Dolphins

USA, 2000, 39 min

Steve Wood

Pierce Brosnan

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký dokument(22.12.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $54,000,000Tržby Celosvetovo $69,600,000(25.4.2010)

Krásný dokument od Imaxu (konečně!) s úchvatnými záběry... ačkoliv musím přiznat, že jsem se na to dívala hlavně kvůli hlasu Pierce Brosnana :-))(29.1.2006)

Delfíni jsou profesionálně natočená imaxovská atrakce, která se klasicky tváří naučně jako film pro školy, ale když nakousne nějaké opravdu zajímavé téma, tak ho utne a jde k dalšímu. Myslím, že by se nic nestalo, kdyby nějaký imaxovský dokument měl přes 40 minut. Takhle je to zase za čtyři s přimhouřenýma očima a jen díky úžasným záběrům na obrovském plátně. Vidět to v televizi, tak nad tři nejdu.(13.5.2005)

Podle mě asi nejzajímavější IMAX ze všech (zajímavé jsou také "tropický deštný prales" a "Everest") úžasná vizuální podívaná s mnoha zajímavými záběry i počítačovými animacemi, nic víc nic míň, ale za povšimnutí rozhodně stojí. Vemte si, že než pro takovýto dokument vymýšlet nějaký scénář je to lepší nechat takhle, aspoň se nic nepokazí. (IMHO 85%)(15.6.2005)

Nádherně natočený dokument o delfínech, který je doprovázený taky pěknou hudbou pana Stinga a komentářem Pierce Brosnana.(2.7.2009)