poster

TAP: Maxova Hra (studentský film)

 • anglický

  Tap: Max's Game

Sportovní / Drama

Česko, 2012, 85 min

Režie:

Kamil Beer
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vincchuppo
  **

  Pěkné, na první dílko. Po technické stránce to jistě doženou v dalších projektech (hlavně chybí synchronní ruchy). Co se týče hudby, tu měli vkusnou a řekl bych vcelku vlezlou, což je dobře zapamatovatelné plus. Co se týče tempa: pomalé, zbytečně rozvleklé, nudné. Dialogy, často se opakující, suché. Kdyby byl film kratší, jenom by mu to prospělo. Jinak určitě pozitivní projekt a držím pěsti.(17.12.2012)

 • nash.
  ***

  Samozřejmě to má, jako každý amatérský fanfilm, nedostatky. Námět výborný, ale scénář by potřeboval přepsat, zejména dialogy které tahají za uši nebo jsou nechtěně komické, střih by potřeboval pořádně přitvrdit, hercům by prospělo trochu se uvolnit a zejména první půlce výrazně chybí tempo. Na druhou stranu je tu ovšem řada velkých plus. Ve druhé půlce má film parádní atmosféru, která mě vrátila do let kdy jsem MtG hrál, znovu ve mě oživila všechny ty pocity zažívané na turnajích, a také mi umožnil vrátit se do míst, kde jsem také hrával, včetně dnes již neexistující herny Dungeon, kde jsem sám prožil asi to nejlepší magicové období. Bavilo mě strhující finále, kdy jsem měl sto chutí vzít karty a jít to taky zase zkusit. A už jen za to si zaslouží film a jeho tvůrci ocenit a pochválit.(13.7.2014)

 • Scalpelexis
  **

  Pokud budeme brát v potaz, že je to studentský nízkorozpočtový film, není to nijak špatné. Kamera má své světlé okamžiky a hlavně hudba je velmi nadstandardní prvek. Režie ma pár zajímavých nápadů; libí se mi temný obrázky na začátku nebo ranní příprava před finálem. Bohužel, kde to hodně vázne, je scénář. Moc se mluví, málo dělá, často mnoho povyku pro nic a některé problematiky se řeší až abnormálně hluboce. Herecky to není nijak profesionální, i když mě hlavní postava mile překvapila. Přijde mi škoda, že herci se mi nezdáli do hry tak zainteresovaní a pro fanoušky hry jsou tedy mnohdy gesta a hlavně použitá terminologie trochu zvláštní. Každopádně, potenciál tu je, ale musí se některé věci dotáhnout do konce, použít o něco více kreativity a hlavně ten scénář. Třeba se dočkáme. "Zase další kalba.."(19.5.2012)

 • Wysch
  ***

  Dávám alibistickej průměr, ne proto, že bych nedokázal shodit kvality filmu (zvuk, střih, scénář a herecký výkony), ale asi proto, že je to přeci jen amatérskej počin člověka, kterýho osobně znám, řadu míst z jeho novely znám (aspoň na papíře) a tak nějak mám základní povědomí, o čem že to vlastně je. Jediný, co bych opravdu důrazně vytknul, je ten scénář, kterej nejenže potřebuje zvětrat tempo a na správných místech přitvrdit nebo naopak zvolnit, ale hlavně nevychytává tu hlavní pointu díla, o který se Kamil tak dlouho snažil ve svých literárních pokusech. Tak teď už jen doufat, že SE 4EVER dopadne líp.(29.7.2012)

 • Vampireman
  ***

  K TAP jsem přistupoval jako k průseru a možná paradoxně mi tak dal nejvíc. Gebil jsem se hrubejm replikám, které tam solí úplně všichni, i celýmu emocionálně přepjatýmu uchopení filmu (nejlepší je vyobrazení radosti, jakožto půldenní běhání do noci někde na Hůrce u Kauflandu). Po režijní stránce pak poslední čtyřicetiminutovka, na jakože mistrovství ČR, vydatně šlape a rozhodně jsem měl chuť jít si zase Magic zahrát. Z mého úhlu pohledu dobrý. Btw. nechápu, proč má hlavní hrdina na sobě triko s nápisem The Incredible HLUK.(17.6.2012)

 • - Filmové mistrovství republiky se natáčelo na skutečném karetním šampionátu Grand Prix Praha. (Arbiter)

 • - Nezávislý snímek vznikal déle než rok. Rozpočet přitom činil pouhých 8 000 kč. (Arbiter)

 • - Natáčení v karetních klubech bylo doprovázeno nešťastnými náhodami: klub Dungeon byl prodán, klub Černý rytíř procházel rekonstrukcí a natáčení v klubu Zlatý drak se muselo nesčetněkrát odkládat. (Arbiter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace