Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

Bloody13

Po Micku Dundeem tu máme dalšího Australana, který by rád svou vlastní sérii. Mick Taylor si pro sebe krade celý film a očividně si to nehorázně užívá. A divák s ním. Tohle pokračování je totiž ve všech aspektech překvapivě lepší! Drsný Australan k smrti nenávidí policajty, turisty loví s mnohem větší chutí než minule a ještě u toho stíhá pronášet hlášky, za které by se nestyděl ani Joe Hallenbeck. Karty jsou rozdány, tudíž dvojka Wolf Creek může šlapat na plyn už od úvodní potyčky s policejní hlídkou, tempomat na stošedesáti držet přes skvěle natočenou silniční honičku a krasojízdu finišovat v Mickově doupěti s tisícem mrtvol. Drsný, špinavý, brutální, ale i nesmírně zábavný ozploitation, v němž není nouze o prostřelené či uříznuté hlavy, uřezané prsty nebo létající klokany (imho asi největší WTF scéna). Zkrátka MA-SA-KR! ()

ricci.s

Síce mi to zase úplne nesadlo, ale aspoň musím uznať, že po debilnej jednotke je to jednoznačne posun k lepšiemu. Zatiaľ čo som v jednotke nadával na idiotské postavy pri tom, ako sa to celé tvárilo vážne, v tomto prípade to režisér zobral z úplne iného uhla pohľadu a nakrútil akčnú hororovú komédiu. Gore výborné (aj keď ho zase mohlo byť omnoho viac), jedna scénka cca. v polovici filmu ma rozosmiala ako už dlho nič, zase na druhej strane by som poniektoré pasáže skrátil aj o polovicu (pri tom som nikdy nemal nič proti adrenalínovým naháňačkám, ale zdalo sa mi to predsa len trochu prestrelené). Záverečné konverzačné súťaženie... na mňa žiadne veľké dojmy neurobilo, všetko tu už bolo. Ja mám z toho filmu rozpačité pocity - horda plusov aj mínusov, aj keď možno režisér chcel, aby si na svoje prišiel každý, pretože momenty, ktoré bavili mňa, môžu niekoho iného otráviť a naopak. Ale bez pochýb sa jedná o jeden z tých lepších tohtoročných kúskov (po tej komediálnej stránke vyložene top, takže nelogickosti nemám potrebu rozoberať, po hororovej u mňa lepší priemer). ()

Pilda17

Nač čekat na rozjezd, když film může chytit náboj v prvních minutách. Wolf Creek má své mouchy, spoustu nelogičností a občas nesmyslné chování postav, ale těch kladů je také spoustu. Hlavně náboj a dobrý děj, který moc času na vydechnutí nedá. Největší klad považuji Johna Jarratta, který jako psychopat byl fantastický! Po průměrné jedničce přichází nečekaně hodně nadprůměrný druhý díl .. 7/10 = 75% ()

