Wolf Creek 2

Scénografie:

Robert Webb

Kostýmy:

Nicola Dunn

Nač čekat na rozjezd, když film může chytit náboj v prvních minutách. Wolf Creek má své mouchy, spoustu nelogičností a občas nesmyslné chování postav, ale těch kladů je také spoustu. Hlavně náboj a dobrý děj, který moc času na vydechnutí nedá. Největší klad považuji Johna Jarratta, který jako psychopat byl fantastický! Po průměrné jedničce přichází nečekaně hodně nadprůměrný druhý díl .. 7/10 = 75%(14.12.2014)

Hustý, od začátku až do konce. V tom nejlepším slova smyslu. Nádherné přírodní scenérie, všude přítomné horko, pár policistů, sem tam nějaký ten turista a pak hlavně geniální John Jarrartt. Tohle je přesně ideální kombinace na opravdu kvalitní horůrek. Rozhodně neváhejte, já si ho až na nějaké drobné mouchy užil skoro maximálně.(12.9.2014)

Oproti průměrné jedničce,kde se žačne něco dít až na konci je Wolf Creek 2 nadupaná hororová jízda od začátku až do konce.John Jarratt jako Mick Taylor je zpátky.A má kurevsky lepší formu než kdy jindy.Takže nás čeká pořádná porce hlášek,řezničiny a psychoteroru.Ach jo.Kdyby tak byly všechny pokračování lepší než jejich předchůdciTenhle film je jednou ze světlých vyjímek.Austrálie se mi vždycky líbila.Ale teď už vím,že jestli se tam někdy dostanu tak nikdy nebudu stopovat. Sorráč SKIPPY.(15.4.2015)

Začne ako tupá, neoriginálna vyvražďovačka, ale postupne naberie svojakosť a udrží aj záujem diváka, ktorý videl podobných filmov stovky. Buranský vrahoun má totiž niečo do seba, práve tým, že nie je žiadny mutant ani nemá okolo seba rodinnú kompániu, ale vyzerá a chová sa ako pohodový sused z auto opravne. Kým ho teda niekto nenaštve. A drží chlapské slovo. Finálne skúšky z austrálskej histórie robia filmu zárez do žánrovej mapy. A zábery na austrálske púšte mu dodávajú vizuálnu krásu, akú sme nevideli v Texaskom masakre ani v Horách majúcich oči.(25.2.2016)

Kupodivu docela paráda. Původní Wolf Creek si skoro nepamatuju, váže se mi k němu jen takový matný, zamlžený dojem průměrné, řadové exploitační žánrovky, ale explicitnímu srovnání se raději vyhnu, protože jak říkám - je to jen dojem. No Wolf Creek 2 se zuby nehty drží v mantinelech zvoleného žánru, nikam nepřesahuje ... ale to, co dělá, dělá moc dobře. Vlastně se jedná o takový průřez australským hixploitation / ozploitation, kdy film spíš než uceleným příběhem disponuje několika odlišnými sekvencemi, které od sebe navzájem oddělují jiné lokace či dokonce postavy., přičemž spojovníkem je záporná postava vraždícího hláškujícího burana. A tak jsme svědky nočního přepadení stanu, noční honičky v buši, silniční honičky, přepadení domu a tak dále, a tak dále. Něco jako ozploitation v kostce, i ty kengury dostanou co proto (i když Zapadákov v tomto ohledu jasně vede). Vzhledem k nestřídmé stopáži to má, zvlášť v závěru, až překvapivý tah na branku, solidní tempo a nadhled. Spokojenost.(21.4.2014)

• - Film se natáčel v Adelaide v Austrálii. (rafix)

• - Dom vo filme, ktorý patrí Lil a Jackovi, sa objaví aj v poslednej epizóde seriálu Wolf Creek (2016) ako rodný dom Micka Taylora. (Stefan Deryck)