poster

TAP: Maxova Hra (studentský film)

 • anglický

  Tap: Max's Game

Sportovní / Drama

Česko, 2012, 85 min

Režie:

Kamil Beer
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Finarfin
  *

  Jako hráč MTG a po zhlédnutí traileru moje očekávání nebyla velká. Přijde mi, že film nejen že znevažuje celou hru ale i všechny její hráče. Ruku na srdce, kdybych byl tématu neznalý, zhlédnul tuhle věc a pak potkal někoho, kdo by mi řekl, že MTG hraje, myslel bych si, že je „cáklej“. Dialogy jsou kapitola sama pro sebe a největší ze všech slabin filmu. Zajímalo by mě, kdo je psal, protože jsou úplně z jinýho světa, skoro jsem si chvílema myslel, že to je nějaká sabotáž a že to někdo předaboval dialogama, který tam původně nebyly, což je podrtženo neuvěřitelně špatným post-dabingem ala Pár Pařmenů. Obsazení je samozřejmě neherecké, ale celkem se dá unést a post-dabing a zvuk jsou tragédie. Hlavně je to ale špatnym scénářem. Kluci se chovaj povětšinu času jako 14 letý atd. Ten zbytek by se dal i prominout, i když působí směšně. Ale abych jen nekritizoval tak v některejch ohledech je to režisérsky (na amatéra) zvládnutý slušně i kamera je zajímavá. Píseň v traileru The Wizard od Butterfly Kiss je bravurní se skvělým textem, škoda, že se ve filmu neobjevila. Snaha se samozřejmě cení, ale nikdo, kdo má soudnost, tohle nemůže myslet vážně. Jako první film na téma MTG je to škoda, ale na druhou stranu, pokud bude někdy od někoho nějaký další, může být už jen lepší... doufám...(11.12.2012)

 • Jarlaxle
  **

  No, řekněme si upřímně, že o nějakém hraní (filmovém) tu nemůže být moc řeč. Scénář za moc nestojí. A celkově tento film asi nezaujme moc lidí, kteří se kolem MTG netočí... Na druhou stranu, na to, že se jedná o studentský projekt za pár korun, má místy docela slušnou hudbu. Kamera v některých pasážích taky není úplně marná. A když přihlédneme k tomu, že všechny postavy jsou ztvárněny neherci, a že se jedná o prvotinu autorů, není to zas tak zlé. Pokud se tvůrci poučí z chyb, dotáhnou do konce některé nápady a přidají k tomu lepší příběh, mohlo by to příště daleko zajímavější :-)(9.4.2012)

 • Wysch
  ***

  Dávám alibistickej průměr, ne proto, že bych nedokázal shodit kvality filmu (zvuk, střih, scénář a herecký výkony), ale asi proto, že je to přeci jen amatérskej počin člověka, kterýho osobně znám, řadu míst z jeho novely znám (aspoň na papíře) a tak nějak mám základní povědomí, o čem že to vlastně je. Jediný, co bych opravdu důrazně vytknul, je ten scénář, kterej nejenže potřebuje zvětrat tempo a na správných místech přitvrdit nebo naopak zvolnit, ale hlavně nevychytává tu hlavní pointu díla, o který se Kamil tak dlouho snažil ve svých literárních pokusech. Tak teď už jen doufat, že SE 4EVER dopadne líp.(29.7.2012)

 • Scalpelexis
  **

  Pokud budeme brát v potaz, že je to studentský nízkorozpočtový film, není to nijak špatné. Kamera má své světlé okamžiky a hlavně hudba je velmi nadstandardní prvek. Režie ma pár zajímavých nápadů; libí se mi temný obrázky na začátku nebo ranní příprava před finálem. Bohužel, kde to hodně vázne, je scénář. Moc se mluví, málo dělá, často mnoho povyku pro nic a některé problematiky se řeší až abnormálně hluboce. Herecky to není nijak profesionální, i když mě hlavní postava mile překvapila. Přijde mi škoda, že herci se mi nezdáli do hry tak zainteresovaní a pro fanoušky hry jsou tedy mnohdy gesta a hlavně použitá terminologie trochu zvláštní. Každopádně, potenciál tu je, ale musí se některé věci dotáhnout do konce, použít o něco více kreativity a hlavně ten scénář. Třeba se dočkáme. "Zase další kalba.."(19.5.2012)

 • swamp
  ***

  Docela povedený amatérský film z prostředí hry MAGIC: The Gathering. Přestože v něm spousta věcí působí lacině (zvuk, postsynchrony apod.) a děj je místy neskutečně naivní, jedná se o docela příjemnou záležitost, která docela svižně utíká (oproti jiným českým "profesionálním" snímkům, které jsou v kině za peníze). Proto palec nahoru - a já si aspoň zavzpomínal, jak jsem před lety chvíli hrál na gymplu. :)(27.9.2015)

 • - Natáčení v karetních klubech bylo doprovázeno nešťastnými náhodami: klub Dungeon byl prodán, klub Černý rytíř procházel rekonstrukcí a natáčení v klubu Zlatý drak se muselo nesčetněkrát odkládat. (Arbiter)

 • - Jedná se o historicky první film inspirovaný karetní hrou „Magic: The Gathering“. (Arbiter)

 • - Filmové mistrovství republiky se natáčelo na skutečném karetním šampionátu Grand Prix Praha. (Arbiter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace