High School DxD - High School DxD Hero

(série)
  • Japonsko ハイスクールDxD HERO (více)
Japonsko, 2018, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Ichiei Ishibumi (komiks)

Scénář:

Jóiči Takahaši

Jóko Hikasa, Júki Kadži, Ai Kakuma, Ajaka Asai, Ajana Taketacu, Ajane Sakura, Azumi Asakura, Džun Fukušima, Džun'iči Suwabe, Fumihiko Tačiki, Jó Taiči (více)

Epizody(13)

Příběh znovuzrozeného středoškolského studenta a novopečeného démona v jednom Isseie, jehož největším snem je si vybudovat harém a zároveň pro sebe uloupit panenství jeho nadřízené Rias, pokračuje. Po předešlých událostech a náročném tréninku začíná Issei skutečně věřit ve svou vlastní sílu. K plnému ovládnutí svých schopností má však stále ještě daleko. Nyní ho ale čeká rozptýlení, které je pro většinu středoškoláků samozřejmostí. Jeho třída se totiž chystá na školní výlet do Kjóta. Jenže ani tam ho nenechají jeho protivníci na pokoji. Během návštěvy jednoho z tamních chrámů ho při modlitbě napadne skupinka maskovaných osob, v jejímž čele stojí mladá liščí démonka jménem Kunou. Ta osočí Isseie z únosu její matky – liščí princezny Yasaky. Mohla by snad i za tímto incidentem stát The Chaos Brigade? (EMIA)

Jeoffrey

O tom, že nová série bude z produkce jiného studia než předchozí tři věděl zainteresovaný divák už před začátkem sezóny. No a toho, že se změní styl kresby (a to k horšímu) si všiml už před prvním dílem skoro každý, kdo viděl plakáty lákající na 4. řadu. Pamatuji si tu hrůzu a obavy, že ty krásné a necenzurované (ano High School DxD nabízí vždy i necenzurovanou verzi) oppai už nikdy nebudou tak jako dřív... Zkrátka očekával se průšvih jak vrata a nakonec ano, průšvih to je, ale neřekl bych, že až tak velký jak se všichni obávali. Detailnosti kresby ubylo a je to hodně vidět v některých situacích třeba na obličejích postav, což je škoda, ale nemyslím, že by byl problém poznat staré známé tváře. Co se toho hlavního týká, tak oppai jsou pořád oppai, je jim věnováno hodně pozornosti, jako v těch předchozích sériích a pořád jsou hezky kulaté, růžové a ... no prostě i studio Passione zná hlavní důvod, proč se polovina osazenstva dívá na tento seriál. Zároveň mě i pod novou produkcí High school DxD opět přesvědčilo, že v žánru ecchi pro mě zůstává stále králem. Má to minimálně 2 scény (v první polovině skříň a v druhé převlékárna) které jsou i v animované podobě pro mě erotické a zajímavé, což můžu u ecchi anime říct sporadicky (asi hlavně proto, že většinou přesně vím co se stane a kdy přesně to utnou...). Navíc pořád mám rád podstatnou část postav a to včetně hlavního hrdiny! A tohle je právě další velký zázrak, protože hlavní hrdiny tak 99% ecchi anime nemusím a podstatnou částí (tou co jí teče krev z nosu a kolabuje) i opovrhuji. Ono taky jak bych nemohl mít rád Hyodou Isseie, tenhle úchyl, co se za to nestydí a ve škole je podstatnou částí ženské populace opovrhován, je totiž ve světě démonů ten největší hrdina "oppai dragon" idol všech včetně malých dětí... Na jednu stranu je to tak pitomé až je to zábavné, na druhou stranu Issei má spoustu momentů, kdy je opravdu obdivuhodný a kdy mu člověk fandí. Prostě on se toho nebojí a jediný kdo mu brání v pořádné "akci" jsou ti pánové co píší scénář, nebo spíš pan autor předlohy, podle které to jede. Příběh ve čtvrté sérii by se dal rozdělit na 2 části, první je školní výlet, který přinesl pár nových postav a v podstatě byl takovou klasickou zápletkou, ničím novým v tomto seriálu a pak druhá část, kde byl zase souboj rodů a zde byla silná snaha o prohloubení intenzity vztahu mezi hlavními postavami, což samozřejmě spousta lidí fandící harému nesla s nelibostí. Jakoby nevěděli, že harém se dá zbudovat i s jednou favoritkou, pokud jí ostatní uznávají a pán harému příliš neprotěžuje... Navíc Issei Rias potřebuje a to že k ní něco intenzivního cítí, že ji miluje? On svým způsobem miluje všechny svoje dívky, jen každou trochu jinak. Tohle je normální, každá láska není stejná jako ta předchozí, pokaždé když milujeme tak je to trochu jiné než to bylo minule (což často vede ke srovnávání a tím k problémům...). Takže prostě bylo třeba aby si to hlavní hrdinové vyříkali, všichni kolem to stejně věděli a některým to vůbec nevadí a jiné to naopak motivuje k většímu úsilí a tedy tahle část nebyla v tomto okamžiku dle mého ničím špatným, spíš naopak... Ale dost už, filozofuji tady u anime o týpkovi v brnění červeného draka co se honí za prsy a většinou je stejně nechytne... No alespoň je jasné, že i já jsem pořád fanoušek High school DxD a i když přibyly další nedostatky, tak stejně nemůžu jinak, než říct, že i tentokrát to byl zážitek 7/10 () (méně) (více)

