High School DxD (TV seriál)

• Japonsko

ハイスクールDxD

(Japonsko)

High School DxD

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2012, 12x24 min

• Echelon1

75%? Ako fakt, pritom 4-5* anime tu sú v šedých číslach. Ale čo sa mi len nestane. Zostupujem po schodoch úrovne stále nižšie a nižšie. Žiara cti, dôstojnosti a nádhery je stále tmavšia, až nakoniec žiari len ako hviezda v diaľavách, na ktorú sa nedá siahnuť. Túto púť som podstúpil, pretože ja rád fantasy a tak aj tvori ako Succuby alebo "anjelov" v ženských podobách, takže som nemohol odolať. Podľa popisu som sa psychicky pripravil. Ale hľa. Ako hovorí jedna kniha (do ktorej nesmú démoni tu ani nazrieť, inak cítia veľkú bolesť, mehehe): „Daj prejsť mojim očiam pomimo, aby nevideli to, čo je bezcenné. - Žalmy, 119:37 Pár dielov bola nejaká tá akcia, succuby ("démoni") vs zlí, padlí anjeli, postupne sa ale aj toto vytratí do ničoho a dostaneme len ten prevažujúci zvyšok.Toľko facepalmov nemám ani pri hraní WarThunder. Až ma hlava rozbolela z tejto kraviny. // Rozsudok nad tvorcami: PRÍSNY TREST!(26.6.2016)

Asi mi nezbude nic jiného, než se přidat ke zdejší prapodivné alianci "spokojený divák, i když ani pořádně neví proč". High School DxD je harémovka ... tečka. Už můžu jít? Ne? No dobře, je to harémovka standardní, se standardními charaktery, standardně přitroublým příběhem, standardní akcí, standardním fanservicem a nadstandardně vyvinutými ženskými hrudníky (vyjma Koneko-chan, ale u ní její sex appeal vězí zase trošku jinde). Všechny věci zde viděné musel anime a mangou protřelý otaku vidět už tisíckrát ne-li milionkrát, standard ze standardu, průměru z průměru nejprůměrovitější (překrásné slovo nemám liž pravdu?), tak proč mi to proboha nevadí? Proč tu neštkám síru na všechny žánrová klišé zde obsažená? Proč jsem se ani jednou během těch dvanácti dílů se zívnutím nepodíval, kolik minut že to ještě zbývá do konce? Proč jsem se přihlouple usmíval při svatbě rytíře ze samurajem, případně při Isseiovo variaci na pokémonovské "volím si tebe!"? Proč se holkám v anime tak překrásně houpou? Proč? Proč? Asi jsou holt věci mezi nebem a zemí, které ubohý pozemšťánek jako jsem já nedokáže pochopit ... buď to, a nebo už se ze mne soustavným sledováním všeho kresleného, co Japonsko vydá, konečně stalo perverzní prase bez špetky vkusu. Ať tak či onak, za mě je to na dobrou. ***(25.3.2012)

5*! Dobre...možno to preháňam a pre iné anime to je nespravodlivé, ale čo zaujíma mňa je že som sa bavil nepretržite od začiatku do konca. A to nielen na vtipoch a kozičkách ale na !veľmi! zaujímavom príbehu, hlavne ak povážime dĺžku seriálu a prvotnú, nepríbehovú povahu seriálu. Určite moje najväčšie anime kvalitatívne prekvapenie(11.9.2014)

Mírně nadprůměrné ecchi. Nalákal mě Larky, a je to tak, jak píše -- ani nevím proč, ale je celkem zábavné. Ano, má přitroublý a patřičně démonický příběh, dělá si srandu ze sebe, cituje konkurenci včetně "model" jako Dragon Ball, občas je docela vtipné. To tu vše samozřejmě spoustukrát bylo, nicméně tuhle směs s přehršlí vnad pro středoškoláky (teda japonské) se celkem povedlo namíchat tak, že jsem neprchal hrůzou... skoro za 4.(17.3.2012)

Najskôr pochvala autorom za úprimnosť. Na čo vymýšľať priehľadné zámienky, keď si môžeme na rovinu povedať, že do výstrihov a pod sukne sa budeme pozerať, lebo sa nám to jednoducho páči :-). A pretože je hlavný hrdina hrdým členom perverzného tria, diváci si užijú až-až. Druhou zvláštnosťou je obrátený prístup k scenáru. Kým "slušní" autori sa snažia do kultivovaného deja nenápadne prepašovať aspoň nejaké šteklivejšie scény, tu sa do kompletne šteklivého vizuálu podarilo dostať celkom zaujímavý dej. A Issei, hoci všeobecne považovaný za úchyláka, sa prejaví ako nečakane vytrvalý, odhodlaný a obetavý romantik. V závere som mu naozaj držal palce a podľa mňa si svoju odmenu právom zaslúžil. Príjemné prekvapenie. // Titulky pri seriáloch obyčajne pretáčam, s výnimkou tých, kde je nadpriemerná hudba. Pri tomto seriáli je však pretočenie endingu priam hriech. Nehovoriac o tom, že z hudby som si nezapamätal vôbec nič ;-). // Ak raz po mne pôjde nejaký démon, nech je to prosím Koneko. Ešte aj meno má také milé :-). Nya nya...(8.2.2013)

• - Po poslednom dieli nasleduje ešte niekoľko krátkych špeciálov. (TomX2)

• - DxD je název protiteroristické organizace v anime. Podle vysvětlení z předlohy to znamená ďáblové (nebo také draci) a padlí andělé (padlí anděl je v japonštině psán jako datenshi). (Harroc)