Wolf Creek 2

Johnny Klimek

Sean Lahiff

Kostýmy:

Nicola Dunn

Ve staré dodávce, v kamionu, na koni. Tenhle úchylnej sráč je svým obětem neustále v patách, se zvrhlým smyslem pro humor to řeže hlava nehlava a hlavně má pořád dost vytříbený názor na turisty. Vraťme se o osm let zpátky. Tehdy jsme si nejprve prohlédli krásy australského kontinentu, následně začali sledovat porcování mladého masa. A moc nebručeli proti logickým lapsům (i když se objevily), protože jsme tyhle (jak pro koho) těžké chvíle trávili s poměrně rozumnými lidmi, kteří v kritických chvílích jednají, jak jednají. Reálné nebezpečí bylo cítit na sto honů, takže jsem si tu necenzurovanou podívanou užil. Režisér jedničky Greg McLean přichází po osmi letech s druhým dílem. Hlavní záporná postava zůstala, a i když je naprosto geniální, co se stopování poslepu týče (to není pochvala), pořád má solidní vyřídilku. Muži, ženy, důchodci, policajti, klokani, je to jedno. V rámci žánru oba palce nahoru.(20.5.2014)

Po Micku Dundeem tu máme dalšího Australana, který by rád svou vlastní sérii. Mick Taylor si pro sebe krade celý film a očividně si to nehorázně užívá. A divák s ním. Tohle pokračování je totiž ve všech aspektech překvapivě lepší! Drsný Australan k smrti nenávidí policajty, turisty loví s mnohem větší chutí než minule a ještě u toho stíhá pronášet hlášky, za které by se nestyděl ani Joe Hallenbeck. Karty jsou rozdány, tudíž dvojka Wolf Creek může šlapat na plyn už od úvodní potyčky s policejní hlídkou, tempomat na stošedesáti držet přes skvěle natočenou silniční honičku a krasojízdu finišovat v Mickově doupěti s tisícem mrtvol. Drsný, špinavý, brutální, ale i nesmírně zábavný ozploitation, v němž není nouze o prostřelené či uříznuté hlavy, uřezané prsty nebo létající klokany (imho asi největší WTF scéna). Zkrátka MA-SA-KR!(23.4.2014)

• Fr

,,VÍTEJ V AUSTRÁLII, HULIBRKU!“… /// Mick Taylor nemá rád drzý policajty a turisty. Budiž – policajti jsou (vobčas) pěkní čuráci, a turisti… – hlavně ti v tomhle kousku se tak chovaj, takže jim to vlastně patří. Já zas nemám rád lidi bez pudu sebezáchovy, takže bych vlastně Mickeovi měl fandit, zvlášť, když má vytříbenej smysl pro humor. Ale jinak je to spíš nuda, ve který se honí oběti autem nebo s puškou v ruce, a kterou oživí venkovskej Aussiem svojí dovedností ovládat víc zbraní či dopravních prostředků (vlak? Hmm, tak asi příště…). Horor(?), kterej nemá čím překvapit. Snad jedině ten týpek, co by jako prej přežít chtěl… Z takový tý vobyčejnosti vystupuje až závěrečný hnízdečko hrůzy a velká dávka patriotismu. Abych pravdu řek, moc mě to nebere. Nemá čím. Do Austrálie nejezdím, magor taky … /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že nejrychlejší cesta k srdci chlapa vede přes hrudník. 2.) Lítající klokan? Neznám. Lítající kamión? No jo, Austrálie… 3.) Thx za titule ,,K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(5.5.2014)

Jak jsem si zběžně proběhl zdejší komentáře, asi budu patřit k menšině, které se líbil i první Wolf Creek, proto jsem k pokračování přistupoval s poněkud lehkými obavami... Zcela zbytečně... Pokračování Wolf Creeku je ještě o stupeň lepší než jeho předchůdce, krvavější, brutálnější, úchylnější... Tentokrát se nemá smysl jakkoliv zmiňovat o vedlešjích postavách, protože naprosto dokonale ztvárněný buran Mick Taylor strhává veškerou pozornost na sebe a do pár minut zapomenete, že ve filmu nějaké jiné postavy vůbec hrály... Taylor bez milosti upaluje zaživa policajty, postřílí milé a v tu chvíli bezbranné důchodce, před očima dívky uřeže hlavu jejímu příteli a přitom stíhá ze sebe stíhá chrlit jednu vtipnější a smrtelnější hlášku než druhou... Vše se samozřejmě odehrává v přímém záběru, aby si to mohl užít i divák... No a scéna s létajícími klokany je naprosté top... Sice jsem jupííí nahlas nekřičel, ale byl jsem nadšen a film rozhodně doporučuji...(30.4.2014)

Začne ako tupá, neoriginálna vyvražďovačka, ale postupne naberie svojakosť a udrží aj záujem diváka, ktorý videl podobných filmov stovky. Buranský vrahoun má totiž niečo do seba, práve tým, že nie je žiadny mutant ani nemá okolo seba rodinnú kompániu, ale vyzerá a chová sa ako pohodový sused z auto opravne. Kým ho teda niekto nenaštve. A drží chlapské slovo. Finálne skúšky z austrálskej histórie robia filmu zárez do žánrovej mapy. A zábery na austrálske púšte mu dodávajú vizuálnu krásu, akú sme nevideli v Texaskom masakre ani v Horách majúcich oči.(25.2.2016)

• - Film se natáčel v Adelaide v Austrálii. (rafix)

• - Dom vo filme, ktorý patrí Lil a Jackovi, sa objaví aj v poslednej epizóde seriálu Wolf Creek (2016) ako rodný dom Micka Taylora. (Stefan Deryck)