poster

God's Pocket

 • Velká Británie

  God's Pocket

Krimi / Drama

USA, 2014, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (19)

 • emma53
  ****

  Možný spolier : Byl by to hřích nevidět Philipa Seymoura Hoffmana v jedné z jeho posledních rolí. Je mi jasné, že nebýt jeho, tak by tenhle snímek moc šancí neměl. Ale bylo tam tolik různých nuancí, jen je vnímat. Snad každá postavička v God's Pocket měla něco do sebe, svůj význam, místo, úlohu. Střídaly se tady i různé druhy žánrů, nejen krimi, drama, ale i komedie, protože tam zaznělo spoustu skvělých hlášek (alá Mickeyho, když honil náklaďák s masem, tak na zírající kolemjdoucí řval. "Já nejsem šílenec, já jsem jenom běžec") a ta se kloubila s tou černou, absurdní. Mimo jiné majitel pohřebního ústavu ve mně okamžitě evokoval film Zátiší, kde si Eddie Marsan zahrál téměř totožnou roli. Mám asi jen jednu velkou smůlu, že nejsem z God's Pocket, kde každý zná každého a všichni dohromady znají ta velká, či malá veřejná tajemství, o kterých se pokud možno nemluví a nebo jen v baru na rohu ulice. Za Phillipa !(6.5.2015)

 • sochoking
  *****

  Miestami až drsným humorom ladený film o chlapíkovi (Philip Seymour Hoffman), ktorý sa jedného dňa ocitne v nezávideniahodnej situáci, ktorú vyrieši prakticky so stoickym kľudom. Dej filmu sa odohráva v meste, kde každý každého pozná- v God's Pocket, kde všetci chlastajú a každého ohovárajú, a v ktorom žijú skutočne ''zaujímavé'' postavičky, (funebrák Eddie Marsan vám želá úprimnú sústrasť a hned vás chce ojebať na poplatkoch za služby), ktoré nikdy neodpustia len jednu vec nikomu: ak nie ste z GP!(11.9.2014)

 • Bachy
  ****

  Hodně zajímavá cesta zvláštní upadající komunitou, která od začátku naznačuje, kdo patří na kterou stranu. Nahnilá je drtivá většina charakterů a ty ostatní tuší bezvýchodnost situace a oddalují ji. Za tak krátkou stopáž stihne God's Pocket až překvapivě hodně. Velmi spokojen, ačkoliv samozřejmě, že většinu dojmu udělal ten Dublin kolem nás.(20.9.2014)

 • DEXTER099
  ***

  Jeden z posledních počinu Philipa Seymour Hoffmana mě moc neoslovil.Příběh z jednoho města,kde každý zná každého a je to taková uzavření skupina co zrovna řeší smrt syna přítelkyně Mickyho (Phillip Seymour Hoffman)Film ubíha dobře,ale moc záživný není.Za mě celkově tedy 50 % a tři hvězdy.(11.3.2015)

 • Lacike
  ***

  Je to taky ten klasicky ciernohumorny film o luzroch zo zapadakova. Zapletka je irelevantna. Dôlezita je atmosfera a ta funguje dobre. Film vyzdvihuju herecke vykony. Jak zname, tak aj menej zname xichty si tie svoje komicke figurky vychutnali. Slabinou filmu je tempo. Miestami je to az prilis pomale a nudne. Scenar mohol by este viac absurdnejsi, aby to bola väcsia zabava. Vysledkom je taka slabsia variacia blaznivych Coenoviek, ale za jedno pozretie to rozhodne stoji. 6/10.(26.3.2016)

 • PP66
  ****

  Suché, drsné, dobré, skoro jako anglický humor...(5.5.2015)

 • Morholt
  ****

  Bezútěšná čtvrť plná bezútešných lidí žijící bezútěšné životy. God's Pocket je lehkodepresivní film s mírným nádechem černého humoru a malou kapkou krimi, což vlastně přesně odráží každou městskou část či vesnici, bez ohledu na zem, kde leží. Výborný debut. 75%(8.3.2015)

