TAP: Maxova Hra (studentský film)

Tap: Max's Game

Sportovní / Drama

Česko, 2012, 85 min

Kamil Beer

Dávám alibistickej průměr, ne proto, že bych nedokázal shodit kvality filmu (zvuk, střih, scénář a herecký výkony), ale asi proto, že je to přeci jen amatérskej počin člověka, kterýho osobně znám, řadu míst z jeho novely znám (aspoň na papíře) a tak nějak mám základní povědomí, o čem že to vlastně je. Jediný, co bych opravdu důrazně vytknul, je ten scénář, kterej nejenže potřebuje zvětrat tempo a na správných místech přitvrdit nebo naopak zvolnit, ale hlavně nevychytává tu hlavní pointu díla, o který se Kamil tak dlouho snažil ve svých literárních pokusech. Tak teď už jen doufat, že SE 4EVER dopadne líp.(29.7.2012)

• Kozy9

Hrávam magic už 6 rokov a to je možno z jeden dôvodov prečo ma tento extrémne amatérsky a bezduchý snímok doslova urazil. On totiž so samotnou hrou veľa spoločného nemá a hlavný protagonisti mali skôr zostať pri hraní ako sa venovať natáčaniu dačoho tak hrozného. Dve hviezdičky sú za snahu, ktorú som ako jedinú ocenil. 25%(27.1.2013)

Docela povedený amatérský film z prostředí hry MAGIC: The Gathering. Přestože v něm spousta věcí působí lacině (zvuk, postsynchrony apod.) a děj je místy neskutečně naivní, jedná se o docela příjemnou záležitost, která docela svižně utíká (oproti jiným českým "profesionálním" snímkům, které jsou v kině za peníze). Proto palec nahoru - a já si aspoň zavzpomínal, jak jsem před lety chvíli hrál na gymplu. :)(27.9.2015)

• Jarlaxle

No, řekněme si upřímně, že o nějakém hraní (filmovém) tu nemůže být moc řeč. Scénář za moc nestojí. A celkově tento film asi nezaujme moc lidí, kteří se kolem MTG netočí... Na druhou stranu, na to, že se jedná o studentský projekt za pár korun, má místy docela slušnou hudbu. Kamera v některých pasážích taky není úplně marná. A když přihlédneme k tomu, že všechny postavy jsou ztvárněny neherci, a že se jedná o prvotinu autorů, není to zas tak zlé. Pokud se tvůrci poučí z chyb, dotáhnou do konce některé nápady a přidají k tomu lepší příběh, mohlo by to příště daleko zajímavější :-)(9.4.2012)

• Finarfin

Jako hráč MTG a po zhlédnutí traileru moje očekávání nebyla velká. Přijde mi, že film nejen že znevažuje celou hru ale i všechny její hráče. Ruku na srdce, kdybych byl tématu neznalý, zhlédnul tuhle věc a pak potkal někoho, kdo by mi řekl, že MTG hraje, myslel bych si, že je „cáklej“. Dialogy jsou kapitola sama pro sebe a největší ze všech slabin filmu. Zajímalo by mě, kdo je psal, protože jsou úplně z jinýho světa, skoro jsem si chvílema myslel, že to je nějaká sabotáž a že to někdo předaboval dialogama, který tam původně nebyly, což je podrtženo neuvěřitelně špatným post-dabingem ala Pár Pařmenů. Obsazení je samozřejmě neherecké, ale celkem se dá unést a post-dabing a zvuk jsou tragédie. Hlavně je to ale špatnym scénářem. Kluci se chovaj povětšinu času jako 14 letý atd. Ten zbytek by se dal i prominout, i když působí směšně. Ale abych jen nekritizoval tak v některejch ohledech je to režisérsky (na amatéra) zvládnutý slušně i kamera je zajímavá. Píseň v traileru The Wizard od Butterfly Kiss je bravurní se skvělým textem, škoda, že se ve filmu neobjevila. Snaha se samozřejmě cení, ale nikdo, kdo má soudnost, tohle nemůže myslet vážně. Jako první film na téma MTG je to škoda, ale na druhou stranu, pokud bude někdy od někoho nějaký další, může být už jen lepší... doufám...(11.12.2012)

• - Natáčení v karetních klubech bylo doprovázeno nešťastnými náhodami: klub Dungeon byl prodán, klub Černý rytíř procházel rekonstrukcí a natáčení v klubu Zlatý drak se muselo nesčetněkrát odkládat. (Arbiter)

• - Ve filmu se objeví i skuteční elitní karetní hráči Lukáš Blohoň a Martin Juza. V roli komentátorů pak redaktoři karetních serverů Jarda Bílek a Luboš Platzer. (Arbiter)

• - Jedná se o historicky první film inspirovaný karetní hrou „Magic: The Gathering“. (Arbiter)