poster

TAP: Maxova Hra (studentský film)

 • anglický

  Tap: Max's Game

Sportovní / Drama

Česko, 2012, 85 min

Režie:

Kamil Beer
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ***

  Samozřejmě to má, jako každý amatérský fanfilm, nedostatky. Námět výborný, ale scénář by potřeboval přepsat, zejména dialogy které tahají za uši nebo jsou nechtěně komické, střih by potřeboval pořádně přitvrdit, hercům by prospělo trochu se uvolnit a zejména první půlce výrazně chybí tempo. Na druhou stranu je tu ovšem řada velkých plus. Ve druhé půlce má film parádní atmosféru, která mě vrátila do let kdy jsem MtG hrál, znovu ve mě oživila všechny ty pocity zažívané na turnajích, a také mi umožnil vrátit se do míst, kde jsem také hrával, včetně dnes již neexistující herny Dungeon, kde jsem sám prožil asi to nejlepší magicové období. Bavilo mě strhující finále, kdy jsem měl sto chutí vzít karty a jít to taky zase zkusit. A už jen za to si zaslouží film a jeho tvůrci ocenit a pochválit.(13.7.2014)

 • Vampireman
  ***

  K TAP jsem přistupoval jako k průseru a možná paradoxně mi tak dal nejvíc. Gebil jsem se hrubejm replikám, které tam solí úplně všichni, i celýmu emocionálně přepjatýmu uchopení filmu (nejlepší je vyobrazení radosti, jakožto půldenní běhání do noci někde na Hůrce u Kauflandu). Po režijní stránce pak poslední čtyřicetiminutovka, na jakože mistrovství ČR, vydatně šlape a rozhodně jsem měl chuť jít si zase Magic zahrát. Z mého úhlu pohledu dobrý. Btw. nechápu, proč má hlavní hrdina na sobě triko s nápisem The Incredible HLUK.(17.6.2012)

 • Finarfin
  *

  Jako hráč MTG a po zhlédnutí traileru moje očekávání nebyla velká. Přijde mi, že film nejen že znevažuje celou hru ale i všechny její hráče. Ruku na srdce, kdybych byl tématu neznalý, zhlédnul tuhle věc a pak potkal někoho, kdo by mi řekl, že MTG hraje, myslel bych si, že je „cáklej“. Dialogy jsou kapitola sama pro sebe a největší ze všech slabin filmu. Zajímalo by mě, kdo je psal, protože jsou úplně z jinýho světa, skoro jsem si chvílema myslel, že to je nějaká sabotáž a že to někdo předaboval dialogama, který tam původně nebyly, což je podrtženo neuvěřitelně špatným post-dabingem ala Pár Pařmenů. Obsazení je samozřejmě neherecké, ale celkem se dá unést a post-dabing a zvuk jsou tragédie. Hlavně je to ale špatnym scénářem. Kluci se chovaj povětšinu času jako 14 letý atd. Ten zbytek by se dal i prominout, i když působí směšně. Ale abych jen nekritizoval tak v některejch ohledech je to režisérsky (na amatéra) zvládnutý slušně i kamera je zajímavá. Píseň v traileru The Wizard od Butterfly Kiss je bravurní se skvělým textem, škoda, že se ve filmu neobjevila. Snaha se samozřejmě cení, ale nikdo, kdo má soudnost, tohle nemůže myslet vážně. Jako první film na téma MTG je to škoda, ale na druhou stranu, pokud bude někdy od někoho nějaký další, může být už jen lepší... doufám...(11.12.2012)

 • vincchuppo
  **

  Pěkné, na první dílko. Po technické stránce to jistě doženou v dalších projektech (hlavně chybí synchronní ruchy). Co se týče hudby, tu měli vkusnou a řekl bych vcelku vlezlou, což je dobře zapamatovatelné plus. Co se týče tempa: pomalé, zbytečně rozvleklé, nudné. Dialogy, často se opakující, suché. Kdyby byl film kratší, jenom by mu to prospělo. Jinak určitě pozitivní projekt a držím pěsti.(17.12.2012)

 • Wysch
  ***

  Dávám alibistickej průměr, ne proto, že bych nedokázal shodit kvality filmu (zvuk, střih, scénář a herecký výkony), ale asi proto, že je to přeci jen amatérskej počin člověka, kterýho osobně znám, řadu míst z jeho novely znám (aspoň na papíře) a tak nějak mám základní povědomí, o čem že to vlastně je. Jediný, co bych opravdu důrazně vytknul, je ten scénář, kterej nejenže potřebuje zvětrat tempo a na správných místech přitvrdit nebo naopak zvolnit, ale hlavně nevychytává tu hlavní pointu díla, o který se Kamil tak dlouho snažil ve svých literárních pokusech. Tak teď už jen doufat, že SE 4EVER dopadne líp.(29.7.2012)

 • - Natáčení v karetních klubech bylo doprovázeno nešťastnými náhodami: klub Dungeon byl prodán, klub Černý rytíř procházel rekonstrukcí a natáčení v klubu Zlatý drak se muselo nesčetněkrát odkládat. (Arbiter)

 • - Filmové mistrovství republiky se natáčelo na skutečném karetním šampionátu Grand Prix Praha. (Arbiter)

 • - Ve filmu se objeví i skuteční elitní karetní hráči Lukáš Blohoň a Martin Juza. V roli komentátorů pak redaktoři karetních serverů Jarda Bílek a Luboš Platzer. (Arbiter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace