84. Annual Academy Awards (TV pořad)

The 84th Annual Academy Awards

Publicistický

USA, 2012, 180 min

Účinkují:

Billy Crystal, Meryl Streep, Rooney Mara, Michelle Williams, Glenn Close, George Clooney, Brad Pitt, Gary Oldman, Jean Dujardin, Demián Bichir, Max von Sydow, Christopher Plummer, Maya Rudolph, Rose Byrne, Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Ellie Kemper, Wendi McLendon-Covey, Jonah Hill, Sacha Baron Cohen, Martin Scorsese, Jason Segel, Nicholas Stoller, Emma Stone, Ben Stiller, Octavia Spencer, James Earl Jones, Jessica Chastain, Viola Davis, Kenneth Branagh, Colin Firth, Nick Nolte, Gwyneth Paltrow, Robert Downey Jr., Janet McTeer, Angelina Jolie, Sandra Bullock, Natalie Portman, Morgan Freeman, Kate Capshaw, Steven Spielberg, Christian Bale, Penélope Cruz, Halle Berry, Owen Wilson, Tom Hanks, Chris Rock, Milla Jovovich, Zach Galifianakis, Tina Fey, Will Ferrell, Bradley Cooper, Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Michael Moore, Melissa Leo, Tom Cruise, Penelope Ann Miller, Bérénice Bejo, Nat Faxon, Jim Rash, Alexander Payne, Robert Legato, Benjamin Millepied, Sandy Powell, Sérgio Mendes, Steve Jobs, Thomas Langmann, Sidney Lumet, Elizabeth Taylor (a.z.), Peter Falk (a.z.), Sidney Lumet (a.z.), Jane Russell (a.z.), Cliff Robertson (a.z.), Ben Gazzara (a.z.), Whitney Houston (a.z.), Polly Platt (a.z.), Jackie Cooper (a.z.), Ken Russell (a.z.), Farley Granger (a.z.), Steve Jobs (a.z.), Annie Girardot (a.z.), Gary Winick (a.z.), Laura Ziskin (a.z.), Michalis Kakojannis (a.z.), John Calley (a.z.), Donald Peterman (a.z.), George Kuchar (a.z.), Gilbert Cates (a.z.), Bert Schneider (a.z.), Tim Hetherington (a.z.), Hal Kanter (a.z.), David Zelag Goodman (a.z.), Theadora Van Runkle (a.z.), Richard Leacock (a.z.), Norman Corwin (a.z.), Peter E. Berger (a.z.), Philip Craik (a.z.)

Don Mischer

Scénografie:

John Myhre

Ačkoliv jsem další den šel do práce, poprvé jsem se dočkal živého přenosu Oskarů. Show to byla nádherná, i když vím, že už byly daleko lepší. Bylo vidět, že nechtějí nic zkazit a tak se snažili být solidní a pořádní. Něco překvapilo, něco nudilo, to, co mě ale opravdu štvalo, byli samotní komentátoři. Ti, rádoby zvaní odborníci, do komentování tahali kupu svých názorů s tím, že by to přáli tomu a tomu, což mě v žádném případě nezajímá a to by také měli respektovat. Nejvíc mě šokovalo, když nedokázali dobře říct jméno Zacha Galifianakise a nebo pletli postavy některých hereček ve filmech. Tak když už nevím, tak ať radši mlčím. Ale když už jsem odborník, tak ať to dělám pořádně. Pánové, Zach skutečně není Zač. Vrcholem pak bylo, když se bůhví jak dlouho bavili o bradavce Jennifer Lopez, která údajně měla být vidět. Koho to kurva zajímá? Nicméně byla radost sledovat celou tu řadu herců civilněji než ve filmech. Je to jiné a člověk si trošku udělá obrázek. Když ale příště budu mít možnost, podívám se na záznam a v originále. Za prvé mi dojem nezkazí komentátoři a za druhé nebudu hodinu a půl čumět na reklamy. To se opravdu nedalo.(27.2.2012)

Hodně konzervativní, až staromilský večer. Projev Billyho Crystala sice hravě překonává ty dvě katastrofy z loňska, ale na víc než hyperkorektní průměr to nebylo (obvzlášť v porovnání s Gervaisem, či předloňským oscarovým duem Martin-Baldwin). Pomyslné ceny za nejlepší výkon v roli předávajícího by si odnesly Emma Stone a Robert Downey Jr. Potěšilo úchvatné představení Cirque du Soleil. Co se rozdělení samotných cen týče, tak bylo až nepříjemně předvídatelné a pro mě opět spíše zklamání. Komentátoři HBO byli jako tradičně skvělí a zpestřovali lehce monotóní show (kritiku od některých uživatelů nechápu).(3.3.2012)

Jako show parádní, ale výsledky nic než ostuda. Jinak podívaná to byla jak jinak než velkolepá, Billy je zkrátka profík, kterej umí vybruslit ze všeho a ještě vtipně. Viděla jsem spoustu nádhernejch šatů (nejvíc jsem slintala u Penelope Cruz a Natálky Portman) a chlapů v oblecích:), dál kapitolu samu o sobě s názvem Jennifer Lopez a Cameron Diaz, smrtku Angelinu Jolie, navátou Emmu Stone, dokonalý vystoupení Cirque du Soleil a spoustu spoustu dalšího. Překladatelé z HBO nám poslali pozdrav do Světozoru (zážitek jak prase:D) a až na ty puberťáky, co seděli před náma, jsem si to nesmírně užila. Díky a zase za rok!!(27.2.2012)

Můj první přenos předávání nejcenějšího filmového ocenění. Některé gegy byly vtipné, jiné méně, ale celý večer si myslím byl zvládnut dobře. Jediné, co mi opravdu vadilo byly reklamy. Chápu, že se jedná nejspíš o jeden z nejlukrativnějších reklamních časů roku, ale nějakých 15, nebo kolik jich bylo, to je trochu moc. Kdyby jich raději pár zrušili a těch pár minut věnovali kráťoučkým reportážím o, pro mě, největším trojlístku hvězd, které loni odešly: Peter Falk, Sidney Lumet, Elizabeth Taylor. Co chválím moc, je okamžité vyhlášení výsledků po rozbalení obálky, to u nás není až tak zvykem :D(27.2.2012)

Billy Crystal ukázal a dokázal, kdo je pak Oscar. Jeho chytré vtipy a scénky skvěle držely pospolu. Ocenění pro The Artist potěšily. Po minulém ocenění opět návrat k inteligentnímu humoru a k oslavě filmu. Mimochodem tady je vidět ta úcta - dlouhý potlesk Meryl Streep. Český lev by měl konečně kopírovat! (viděno v originálu)(3.3.2013)

• Billy Crystal

• - Meryl Streep získala svého třetího Oscara po 29 letech. (jezurka42)

• - Bylo to již potřetí, co byly Meryl Streep a Glenn Close společně nominované v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. Předtím to bylo v roce 1988 a 1989. (jezurka42)

• - Ve věku 82 let se stal Christopher Plummer nejstarším držitelem Oscara. (jezurka42)