Reklama

Reklama

84. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 84th Annual Academy Awards
Trailer
Publicistický
USA, 2012, 180 min

Účinkují:

Billy Crystal, Meryl Streep, Rooney Mara, Michelle Williams, Glenn Close, George Clooney, Brad Pitt, Gary Oldman, Jean Dujardin (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po čtyřiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2011. Tím okamžikem bude pondělí 27. února v půl druhé ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (88)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Můj první živáč a hned převládá bohužel zklamání. První dvě výtky ani nevím, zda mám započítat do celkovýho hodnocení. Mnoho reklamních pauz na které jsem jako sledovač pondělích sestřihů na HBO nebyl připraven a neskutečně mě srali. Druhou neutrální výtku ve vztahu k hodnocení mám k českému triu komentátorů, opravdu je zapotřebí dělat i z takovéhle události Hoří má panenko a ukazovat české buranství v plné nahotě. Chápu, že pro některé chlapce je spatření ženské bradavky maximum čeho ve svým životě, krom milionu filmových recenzí mohou dosáhnout, ale já si při opakovaném kecání o tom zda J.Lo ukázala bradavku připadal jak když čtu ten nejtrapnější bulvár. No hlavně že se chlapci nezapomněli asi 150x pochlubit jak je letošní Oscar předvídatelný a jak vítěze čekali. To, že neznaj ani obsah nominovaných filmů je fakt luxusní konfrontace s jejich kecama o tom že všechno čekali a věděli. Ostatně obsah nominovaných filmů pánové popletli i při Zlatých globech, ale tak neva v Čechách rozhodují jména a ne připravenost a kvalitní práce a ty jména pánové Baldýnský a Fuka maj, proč, ví asi jen bůh. Příště prosím přibrat ještě Tetsua a režisérsky předpojatou "super nestrannou“ redakci moviezone a z hvězdný záře která jde z Kodak Theatre (už teda bez Kodak ) přijde do mého pokoje potemnělé sucharství. Nestrannost pánové taky příliš nepobrali, nepokryté fandění HP a nevtipné otírání se o Michaela Baye budiž důkazem. Ptám se kolik lidí, co se dívá na přenos Oscarů asi zajímá komu přeje panáka trio českých komentujících figurek ? A výkřik, zdravíme Světozor, vstávejte, mě připomnělo blížící se Český lvy, kde Vachler huláká na celej sál ať žije český film a do toho se vrávorá přiožralej moderátor. Českým Homolkům za mikrofonem to však nestačilo a tak při děkovačce herce Jeana Dujardina "miluju tuhle zem" mu skočili do řeči a dodali "tak se nauč anglicky", to fakt sedí od někoho, kdo neumí ani vyslovit jméno Zach Galifianakis. Vím, že je to technicky nemožné, ale žádám šéfy HBO ČR, zda by nešlo vysílat i v amerčtině (dual vysílání )a do sestřihu potažmo zařadit titulky. Nebo třeba jen obyčejný simultální překlad, protože když někdo z takové události dělá buranskou zábavu, tak mě to spíš sere než těší a nebo tam dejte Čtvrtníčka, ten je alespoň vtipnej. Další výtky se už do mého hodnocení promítaj v plné síle. Mrzelo mě, že vše bylo tak strohé, s ohledem na profesionalitu lidí, kteří Oscary připravujou bych uvítal víc mezičísel, to artistický bylo nádherný. Rovněž "in memory" bylo povedený, šla z toho úcta k zemřelým umělcům. Mě osobně udělalo neskutečnou radost, že se tam objevila i Annie Girardot. Musím ještě pochválit hééérečky, to jsou v těch šatech takový kočeny až to není hezký, Natálka a nebo Penelopička, no to byla ňamka. Tak zase za rok, s nadějí že to špatný zmizí a to dobrý se rozšíří nashledanou, plešounku. