poster

Wolf Creek 2

 • Austrálie

  Wolf Creek 2

Horor / Thriller

Austrálie, 2013, 106 min

Režie:

Greg McLean

Kamera:

Toby Oliver

Hudba:

Johnny Klimek

Střih:

Sean Lahiff

Zvuk:

Paul Pirola

Scénografie:

Robert Webb

Kostýmy:

Nicola Dunn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hladass
  *****

  Jak jsem si zběžně proběhl zdejší komentáře, asi budu patřit k menšině, které se líbil i první Wolf Creek, proto jsem k pokračování přistupoval s poněkud lehkými obavami... Zcela zbytečně... Pokračování Wolf Creeku je ještě o stupeň lepší než jeho předchůdce, krvavější, brutálnější, úchylnější... Tentokrát se nemá smysl jakkoliv zmiňovat o vedlešjích postavách, protože naprosto dokonale ztvárněný buran Mick Taylor strhává veškerou pozornost na sebe a do pár minut zapomenete, že ve filmu nějaké jiné postavy vůbec hrály... Taylor bez milosti upaluje zaživa policajty, postřílí milé a v tu chvíli bezbranné důchodce, před očima dívky uřeže hlavu jejímu příteli a přitom stíhá ze sebe stíhá chrlit jednu vtipnější a smrtelnější hlášku než druhou... Vše se samozřejmě odehrává v přímém záběru, aby si to mohl užít i divák... No a scéna s létajícími klokany je naprosté top... Sice jsem jupííí nahlas nekřičel, ale byl jsem nadšen a film rozhodně doporučuji...(30.4.2014)

 • gogo76
  ****

  Vzniklo ďalšie pokračovanie filmu Wolf Creek. Čo to je?, pýtajú sa asi mnohí. Je to horor, ktorý som videl už dávnejšie, ale narozdiel od väčšiny sa mi celkom pozdával a tak som i hodnotil. Preto ma pokračovanie neprekvapilo. Je tu rovnaký magor v klobúku, takmer ako ten tuhý fajčiar z Elm Street..., ale i obete, ktoré sú opäť v zlom čase na zlom mieste. Je to horor, tak kde inde by mali byť...Pokračovania väčšinou prepadnú, ale tu je druhý diel ešte o niečo lepší. Znova krvák, takže automaticky film nie pre každého, ale náš magor je dosť presvedčivý, navyše dobrá scéna s klokanmi (On zabil Skippy!, On zabil Skippy!!...) a jasne čitateľný odkaz pre všetkých turistov. Necestujte do Austrálie! 80%.(23.8.2014)

 • juta
  ***

  Oproti jedničce je tohle svěžejší a záporák už tolik nesere jako tomu bylo minule. Jenže na druhou stranu tenhle film kazí fakt, že pokaždé si Mick najde cestu ke své oběti, i když je schovaná v houší, kde by člověk nenašel ani tank... :D A tak to bylo vlastně pořád dokola a takových filmů, kde se něco podobného děje už pár existuje, takže originalita tu moc znát není. :-)(12.9.2016)

 • genetique
  **

  Pocit izolácie v horrorových snímkoch je stávka na istotu a prostredie austrálskeho vidieka dáva tvorcom neobmedzené možnosti - tak sakra prečo to nevie nik poriadne využiť? V podstate som celý film už videl niekde inde - pozliepaný zo scén iných žánrových odrôd. Naozaj nič originálne, každá scéna takmer prvoplánovo vykonštruovaná, miestami nejaká tá gore-scéna sa podarila a možno akurát psychopatický záporák Mick Taylor mi trošku nahnal strach, jeho chrapľavý hlas a buranské vystupovanie bolo naozaj ikonické. Ale inak nič, čo by stálo za zmienku, či za zapamätanie. 50%.(1.2.2015)

 • Omnibus
  ****

  Jednička čistých 80%, kvůli Mickovi. U dvojky váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Bohužel, křivka zábavy neustále skákala nahoru a dolů, jak nějaký klokan tydýt po dálnici (R.I.P. Skippy). Přitom úvod byl naprosto EPESNÍ [© Mick Taylor]. Šikanovali vás někdy nudící se policajti? Tak vězte, že dopraváci jsou pěkně arogantní svině všude, dokonce i u protinožců! Díky, Micku, za tvou trefu, udělal jsi mi fakt radost! A celý ten úvod bych povinně promítal na policejních akademiích: „Jste si opravdu jistí, že mi tu pokutu chcete dát?“ :-)) Bohužel, nad některými úlety Greg McLeana (scenárista i režisér obou dílů Wolf Creeku) mi ve dvojce zůstával rozum stát. Mick vrazí mladíkovi Rutgerovi nůž do páteře (recept „Hlava na špejli“, pamatujete?) a jinoch lehne jako jehně. Pochopitelně. Cha! Ale po chvíli se klučina vymrští ze země, divoce jak péro z chabrus gauče a začne se s Mickem prát. S přerušenou míchou, heh. Takže Mick ho kuchnul neodborně? To jako vážně?! Náš Mick?! Traper každým coulem, s desítkami zářezů na pažbě i na rukojeti nože... a takový flink? Vzápětí další WTF scéna: Ušmiknutý kulasec, čili pindík - proč by ne, však sranda musí bejt. Upižlat hlavu, rozčtvrtit, okrájet končetiny - jasně, však jsme v hororu. Ovšem Mick pokračuje, dál listuje příručkou „Patologem snadno a rychle“ a furt něco odněkud vytahuje. To máte: srdce, plíce, játra, ledviny, brzlík, žlučník, dvanácterník, tlusté střevo, tenké střevo, slepé střevo, hluché střevo, němé střevo, blbé střevo, nadledvinky, žlučovody, močovody, chámovody... pomalu snad i podvěsek mozkový... Hodně (a zbytečně) přetažená struna, alespoň pro mě. Otrava a nuda. Další zbytečná odbočka – náklaďák. Docela se bojím třetího dílu Wolf Creek, to asi Mick šlohne vrtulník a bude nalétávat na otravné turisty a střílet je z výšky jako přemnožené králíky. Možná mu zhulený (a po výdělečném blockbusteru bažící) McLean strčí do ruky i panzerfaust či raketomet. Sakra, vždyť já jsem jedničce dal 4 hvězdy právě kvůli svéráznému lovci turistů, zkušenému zálesákovi Mickovi. Ten si vystačil jen s otřískaným hrnkem na kafe, s puškou, nožem a nenávistí k cizincům. Poctivá ruční práce, v tom je jeho síla a ne v nějakém amatérském napodobování Řidiče. Ostatně, veškeré honičky v autech měly být sestříhané na polovinu a filmu by to jen prospělo. Shrnuto: kráter stále zajímavý, ale Mick Taylor oproti jedničce už nemá ty koule. Jejich velikost se totiž neměří počtem mrtvol, kolik si jich stihnul doma ve sklepě nakřečkovat, víme, pane McLean? A taky Mick už daleko méně sykal při tom svém tiku, než v jedničce. Škoda. To na něm právě bylo originální.(3.5.2014)

 • - Film se natáčel v Adelaide v Austrálii. (rafix)

 • - Dom vo filme, ktorý patrí Lil a Jackovi, sa objaví aj v poslednej epizóde seriálu Wolf Creek (2016) ako rodný dom Micka Taylora. (Stefan Deryck)