Vu Sur Terre

• Slovensko Čarovné miesta Zeme (více)
všechny plakáty
Francie, 2009, 10x52 min

Táto séria dokumentárnych filmov približuje divákovi úchvatné miesta našej planéty z pohľadu jej ochrancu a milovníka. Tvorcovia seriálu vybrali také miesta, kde žijú ľudia svoj život bez toho, aby sa nechali ovplyvniť každodenným civilizovaným a najmä uponáhľaným spôsobom života dnešného sveta. Sú to miesta, ktoré odolali agresívnemu správaniu sa rozvinutej civilizovanej spoločnosti, jej priemyslu a produkcie. Zoznámte sa s ľuďmi, ktorí dokážu žiť v takejto "čarovnej" izolácii...
Jednotlivé časti:  1.-Austrália
2.-Patagónia
3.-Tanzánia
4.-Nový Zéland
5.-Madagaskar
6.-Egypt
7.-Kostarika (oficiální text distributora)

majo25

Videl som diel o Austrálii a teda nič moc. Obsahuje nezáživné zákutia, medzi ktorými je pár zaujímavejších scén. Celkovo ale pôsobí nevyrovnane, hudobná stránka je tiež uba priemerná. 55% ()

nessbeal

Dnes bola v televizii Aljaska. Ako vacsina dokumentarnych filmov, ktore robia francuzi, ma svoju kvalitu. Tym padom sa neda hodnotit nizsie ako 60%. ()

Narciska

O lásce ke světu, lidem a přírodě skrze nevšední návštěvy - eukalyptové lesy na severu, perlové farmy na jihu, poušť ve vnitrozemí a virtuální školku pro celou Austrálii ()

agassi68

Videl som Tanzániu a Patagóniu, príroda je tam úchvatná. Škoda, že ľadovce na vrchole Kilimandžára už za chvíľu budú nenávratnou minulosťou.. ()