Ti pánové, jež americkou slávu obohatili o české slovo, mi připomněli kamarády, kteří se mimoděk připletli k mikrofonu a nejapně podsouvali divákům-posluchačům nesouvisející názory a poznámky, které upozorňovali na jejich nepřipravenost. Smutný úděl českého komentátora! Pak všechno viděné vyznělo jako švihnutí do prázdna. A přitom byl ten večer tak nostalgický; Meryl, neonové nápisy starých kin, What a wonderful world, černobílé vsuvky a Uggie, kterému patřila celá noc. Vzhledem k času nebylo potřeba jiných zábavných čísel - nešlo o estrádu, ale o pokoru. Zabitou češstvím!(28.2.2012)

Nemůžu si pomoct, ale nejpovedenější "Oscary" za uplynulých 5 let uváděl Hugh Jackman. Měli spád, měli vtip a "diamantové" jeviště (v kombinaci s pěveckým vystoupením pana Jackmana) hladilo po duši. Jediné, co pohladilo po duši letos, bylo vystoupení Cirque de Soleil, které bylo opět famózní. Billy Crystalovi se to nepodařilo. Jako moderátor je sice fajn (navíc ostřílený), ale poslední dobou začíná být lehce monotónní, takže není divu, že ho hvězdy jako Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrow, popřípadě Chris Rock, Will Farrel nebo Ben Stiller lehce převálcovali... Spokojená jsem letos nebyla ani s vítězi, neboť reklamou nafouknutý "Hugo" a (pro mě) průměrný "The Artist" bodovali de facto ve všech hlavních i vedlejších kategoriích, zatímco skvělé kousky jako "Černobílý svět" nebo "Jeden musí z kola ven" zůstaly zapomenuty.:-((27.2.2012)

• korbitch22

Kvůli jednomu nepovedenému vtipu přišel o uvádění Eddie Murphy ( pan Ratner je hold idiot ) a dostalo se mi příšerného a nudného tlachání od vyčpělýho komika.Udělené sošky jsou opět výsměchem celému filmovému žánru a vůbec filmu všobecně.Sošky rozházené lidem a filmům,že i ten největší filmový analfabet se musí čurákem pleskat do čela.Jednu hvězdičku za to,že si Spielbergův patetický bastard neodnesl ani jednu a že animovaný film vyhrál Rango.Tyhle ceny dávno nemají svůj lesk a 84 ročník jest toho jasným důkazem.(27.2.2012)

Len v originálnej verzii, so slušne zhulenou Emmou Stone, Robertom Downey jr.&Gwyneth a Cirque du Soleil. Najdojímavejšia bola Meryl (po dlhej dobe nie feministická, tlieskam) Octavia, vtipní dragon tattoo strihači, scenáristi deti mojich(na rozdiel od ich scenára), Colin Firth (Mama Mia), Bret McKenzie (Kermit, the frog is just a normal frog and like many of the stars here tonight he's a lot shorter in real life:-))) ). Billy Crystal po lepšom botoxe než neprítomná Nicole, Angelinu by som poslal k dietológovi. HVIEZDA VEČERA, uf, Jessica Chastain.(29.2.2012)

• GodComplex

Hmmm, sediva nuda. Staci si to shrnout: Host - Billy Crystal neskutecnej trapak. Show - absolutne o nicem. Videosekvence - extremne slaby odvar predchoziho roku. Nominace - naprosto ignorantni. Vitezove - predvidatelne a prizdisracke volby, bez jedineho prekvapeni. V podstate se to ale dalo tusit. Co me nastvalo nejvic - kategorie hudby, nejen ze akademie ignorovala 2 nejlepsi soundtracky roku Drive a Dragon Tattoo, nejen ze misto nich nominovala 2x, slovy dvakrat ultra-nudneho pizlala Williamse, ale jeste cenu predvidatelne shrabnul ten francouzsky noob. Jedina potesujici zprava je scenaristicka vyhra Woodyho za genialni Midnight In Paris. 3/10(28.2.2012)

• Billy Crystal

• - Bylo tomu poprvé v historii Oscara, kdy bylo v kategorii nejlepší film nominováno 9 filmů. (jezurka42)

• - Meryl Streep získala svého třetího Oscara po 29 letech. (jezurka42)

• - Meryl Streep získala rekordní 17. nominaci na Oscara, zatímco John Williams se stal se svou 46. a 47. nominací nejvíce nominovaným skladatelem. (jezurka42)