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Což o to, Bily Crystal je zkušený matador a k jeho moderátorství nemám větších výhrad, nicméně filmy roku 2011 mě zanechály chladným. Cítil jsem pouze minimální napětí, vzrušení, či pnutí v trenkách při vyhlašování jednotlivých kategorií. Aspoň díky za ten Rozchod Nadera a Simin... 5/10 ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Billy Crystal jede od začátku do konce s nadhledem, komediální vstupy zůstávají překvapivě naprosto vyrovnané a tributes i letos spolehlivě dojímají. Čtyřiaosmdesátý ročník byl z těch, co jsem viděl, určitě nejlepší a díky optimistické náladě v publiku i na jevišti jsem přál úspěch i nadšeným tvůrcům The Artist, přestože k mým jednoznačným favoritům nepatřili. Nejvyšší hodnocení tak utíká nakonec hlavně kvůli absenci nějakého dechberoucího čísla typu tančícího Hugha Jackmana, na které už se nějakou chvíli čeká. Jinak ale mezi nejrůznějšími předáváními jednoznačná špička. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv jsem další den šel do práce, poprvé jsem se dočkal živého přenosu Oskarů. Show to byla nádherná, i když vím, že už byly daleko lepší. Bylo vidět, že nechtějí nic zkazit a tak se snažili být solidní a pořádní. Něco překvapilo, něco nudilo, to, co mě ale opravdu štvalo, byli samotní komentátoři. Ti, rádoby zvaní odborníci, do komentování tahali kupu svých názorů s tím, že by to přáli tomu a tomu, což mě v žádném případě nezajímá a to by také měli respektovat. Nejvíc mě šokovalo, když nedokázali dobře říct jméno Zacha Galifianakise a nebo pletli postavy některých hereček ve filmech. Tak když už nevím, tak ať radši mlčím. Ale když už jsem odborník, tak ať to dělám pořádně. Pánové, Zach skutečně není Zač. Vrcholem pak bylo, když se bůhví jak dlouho bavili o bradavce Jennifer Lopez, která údajně měla být vidět. Koho to kurva zajímá? Nicméně byla radost sledovat celou tu řadu herců civilněji než ve filmech. Je to jiné a člověk si trošku udělá obrázek. Když ale příště budu mít možnost, podívám se na záznam a v originále. Za prvé mi dojem nezkazí komentátoři a za druhé nebudu hodinu a půl čumět na reklamy. To se opravdu nedalo. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Zaprděná show, u níž jsou jasně patrné producentské kotrmelce a strach z případného fiaska á la loňský rok. Jenže osobně je mi snaha o alespoň nějakou progresi mnohem sympatičtější než přímočará sázka na jistotu v podobě tradičně příjemného Billyho Crystala, jehož humor nezklame, ale v roce 2012 už zkrátka působí poněkud mdle a napodeváté i dosti ohraně. Show samotná potom tratila dost na absenci živé reprodukce písniček a vícero představení, jež by narušily stereotyp "předání ceny + Billyho vtip + předání cen". Zabití Muppetů a Cohenova Diktátora (k čemu byl celý mediální humbuk?) už je jenom dokladem, že scenáristé, resp. producenti neumí, anebo spíš nechtějí dostatečně improvizovat a sunout Oscary skutečně směrem k dynamičnosti a oživení zájmu ze strany mladšího publika. Uvidíme, co přijde za rok, ale to už asi sáhnu přímo po záznamu, abych mohl používat rychloposuv. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Ve věku 82 let se stal Christopher Plummer nejstarším držitelem Oscara. (jezurka42)
  • Bylo to již potřetí, co byly Meryl Streep a Glenn Close společně nominované v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. Předtím to bylo v roce 1988 a 1989. (jezurka42)
  • Meryl Streep získala rekordní 17. nominaci na Oscara, zatímco John Williams se stal se svou 46. a 47. nominací nejvíce nominovaným skladatelem. (jezurka42)

Související novinky

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Reklama

Reklama