú budúcnosť ( a muselo to doťuknúť aj samotnému rejžovi ). Scenáristicky chabá, ale formálne viac ako slušná verzia stokrát videného. No a čo, keď to funguje.(9.3.2018)

• KASUGI

Už mě unavují tyhle buranské filmy a zajímalo by mě, jak přišel Alvarez po tomhle a Panic Attack k remaku Evil dead. Americkou pohádku o tom, kterak hodný strýček Raimi shlédnul na youtube krákté akční sci-fi a na úkor toho usoudil, že je Fedíček ideální režisér pro jeho kultovní horor si strčte do prdele.(13.1.2013)

Fede Alvarez (rocnik 78) natocil v roku 2005 21-minutovy EL COJONUDO, ktory je vtipny, drsny a aj sexy. Uz tu ukazuje, ze vie vymysliet a zrucne natocit film, ktory zaujme. Neskor spravil kratky kratas Ataque de Pánico! a studia sa hrnuli. Tesime sa na novy The Evil Dead!(27.12.2011)

• vrch07256732

Alvarez toho veľa nenatočil, ale toto je absolútny priemer s jedinou výhodou 22 min stopáže a celkom milým akustickým záverom. Podobných vecí sa na YouTube povalujú stovky od rôznych amatérov, resp. nízkorozpočtových súkromných filmárskych spoločností, takže za 2 zo súcitu a že Alvarezovi fandím do budúcna.(21.9.2015)