kikuka

Vyzerá to na dalšiu high-end romantickú komédiu - tentokrát priamo zo sveta finančníkov, tak trochu Romeo a Júlia, len miesto znepriatelených rodov sú tu dve konkurenčné banky. Otázka kvality je pre mňa ešte stále mystériom, možno si spravím výlet do kina, ked Saving Project X po ani nie týždni stiahli (ako nasadzovať čokoľvek proti Zhangovi, ktorého Flowers of War / 13 Hairpins má v treťom týždni hrania len v jednom z XY kín stále 11 časov, euhm). ()

Vavča

Bože, zač mě trestáš? Tento film potvrzuje mnoho nepříjemných věcí, které jsou typické v USA, v poslední době ve větší míře v Evropě a dokonale si našly svůj domov v Číně. Souboj obchodních společností je docela ohrané téma, když se z toho někdo pokouší dělat ještě romantickou komedii musel zákonitě narazit. A nyní ten krásný výčet zvěrstev: 1) Zřejmě už i v Číně zakořenila představa, že magazin lifestyle = reality, a co hůře, že tak je to správně a má to tak být. To znamená workoholismus, povrchnost, hovadské chování atd. 2) Ženy podle těchto magazínů a snímků jsou unikát se kterým by si nevěděl rady ani doktor Cimický. Předně jsou nepoučitelně blbé (kdyby byly aspoň perverzní, s tím se dá něco dělat), sebereflexi neznají, když se k nim někdo chová roky jako dobytek, je to v poho, mají ho rádi dál. S tím souvisí další duševní porucha hlavní hrdinky, žije v idiosynkratickém světě, zaměnuje jevy za jejich podstatu. Jediné co tenhle film zdobí je kamera a Xu Jinglei. ()