Maďarský magazín

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2009, 26 min

Magazín národnostnej menšiny na Slovensku. (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

Verejno-právna Slovenská Televízia by mala garantovať to, že bude vysielať program pre všetky skupiny obyvateľstva. Každý občan predsa musí platiť povinné koncesionárske poplatky. Takže aj početná maďarská menšina má svoju pravidelnú, polhodinovú, publicistickú reláciu. Jedná sa o spravodajstvo vysielané v maďarskom jazyku sprevádzané slovenskými titulkami. Ja tej ich hatlanine nerozumiem ani pol slova, takže pre mňa je to ušidrásajúci odpad! ()

Marze

Maďarský magazín - Televízny archív – pôvodná tvorba i športové relácie online (rtvs.sk) https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15331/308925#14 ()

Marek1991 odpad!

Maďarská menšina si vzhľadom na svoju početnosť tiež zaslúži svoj program vo vysielaní verejnoprávnej televízie. Na môj vkus má však až priveľa programov. Takisto ich úroveň je diskutabilná, často podľa mňa aj nevhodná s niekedy príliš veľkou nacionalitou. Reálny dopad na život tejto menšiny je tiež malý v určitom smere, skôr v posledných rokoch vystupňovali snahy o presadzovanie toho svojho, na úkor väčšinového a iného obyvateľstva. Výroba je trocha neprofesionálna a tieto magazíny mi prídu na rozdiel od ukrajinských, či rusínskych nevhodné pre väčšinového a iného diváka. Chcelo by to tomuto magazínu pridať na kvalite, pozerateľnosti aj pre iných, keďže sa jedná o verejnoprávnu televíziu, takisto na vyššej minutáži, ale s tým, že by sa zredukovali nadbytočné relácie určené pre túto menšinu. V tomto prípade by som si možno aj ja z času na čas pozrel, ako si žijú maďarskí občania žijúci na území SR. Mimochodom môj názor na Maďarov je asi taký, že ich považujem za čiastočných Slovanov, keďže nie je možné, aby ich údajní šikmookí predkovia v priebehu pár storočí zmenili svoje črty, tiež výskyt blondýniek o niečom svedčí. To je však môj súkromný názor, ktorým som svoje hodnotenie k tomuto magazínu veľmi neovplyvnil. ()

kebom

Fajn, že aj Maďari majú nejakú reláciu vo verejnoprávnej TV, len tieto národnostné magazíny väčšinou informujú o kultúrnych a iných voľnočasových aktivitách. Teda informačná hodnota ako aj kvalita spracovania je týmto biedna. ()

insky odpad!

STV by mala naozaj prehodnotiť vysielanie relacii takéhoto typu. Neviem či v iných krajinách majú menšiny takého magazíny. Napr. turci v nemecku turecké programy, spravod.relácie a pod... ()