Píseční žraloci (TV film)

Sand Sharks

Horor / Komedie / Thriller

USA, 2011, 86 min

• dannyd14

Čudujem sa PETA, že nepodala sťažnosť na režisérov (ale to, že sa unúvajú namietaním na zvieratá v hrách je fakt paradox), ktorý tým zvieratkám evidentne nedajú pokoj. Ale ešte viac sa čudujem, že odkiaľ berie pán režisér, dofrasa, právo, prachy a hlavne guráž niečo takéto natočiť?! Hnus, hnus a ešte raz hnus.(28.10.2013)

• Danny F.

Věděl jsem do čehu jdu a i přesto jsem se přinutil na to kouknout. Béčkovost sama o sobě jen podtrhují efekty. Typická plážová likvidace. Vše v tomto filmu je jen okoukané a typické pro takovéto filmy. Ale sranda to byla. Obzvlášť Corin Nemec byl extra střeštěný. 45%(9.5.2012)

Je to zábavnější než Shark Night 3D a trhlejší a snad ještě ironičtější než Piranha 3D, kterou se evidentně inspiroval. Konkuruje jí však pouze lepými děvčaty, kterých je nepočítaně. Výsledkem je zábavná hororová parodie s ultra nízkým rozpočtem, která si nedělá těžkou hlavu ze slabých triků a bizarního nápadu, jakým jsou žraloci plující v písku. Corin Nemec celou dobu perfektně přehrával, roli si viditelně užíval a je to možná tím, že byl jedním z producentů snímku a postupně se stal větším tahounem než žraloci, kteří rozhodně byli sympatičtí, ale v celé kráse byli k zhlédnutí jen málo. Stejně tak jejich zabíjení zrovna nepotěší krvemilné příznivce, ale pár smrtí bylo bizarně zábavných, zvláště když přeživší postavy nad nimi neprojevovaly přílišnou lítost. Množství nápadů bylo originálních. Hlavní ženská role připadla známé Brooke Hogan, která je dcerou populárního wrestlera Hogana. Její herecké schopnosti byly chabé, ale o to lépe se na ni koukalo. Když bylo k dispozici tolik děvčat, hned každého chlapa napadne, jestli se taky svlékly a oko se potěšilo. Oko se nepotěšilo, ani jedna se nesvlékla. Režisérovi Mark Atkinsovi jsem už přál, aby se tímto filmem konečně vymanil z černých čísel, která tady jeho filmy provázejí. Nestane se tak ani tentokrát, ačkoliv je tenhle zábavný horor lepší než Shark Night 3D, který byl na žraločí hlavu poražen. Revival vlna "rybích hororů" sebou přinesla bizarní horůrky nebo hororové parodie. Tenhle k nim patří. Zamrzí, že se tvůrci ještě víc nesnažili, ani by nevadil slabý rozpočet, kdyby bylo víc zabití a lepší krvavé efekty, a tím by vznikl ten pravý odvaz. Tenhle film tak zřejmě bude spláchnut první silnou vlnou která přijde, ale přesto prokázal snahu být v relativně okoukaném žánru inovativní (pa)rybí porcí. 50%(14.1.2012)

• KangKun

Jedna hvězda za to, že to bylo tak moc debilní, až jsem se i docela dobře zasmála. Musíte to nebrat vůbec vážně a předstírat, že ta neustále se rozpínající stupidita příběhu je vlastně účel a že vlastně ty charaktery postav mají být tak nesnesitelně a absurdně primitivní. Velmi ráda bych viděla scény z natáčení, protože tam rozhodně nemohl být nikdo střízlivý a vsadila bych boty, že autoři tohoto snímku nejsou střízlivý už nějakou delší dobu - a ne, tohle pití alkoholu ani hulení nemohlo způsobit, tohle chtělo jiný kalibr. No každopádně si určitě budu na pláži dávat na žraloky pozor, a radši i na skálách...a vlastně radši všude, protože tihle žraloci jdou evolučně fakt rychle kupředu.(11.10.2013)

Bohužel mě tenhle kousek zdaleka nepobavil tolik, kolik jsem si od něj sliboval. Samozřejmě žraloci plovoucí v písku jako ve vodě jsou skvělý nápad, filmové triky jsou naprosto bombastické a kulervoucí a plážová megaparty je nezapomenutelná. Ale strašně mě štval nemožně přehrávající Corin Nemec (Jimmy), který svými grimasami, pitvořením a komediálním šaškováním dával hrozně moc najevo, že je to všechno jen taková velká švanda a taškařice a recese, a to se mi vůbec nelíbilo. V tomhle druhu filmu bych naopak viděl rád vážné a civilní herecké výkony, aby mu sedlo na lep ještě mnohem víc prostoduchých hejlů se svými "odpady" a "vrcholy stupidity".(16.1.2014)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 22 lidí. (Sufferer)

• - Ve scéně, kdy leze policista s ichtyoložkou na skálu, spadne mu vysílačka z ramene. V dalším záběru ji má však opět přidělanou na rameni. (TheDave)

• - Film se natáčel v Malibu a v Santa Claritě v Kalifornii. (rafix)