 • roorybacky
  ****

  Jaksi nenápadně výborný "malý" film, Philip Seymour Hoffman je ve své rovněž spíše nenápadné roli rovněž výborný, nechť odpočívá v hereckém nebi...(24.5.2015)

 • dr.fish
  ****

  Slušný nezávislý snímek o jednom chlapíkovi co potřeboval zařídit pohřeb. Krátké a úsporné. 75%(17.9.2017)

 • Tosi
  ****

  Pěkný, příjemně pomalý film o lidech, co se utápí v každodenní rutině, a nejsou to zrovna oblíbenci štěstěny. Ale taky je to film celkem nepředvídatelný, často smutně zábavný, s výbuchy komického násilí z naprosto nečekaných zdrojů, při kterých jsem se slušně bavil. Philip Seymour Hoffman a John Turturro (zase ve formě), dva moji velcí oblíbenci, tak co víc si vlastně můžu přát...70%(16.5.2015)

 • netahlo
  ****

  Film urceny pouze urcite skupine divaku o zivote v jedne ctvrti zoufalcu, u ktereho se rozhodne nebudete popadat smichy za bricho. P.S. Hoffmann famozni jako vzdy.(21.10.2015)

 • DavidS.
  ****

  Genius loci, patina a úspornost...(25.4.2015)

 • gicous
  ***

  God´s Pocket má jedno eso v rukávu a to vytahuje vlastně pořád dokola. Ano, je jím P.S.Hoffman, pan Herec, který svoji přítomností uměl ozdobit každý snímek, i ten sebeprůměrnější. 5/10(2.5.2015)

 • ink flo
  ****

  Černá komedie řízlá gangsterkovskou a Jarmuschovskou poetikou aneb poslední role Hoffmana před přestřelem. Odehrává se to v americkým white trash vidlákově, takže pestrá směsice ožralů, tupců, zlodějíčků apod., a dějová linka se točí kolem toho, kam ukrýt mrtvolu děcka vaší staré, než někde seženete prachy na pohřeb (samozřejmě pomocí zaručených metod jako je sázení na koně). Zajímavý je, že Eddie Marsan tu hraje pohřebáka stejně jako ve "Still Life", ale charakterově úplně naopak...(29.1.2019)

 • Mukade
  ****

  SPOILER SPOILEEEEEEEER. WTF! , ultrakrátka ale jedna z najlepších bitiek ever XD, frikin brutal. Síce je to asi inšpirované Game of Thrones..., ale nevadí(15.9.2014)

 • BioRaj
  *****

  Film pro ty , co umí vnímat i jiné věci než jen obraz .(18.3.2015)

 • mac000
  ***

  Film je zaplněn bizarními postavami, z nichž ani jedna (Hoffmanova Mickeyho nevyjímaje) není sympatická či "kladná". S motivy jejich jednání je někdy těžké se ztotožnit. Příběhy lidí skládají dohromady mozaiku bezútěšnosti, každodenního lopocení se, to vše zarámované událostmi kolem smrti nevlastního syna Mickeyho a jejího podivného "vyšetřování". Osobně jsem u filmu postrádal šťávu, která by mu dodávala dojem hlubšího filmového prožitku. Takže "jen" 3*(21.3.2015)

 • hujerita
  ***

  Bola to celkom fajn historka z posraného života jedného obyčajného človeka. Ak by John Turturro a Philip Seymour Hoffman mali spoločných viac scén, tak by sa mi to páčilo o niečo viac. Ich priateľstvo nemalo hraníc a fakt ma dostávali tie ich vzájomné gestá, čo je v dnešnej dobe ojedinelý zjav. Inak kopec figúriek tam bolo skvelých a čierny humor tam sadol ako riť na šerbeľ. Príjemný film.(29.4.2015)

 • xstang
  *****

  Povídky malostranské po americku.(12.7.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace