poster

Mórecu pirates (TV seriál)

 • Japonsko

  モーレツ宇宙海賊

 • Japonsko

  Mouretsu Pirates

 • Japonsko

  Mōretsu Pirates

 • USA

  Bodacious Space Pirates

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 2012, 26x24 min

 • yenn
  ****

  Obvykle píši komentář až po skončení seriálu, zvláště jde-li o právě vysílaný, tentokráte si však doba a hodnocení žádají někoho, kdo se postaví za správnou věc. Tudíž trochu konfrontačně: Osobě toužící po sci-fi bych Mórecu učú kaizoku nedoporučil, zato bych je neváhal navrhnout tomu, kdo hledá dobrodružství s vesmírnými plavidly. Podotkl bych, že přes spíše odlehčené ladění se vyhýbají obvyklým a obvykle stylizovaným komediálním momentům, že je obývá několik sympatických postav, v čele s roztomilou cundere Čiaki a mlsnou vládkyní elektronického boje Coorie, a že potěší střídmými bitvami odpovídajícími budoucí / začínající kapitánce, alternativními způsoby pirátského výdělku a hrdinkou, která přes svůj talent nespadla z nebe učená (studijní epizoda patří k nejlepším). V zimní sezóně roku 2012 si nelze vybrat lépe, dodal bych pak na závěr. 7/10(12.3.2012)

 • Subjektiv
  ***

  To se nám to tady, naštěstí v relativně přívětivých mezích, rozhádalo. Přišel čas, abych se také někam postavil a bude to spíš za yenna. Nepramení to z osobní známosti ani lítosti, že je v tom sám. Vesmírní piráti jsou, krom holčičení, podle mého názoru, docela obyčejnou space operou, kteroužto obvykle chápeme jako žánrově příslušnou ke sci-fi, byť v sobě mnohdy zahrnuje prvky fantasy, pohádky atd. Se stejnou logikou bychom klidně mohli tvrdit, že sci-fi nejsou ani Hvězdné války. Ale dosti o tom, žánrové zařazení stejně kvalitu neovlivní. +++++ Ani mně však seriál příliš dobrodružný nepřijde. Pirátská živnost kapitánky Mariky nepůsobí jakožto romantické žití na hraně, v nebezpečí, ani honba za podlými či ušlechtilými činy. Vyráží sice za poklady, stráží princezny a přepadá lodě, ale jakoby si na pirátství jen hrála, leč narozdíl od ostatních dětí měla mnohem lepší hračky. Nedělní výlet s trošku ztřeštěnou rodinkou namísto poslání či osudu. Seriál si sice tohle své hraní s "jako" zřejmě uvědomuje a reflektuje např. inscenovaným "loupením", ale nečiní tak obzvláště chytře a určitě nejde o významné téma seriálu, pokud vůbec o téma jde. +++++ Dilema skutečnost/hra se pak trochu odráží i v postavách, které se neustále usmívají a tváří, že teď se bude blbnout, teď bude "něco super". Je to parta, která nezažívá opravdová dramata a tak nemohou moc dobře vyjevit, zda-li jsou hlubocí či mělcí. Kdo nemůže předvést hloubku, působí holt mělce. Být ale mladší, možná i teď, hrál bych si s tou bandou na piráty rád. Na pirátské lodi bych s nimi sloužit nechtěl. Slabé *** po 12 dílech.(30.4.2012)

 • DaweForeman
  ****

  Hodně příjemný anime. Řekl bych, že zařazením je tak nějak na střední cestě. Není to úplná dětská pohádka, ale také si to nedrží úplnou vážnost. Kdyby se to naopak přiblížilo více k té vážnosti (něco na styl nejnovějšího Captaina Harlocka), bylo by to super anime. Je tu spousta politického prostoru, možnost mnoha napínavých situací, ale nejsou bohužel plně využity. Je to spíše o prohlubování pout mezi jednotlivými postavami a celkem strategická podívaná. Chybí tomu bohužel více bitev a je to příliš jednostranné ve prospěch Mariky. Ale jak už tu bylo napsáno, je to spíše dobrodružství, než scifárna. Animace je dobrá a hudební stránka místy ujde.(15.7.2014)

 • SonGokussj
  *

  Moretsu uchuu kaizoku. Už jen ten název vypovídal o tom, že to nejspíš nebude tak špatné. Jaké však bylo mé překvapení, když se mi první a druhý díl líbil. Vše poté opadlo v díle třetím a čtvrtém, kde hlavní dějová linka byla vně vesmírné lodi, ve které to bylo prostě neuvěřitelně nudné a člověk u scén usínal. Nezáživný děj, nezáživná hudba, boje šílené, hlavní hrdinka - to je příběh (nudy a zklamání) sám o sobě. Nevidím zde nic, co by mohlo sérii ještě vyzvednout na povrch. Končím po 4-5. díle. Edit: právě jsem koukl na nejnovější 9. díl - stále stejné, šílená nuda. 25%(4.3.2012)

 • draxus
  ****

  Tohle anime je příjemná oddychovka. Pravda je, že jsem ze začátku čekal něco hodně jiného, nicméně celý koncept se mi nakonec dost líbil. Je super vidět v jistých ohledech hodně střídmé anime, kde hlavní hrdinové nejsou od začátku strašně nabušení a nepřekonatelní, ale jsou spíše lidští, a vše co mají, si musí naplánovat a vydřít. Jasně, hlavní hrdinka má mít sklony ke geniálnosti ve směru taktiky a strategie, ale zároveň už v prvních dílech i od ostatních postav slyšíme, že sice je nadaná, ale pořád se musí učit. Je to jedno z mála anime s vesmírnými loděmi, kde hlavní hrdinové před přesilou raději utečou, než aby je vzali střemhlav a nějak zázračně, rádoby geniálně z dané situace vyvázli. Navíc se mi líbí i ta myšlenka "zákonných" pirátů, protože jak je možné vidět v historii, podobné věci se skutečně děly, navíc zde je to dotaženo až do fáze, kdy je již po válce, takže co s pirát? Ti se tak stávají z části zásilkovou službou, z části herci, ale z části jsou pořád lidmi, které najmete, když si vzhledem k okolnostem a postavení nemůžete úplně špinit ruce sami. Milé anime, které mě do sebe vtáhlo a až do konce bavilo. Za mě 8/10.(25.7.2018)