Bývalý veliteľ špeciálneho vojenského oddielu Le Saint (Chris Briant) nastupuje do práce v policajnom zbore v jednom provinčnom meste. Dostane za úlohu kontaktovať chrániť dôležitého svedka, ktorý je ochotný spolupracovať s políciou. Keď v pôvodne naplánovanom mieste ich stretnutia vypukne vojna gangov, Le Saint tajnú schôdzku narýchlo preloží do opustenej starej pevnosti Goben. Tá však nemusí byť taká pustá, ako by na prvý pohľad mohlo zdať... (Karamanlis)

ricci.s

Podľa obsahu na imdb som čakal exploiťák, no toto bola strela vedľa. Dokonca nesedí ani žánrové zaradenie. Kde tam bol ten horor? Ale pokiaľ má niekto z hororového hľadiska oceniť jednu prestrelku v lese, tak OK. Jedná sa o obyčajnú akčnú kriminálnu drámu, ktorá síce nebola nakrútená zle, ale keďže to šlo mimo mňa, sekol som s tým v polovici a dokončil rýchloposuvom (mňa takéto filmy proste nudia). Tentokrát bez hodnotenia, do odpadu sa mi to hádzať nechce, keďže za chybné info film nemôže. ()

George Stobbart

The Hunters sú zvláštnym filmom. Snažia sa vydávať za horor, no popritom sa toľko motajú inde, až na to doplácajú. Príbeh sa točí okolo skupinky lovcov, ktorí v opustenej oblasti Fort Goben zabíjajú ľudí a ktorým sa do cesty pripletie nový policajt, snažiaci sa vyšetriť miestne zmiznutia. Zo začiatku ide o obyčajnú a zväčša nudnú kriminálku, kedy sa rieši vyšetrovanie, predstavujú sa postavy (škoda však, že všetky sú nesympatické, otravné a ovplývajúce nejakou duševnou traumou) a všetko sa to iba tak motá, čo im vydrží asi 45 minút. Keď to však človek vydrží, tak sa veci konečne rozhýbu a po tom ako policajt prichádza do Fort Gobenu a ostane tu uväznený, začína napínavá hra, atmosféra sympaticky hustne, objavia sa aj nejaké zvrátenejšie scénky a označenie horor už nie je tak mimo. Táto časť mi neprišla o nič horšia než napr. v podobnom, nedávnom War Games at the End of the Day (hoci ten bol konzistentnejší a celkovo zvládnutý lepšie). Tento vydarený úsek však vydrží iba okolo pol hodiny a následne sa pretransformuje na nádejnú prírodnú naháňačku / prestrelku, ktorá však dopláca na neschopnosť postáv niekoho trafiť a na iskrivé efekty, vďaka čomu to vyzerá, že sa ostreľujú petardami. Dojem bohužiaľ nevylepší ani následné trápne finále, kedy sa na chvíľu objavia aj mladí, ktorým je mylne venovaný obsah čo sa s filmom vezie, a ktorých scénka tu pre mňa bola vrcholom debility. Napriek tomu si myslím, že film za pozretie stojí, no miestami vyžaduje priam svätú trpezlivosť a tá prehnaná, takmer dvojhodinová stopáž ho zabíja. ()

Wacoslav1

To měl bejt Horor? Drama?? Akčňák??? Nebo co vlastně?! ani nevím v půlce filmu jsem se dokonale ztratil a pak už se jenom, tak nějak ze setrvačnosti doklimbal až do konce kterej, ale jako na potvoru furt ne a ne přijít. Obal filmu sice vypadá lákavě, ale je poněkud zavádějící a klame. Je to prostě opravdu neskutečně divnej a především nudnej a prostě po všech stránkách špatnej film. Já dám asi nakonec tu jednu hvězdu za to, že z podobně podivnou směsicí všech možných žánrů jsem se snad ještě nesetkal.10% ()

Karamanlis

S lesnými survival thrillermi/horomi sa v poslednej dobe roztrhlo vrece, čo však mne nejako nevadí, lebo väčšina z nich sa mi páčila a inak tomu nebolo ani v prípade The Hunters, hoci nejaké výhrady voči tomuto kúsku z už osvedčenej (Calvaire) francúzsko-luxembursko-belgickej koprodukcie by som predsa len mal. V prvom rade nemám v žiadnom žánri rád zbytočné psychedelické výjavy a tu by sa ich zopár našlo, ich miera však našťastie bola celkom únosná. Karty sú na pohľad rozdané dobre, keďže vojnový veterán z Afganistanu tu na zamínovanom pozemku starej pevnosti čelí pätici fanatikov, majúcich záľubu v lovení a vraždení ľudí, ich vzájomná konfrontácia však nakoniec nebola tak efektívna, ako som očakával. Chápem, že v reále nemá každý mušku presnú ako westernové postavy stvárňované Clintom Eastwoodom, keď však v boji ostrieľaný ex-veliteľ špeciálneho armádneho komanda počas prestrelky niekoľkokrát vyprázdni zásobník pištole len tak neverímboha kamsi do kmeňa stromu, tak to už začne byť trochu zvláštne. ()

zolo23

Tak ako v poslednom čase chválim francúzsku kinematografiu, tak ju teraz musím pokarhať. Tam kde francúzi vynikali svojou priamočiarosťou a originalitou, tu naprosto zlyhávajú. Je pekné, že nás režisér chce oboznámiť s jednotlivými postavami, ale že to bude trvať prvú polovicu filmu?! Totálna nuda a chaos, úplne som sa začal strácať o čo vlastne ide. Bez mála 2 hodinový film je proste veľa na tento typ žánra. Po hodine sa konečne začalo niečo diať, ale že by ma to posadilo do kolien to teda nie. Zdalo sa mi ako keby išlo o B-čkovú amatérčinu (kamera, strih príšerné) čo ma nemilo prekvapilo. Jediné čo ma potešilo bola nádherná Dianna Agron, ktorá keď chce môže mi kľudne zavolať. Ako som videl tiež chodí dosť často a rada do baru :) ()

Dm1tr1j odpad!

Ako keby to vymýšľal človek bez mozgu, tu už sa nás nesnažia osrať ako malé deti ,že je to podľa skutočnosti tu už klamú aj o tom , že je to horor, ako väčšinu pičovín som to pozeral 2x zrýchlené, a tým dialogom to ani neuškodilo... ()

petrik11

Dám trojku, viac si tento múví nezaslúži. Nebolo to zle natočené, efekty slušné, ale postavám sa nedalo príliš veriť. Povedal by som hokejovou terminológiu, hrali to príliš profesorsky. ()

rzepa odpad!

Za sebe můžu říct, že nudnější film jsem již hodně dlouho neviděl. Vlastně účet na ČSFD jsem si založil převážně proto abych mohl k filmům jako tento napsat varování, takže tomuto snímku pouze děkuji za mojí přítomnost zde. ()