Wolf Creek 2

Scénografie:

Robert Webb

Kostýmy:

Nicola Dunn

Oproti jedničce tu chybí postupná gradace napětí a snímek tak výrazně ztrácí na atmosféře. Divák už dopředu ví do čeho jde, karty jsou jasně rozdány a tak jen zbývá sledovat, jak si Mick poradí s tím kterým problémem a tou kterou obětí, jíž se právě rozhodl zlikvidovat. Jeho eskapádám nechybí vtip ani zábavnost, ale na rozdíl od jedničky jsem se tady nebál ani chviličku, zato jsem se několikrát od srdce zasmál a to u tohohle žánru možná není zrovna to pravé.(4.5.2014)

Welcome to Australia, cocksucker! Hm, vôbec nič som si od toho nesľuboval a nakoniec celkom príjemné prekvapenie. Zatiaľ, čo prvý Wolf Creek bol taký tuctový, nevýrazný prírastok do subžánru exploitation, ktorý sa držal pomerne na uzde. Wolf Creek 2 smeruje rovno na DVD/Bluray a On-Demand, takže na nejakú korektnosť kašle a zo žánru žmýka doslovne maximum. A to niekedy plne stačí. Na žáner pomerne objemná stopáž síce vzbudzovala obavy, ale Greg McLean túto drsnú jazdu tento krát rozbieha už od prvých minút a prekvapivo nepoľaví až do samotného záveru. Pritvrdzuje na psychickom a fyzickom terore, viac sa pohráva so šokujúcimi gore scénkami (odrezaný penis) a celkovo vytvára veľmi nekompromisnú, krutú, drsnú, špinavú atmosféru so správne šialeným záporákom. Diane občas efektne odľahčí (klokany!), čím však len potvrdzuje až takú zvrátenosť celého snímku. Celkovo sa mu darí sprostredkovať, čo najintenzívnejší divácky zážitok s výbornou gradáciou napätia a v slušnom tempe s dostatočným body-countom. A aj keď je to len tisíc krát omieľaný koncept, tak naháňanie vraha VS obetí v pútavej austrálskej prírode sa nikdy neopakuje, neustále rôzne variuje (púšť, dom, auto) a postupne presúva z jednej postavy na druhú, čím si drží aj určitý moment prekvapenia, keďže zo začiatku nie je až tak úplne jasné kto sa dožije záveru. Musím síce uznať, že je to len „tupá“ vyvražďovačka, ktorá je občas až príliš prestrelená (scéna s kamiónom), na logiku sa je pri nej potrebné úplne vykašľať (vrah po sebe nijako nezahladzuje stopy, postavy sa občas chovajú ako úplní tupci bez pudu sebazáchovy, po celej Austrálii sa snáď nevyskytuje jediný človek okrem potenciálnych obetí vrah a pod.), a aj snaha o „Based on Actual Events“ je v tomto prípade zbytočne vynútená, taktiež ako nedôveryhodný záver, ale pre určitú cieľovú skupinu hororových divákov, do ktorej tiež spadám, veľmi výživný prírastok. S výnimkou tejto skupiny to asi málo kto docení, ale takto to už býva v podstate so všetkými exploitation. Priznám sa, že väčšinu času som bol rozhodnutý udeliť veľmi solídne tri hviezdy a viac ani omylom, keďže v úvodnej pasáži ma postavy Nemky svojím chovaním priam iritovala a fakt neverím, že takto sa dokáže ktokoľvek chovať pokiaľ mu ide o vlastný život, ale záverečné zúčtovanie s mladíkom v podzemí, ktoré je správne úchylné a konverzačné hra „about Aussie History“ svojím sarkastickým podtónom pridali toho pomyselného pol bodíka k dobru a preto bez problémov zaokrúhľujem smerom nahor. CELKOVO: 3,5* (7/10) : Jeden z mála hororových sequelov, ktoré sú omnoho lepšie ako originál. Celý čas som mal navyše na mysli remakové verzie I Spit On Your Grave 1 a 2, ktorú sú na tom v sérii na vlas rovnako ako Wolf Creek 1 a 2. Teda hlavne I Spit On Your Grave 2, s ktorým si Wolf Creek 2 môže podať ruku.(28.4.2014)

• HoneyBunny

Wow, kde žačít? Tohle není horor ani thriller. Vyděšená jsem nebyla ani za mák a napjatá taky ne. Tenhle film je jen nechutné torture porno s australským postarším vidlákem, kterému scénář dává až nadpřirozené schopnosti být vždy na tom správném místě, aby mohl někoho přeplácaně zabít. Až je to otravné, protože právě tohle ukrádá filmu na nápětí, prostě víte, že vidlák Mick vždycky vyjukne za rohem nebo ve zpětném zrcátku auta. A protože zabíjí nezajímavé, nerozvinuté postavy, je vám úplně jedno, jestli přežijí nebo ne. Ta německá holka je navíc naprosto příšerně napsaná - vlastně jenom ječí, vyjeveně kouká a vypadá dobře v těsném tílku - prostě klasická postava napsaná nablblým šovinistou. U Wolf Creek 2 jsem se nebavila, spíš jsem byla otrávená tím, jak je hloupý, předvídatelný a nechutný (bohužel ne tím zábavným způsobem ala ranný Peter Jackson).(3.5.2015)

Turisti, ktorí sú zvedaví na pozoruhodný meteorický kráter Wolf Creek zase raz doplatia na svoje potulky, keď si ich v oblasti vyčíhne miestny lovec s vraždiacimi chúťkami. Pokračovanie vcelku obľúbeného ozploitationu na seba nechalo čakať dlhých 8 rokov, no na jeho kvalite sa to našťastie negatívne neprejavilo, keďže je v podstate porovnateľné so slušnou jednotkou. Akurát, že misky váh sa z vážnej, temnejšej roviny presunuli viac do roviny svižnej a zábavnejšej, kde si to zabijak Mick už od začiatku vyložene užíva a nedrží sa späť. V niektorých ohľadoch to myslím jednotku prekonáva a celkovo ide o príjemne drsnú, zábavnú žánrovku, pri ktorej sa človek nenudí.(20.4.2014)

Rozpočet $7,2miliónaTržby Celosvetovo $4,164,799▐ ničím zvláštna vyvraždovačka, ktorá aj keď občas navodí lepšiu atmosféru, vzápätí ju zhatí úplnou prestrelenou nezmyselnou banalitou, prvý diel mal čosi do seba ale tu to pláva len v krvavej samoúčelnosti /25%/(8.6.2014)

• - Film se natáčel v Adelaide v Austrálii. (rafix)

• - Dom vo filme, ktorý patrí Lil a Jackovi, sa objaví aj v poslednej epizóde seriálu Wolf Creek (2016) ako rodný dom Micka Taylora. (Stefan Deryck)