kingik

Mick Dundee by žasnul, jak se jeho méně slavný kolega Mick Taylor chová v australské divočině ke klokanům, k mladé dívce a úctu nemá ani k (starším) lidem. Vytrvalé pronásledování a následné zabíjení zahraničních turistů, zvířat a v neposlední řadě důchodců patří k jeho oblíbené kratochvíli a jak sám srdnatě prohlašuje, nenechá přece svoji rodnou hroudu devastovat přívalem smradlavých zahraničních turistů. A tak si nejdříve vyhlédne mladý párek německých turistů a u útěku dívky z jeho spárů se pro změnu nachomítne anglický mladík, který to schytá za všechny. Pokud jste čekali, stejně jako já, že si na paškál vezme sličnou polonahou holčinu, tak to jste se zmýlili. Tentokrát se od tohoto příjemného hororového klišé film odklonil, čímž přišel razit krvavou cestu s novým typem zabijáka, který se nad utrpením svých obětí, jež jim způsobuje, zvrhle baví, hláškuje u toho ostošest a jen je velká škoda, že se režisér snaží divákovi vehementně namluvit, že příběh vychází ze skutečných událostí, když v záhlaví závěrečných titulek stojí upozornění, že jde o smyšlenou story. Navíc by film musel být trochu uvěřitelněj až autentičtěji natočen, aby se do jisté míry sled zobrazených událostí dal akceptovat. Jedním ze zásadních novátorských prvků je snaha režiséra Grega McLeana hororový subžánr exploitation nějakým způsobem osamostatnit a udělat z něj regulérní žánr, což je záměr poněkud troufalý při jeho nevelkých režijních zkušenostech. Ačkoliv se neodbouraly prvky hixploitationu a slasheru, tak se s tím popasoval zdatně a navrch přidal markantní nadhled. Zabiják Mick Taylor je postava se kterou se oba díly pojí, avšak do jaké míry to je nemůžu posoudit, protože jedničku jsem neměl možnost shlédnout a odpadá tedy možnost srovnání. Taylor není zrovna prvoplánový charismouš a zpočátku mně přišel až celkem jako tuctový týpek připomínající obhroublého zálesáka s originální porcí hlášek, kterým se dá zvrhle zasmát. Hned v úvodu, kdy se pustil do likvidace dálníční policejní hlídky bylo jasné, že i když rád žertuje, tak si oběti před smrtí rád psychicky zdeptá a pomalu jim s hrozivě vztyčeným prstem a s nožem v ruce, popřípadě jiným řezným nástrojem, přečte australskou ústavu nebo pakt o neútočení. Test znalostí z australské historie praktikovaný zabijákem na vystresovaném mladíkovi je poměrně originálním a velmi překvapivým závěrečným vyústěním víceméně přímočarého děje. Těm, co mají nakoukáno jistě neunikne podobnost se starším snímkem "Stopař" ve kterém šlo také, stejně jako zde, o vystavení obětí psychickému a fyzickému teroru. Přece jen originálnější je film v jednotlivostech. Pár scén určitě překvapí, některé scény znechutí, zvláště pokud divák patří k ochráncům přírody a (digitálních) klokanů zvláště, i když od této scény, kdy hopsající tradiční zástupci australské fauny končí pod koly kamionu, jsem čekal rozhodně víc. Gore dobré, ale toho nahánění bylo víc, než vražd. A přece jen honit jednotlivce, v tomto případě mladíka, se nedá v žádném případě srovnat se skupinkou vnadných a vřeštícich děvčat. Kromě toho inkriminovanému mladíkovi to v řešení krizové situace příliš nepálilo, ale ve vědomostním testu si vedl relativně zdatně. A jestli jím nakonec prošel či nikoliv se už budete muset přesvědčit sami. U mě film prošel. Jedno je však jisté. Film neprojde a pravděpodobně si znepřátelí německé a britské turisty, seniory a klokany. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

SOLOM.

Uplynula už docela dlouhá doba, co Greg McLean rozvířil vody hororového žánru svou celovečerní prvotinou Wolf Creek a hned si tento australský kousek získal velkou řadu příznivců. Mezi nimi i mou maličkost. Do té doby jsem neměl moc zkušeností s protinožci, ale Mick Taylor všechno změnil. Krokodýl Dundee pro něj není žádnou konkurencí a jediné co oba spojuje je jejich pěkný nůž a suchý humor. S láskou k přírodě je to už trochu na štíru a o zvířatech se už raději bavit nebudeme vůbec. Hláška „Soráč, Skippy“ mluví za vše. McLean však nechtěl jen bohapustě kopírovat jedničku a tak dal hlavnímu záporákovi více prostoru a především navýšil počet možných obětí. Divák si tak musí rychle přivyknout, že tentokrát to nebude jen o „mučení“ nebohých turistů (což možná někteří přivítají s nevolí), ale že Mick Taylor dá naplno pocítit svou krutost všem, kdo mu byť jen na okamžik zkříží cestu. Na rozdíl od jedničky se začátek nevleče a atmosféra tak velmi rychle začne nabírat příjemné grády. Musím sice trochu tvůrce pokárat za až moc viditelné digitální efekty, ale zas na druhou stranu se tu objeví celá škála solidních hlášek a nezapomenutelných scén. Krutosti a morbidnímu apetitu našeho zabijáka nelze vyčíst vůbec nic. Jediné co mi trochu nesedlo, bylo to vrahovo doupě a zbytečně zdlouhavý finish. Proč to vlastně tak celé dopadlo? Je mi to popravdě jedno, ale hlavně že snad bude trojka. ()

• Rychlostní limit na dálnicích v severozápadní Austrálii je 110 km/h, nikoli 100 km/h. (Johnny.ARN)
  • Kolem 48:50 jedou Jeep a kamion po pravé straně silnice. V dalším bezprostředním záběru jsou obě vozidla na levé straně silnice. (Johnny.ARN)
  • Film se natáčel v Adelaide v Austrálii. (rafix)