TomX2

Reforma štúdia a animácie nie je jediná zmena, ktorá nadišla v tejto sérii. Odkazov na iné anime (Dragon Ball, Naruto) je tu viac než predtým, no najväčšou pochybou je dej, ktorý ma absolútne nezaujal a odpudil na celej čiare. Zatiaľ čo ma High School DxD kedysi vskutku bavil, tentokrát to pre mňa bola takmer neznesiteľná záležitosť. Alebo som len vyspel a takýto typ humoru sa mi úplne odcudzil. Priemer: 16% ()

Akireu

Výměna studia po rozkolu mezi ním a autorem, poté co se odklonilo od předlohy, anime dle mého soudu prospěla ve všech směrech, vyjma jediného. Tím je trio Xenovia, jíž grafický downgrade postihl, Akeno, jíž postihl vážněji a pak hlavně Rias, jejíž bohatou výrazovost a kouzlo jejích cituplných očí doslova zmasakroval a ani návrat k její sytější barvě očí toho cca v polovině série příliš nezachránil. Jinak všechno vypadá a funguje lépe, zvláště pak animace soubojů. Co se problematiky harému týče, Rias mi vypadla z oka už v té svévolné části třetí série a díky downgradu se do něj již nevrátila. Proto doufám, že MC dodrží ono "věčně budeme spolu" co holkám nasliboval, když se mu vyznaly a nezačne raplit s Rias only nebo nezačne raplit ona a nedonutí ho k tomu. Původní směřování (manifestované harmonickým spaním v posteli ve čtyřech) k Rias jako manželce a ostatním děvčatům jako vedlejším manželkám či konkubínám bylo jistým způsobem uklidňující, jejich vystrčení na mráz by se mi proto krajně nezamlouvalo. Ačkoliv tedy jestli to v dalších sériích dobře dopadne, bude se jich na lože muset nasoukat, podle současné situace i s MC tak šest až sedm. ()

Akira777

Problém čtvrté série je opakování linky Issei Rias, který po konce třetí série prostě nedává smysl, zase se najednou Issei neumí vyjádřit a Rias je zase naštvaná. Do toho změna kresby, což je prostě hrozný. Mujsím říct, že mě celkem štve, jak prostě nepouživají příběh Iriny, jde o anděla zamilovaného do démona, má jít o jednu z hlavních postav. Jenže její příběh je prakticky nulovej, takže vzniká otázka, proč tam vůbec je? Pak nám ještě představí jakousi čarodějku, která je využitá jen jden díl a pak zmizí. Do toho alkoholické vtipy jisté valkyrie, který jsou tak klišovitě nudný. Navíc poslední díl vypadá jako typický klišovitý harém, kde hlavní hrdina bude s hlavní hrdinkou a veškerá rivalita mezi dalšími hrdinky je někde pryč a fandí hlavní hrdince. Tohle je vždy tak hloupé. Tak proč čtyři, DxD jsme měl vždy rád, a i na tohle jsem se celkem rád podíval a na každý díl jsem se celkem těšil. ()