Reinkarnácia je problematická sama osebe, no keď ju riadi osud a je na nej aj niečo viac, je jasné, že komplikáciám sa vyhnúť nemožno. A tie budú o to väčšie, ak sa týkajú nielen ľúbostných problémov, ale aj prežitia dvoch planét a jedného zatrpknutého zabudnutého anjela.
Príbeh sa odohráva 12 000 rokov po prvom Aquarione. Planétu Zem chránia a proti útočníkom z inej dimenzie bojujú študenti Akadémie Neo-DEAVA. Sú nimi chlapci a dievčatá s rôznymi špeciálnymi schopnosťami, ktorí pilotujú stroje nazývané Aquarion. Pri jednom útoku sa napriek zákazu musia spojiť a ochrániť tak na prvý pohľad obyčajné dievča Mikono a chlapca menom Amata Sora, ktorý dokáže lietať, no snaží sa svoju schopnosť utajiť pred okolím.
Na začiatku prvej epizódy sú útočníci porazení, tak ako už mnohokrát predtým, a Amata aj s Mikono sa stávajú novými študentmi akadémie Neo-DEAVA. Učia sa tu objavovať a používať svoje schopnosti a tiež spoznávať samých seba. S pokračujúcimi útokmi postupne zisťujú, kto za nimi stojí a aké má úmysly. Spoznajú aj svojho skutočného nepriateľa, dobre ukrytého v tieňoch minulosti; minulosti, ktorá je skutočnejšia a nebezpečnejšia, než by si čo i len dokázali predstaviť. (Jolinar126)

Subjektiv

Zlouni z vesmíru zase jednou berou Zeměkouli šturmem, samozřejmě v mechách. Hodňouši zase jednou mají superschopnost, řídit mecha, a Matičku brání, v mechách. Kluci, holky, obě pohlaví mají své zástupce. Mohou se spolu spojit, ale jen muži s muži a ženy s ženami. Kroťte však nadšení, yaoi fanynky, yuri fanoušci, neboť spojit se = zasunout svého mecha do mecha někoho jiného. +++++ OK, takže zasouvání holky s klukem je kinši, to se nesmí. Každý znalec anime a židovských anekdot (viz dole) však ví, že to nic neznamená. Stačí najít vhodnou dvojku, která se pěkně roboticky propojí a ustanoví nový standard, tudíž v dalších dílech se krom mecha bitev budeme bát i hormonů fackujících dobrý vkus a propojování kdejaké s kdejakým. Bude se zasouvat, rudnout, možná i krvácet z nosu. Hádám, že tip "slaboduché" mi reputaci nezkazí. Končím po 3. či 4. díle (podle toho, zda je pilot jedním či dvěma díly). +++++ Raději vám tedy řeknu ten vtip. Dává Kohn Roubíčkovi hádanku. "Poslouchají, Roubíček, u řeky je pes a na druhém břehu vidí maso. Ten pes ho děsně chce. Ale nesmí přeplavat a most tam není. Jak se k němu dostane?" "No, to nevím, pane Kohn, prozradí mi to." "Ten pes normálně přeplave." "Jak přeplave? Vždyť nesmí." "Nesmí. Ale přeplave." ()

Chinese Ashio

Vážne som prekvapená, že som toto anime dopozerala celé a nevzdala to s ním, niežeby bolo až také zlé... nebolo topríšerné - zostaňme pri tom. Čo sa týka deja - na môj vkus tam bolo až priveľa reinkarnácii a...rozpolených... vecí? Stále som celkom tie reinkarnácie nepochopila, ale budiž. Postavy - nuž, o5 som si obľúbila nesprávnych - napríklad takého Jina - ten chlapec mi abolútne učaruje a oni ho zabijú... (chrapúni zasraní!). Hlavné dva charaktery - to jest Amato a Mikono - na nich by som najradšej hádzala bobky. Otravné, zbytočné, klišé postavy, ktoré máte chuť zabiť už po prvom "Amato-kun" a "Mikono-san" (aspoň ja som také chute mala...), nuž ale celkom som si padla do noty s Mix a Andym, a boli tam vážne jemné náznaky BL - takže plus pre toto anime. No najväčším plusom bola zrejme hudba (my heart is moving ¬‿¬)... Takže - konečný výsledok sú priemerné 3 s tým, že keby mám vidieť znovu tých (aboltúne k ničomu) dvoch - Amata a Mikono, alebo malé dievčatko, ktoré sa hrá na... na čo sa hrala? Vojvodkyňu, alebo čo to bolo? No a nezabudnime spomenúť našu sestru, ktorá sa vždy opravovala a riaditelom... nie, velitelom! Whatever, trochu som vybočila - ale keby mám o5 vidieť takéto charaktery v anime s takýmto dejom asi si rovno jednu hodím... Takže si zapamätať - nedívať sa na anime, ktoré sa podobajú na Pokémon! ()

Astralien

Věřila jsem, že se z pozvolného začátku vyklube něco zajímavého. Dokonce zhruba v polovině seriálu se už už zdálo, že budou i odhaleny pěkné souvislosti... Možná vše mohlo být ukončeno krásnou apokalypsou, která by byla dobře popsaná a odůvodněná... Bohužel, když se blížil poslední díl, neodhalilo se nic zajímavého. A konec? Ten to zabil. Jen díky pár vtipným kouskům a díky tomu, že mne nějak seriál nutil dívat se na další díly, má hvězdičky 2. ()