Epizody(10)

Pokračovanie príbehu zombieho Ayumu, ktorého nekromancerka Eucliwood Hellscythe (Yuu) priviedla späť k životu. V druhej sérii sa spolu s nindža upírkou Serou, "maso shoujo" Harunou a niekoľkými novými i starými tvárami vydávajú na nové "dobrodružstvá" plné humoru, akcie, úchylnosti a krásnych dievčat. (Lettanea)

Larky

Druhá řada netradičí harémovky Kore wa Zombie desu ka? je v rámci přístupu ke scénáři horší než řada první. Jasným problémem tu je absence jednoduché příběhové linky, která, ač nikterak originální, spojovala řadu první v konzistentní celek. Of the Dead se od ní oprošťuje a vsází všechny své karty na stránku komediální a podivnostní. ------ V praxi tak jde o sled scének, které mají být svou ztřeštěností a přehnaností vtipné. Jenže to už tu bylo minule a oblíbené pravidlo druhých řad a tedy „more of the same“ je tady kamenem úrazu, přičemž se ale naštestí scénáristé s tímhle modelem tak úplně nespokojili a přidali i něco vlastního. Není toho bohužel mnoho. Zatímco tedy některé scénky jen tupě recyklují řadu první, tak některé působí svěže a i docela vtipně. ------ Of the Dead není nakonec úplný průser, jak se hard-core fans první řady báli. Zároveň jde ale z větší části o hloupou recyklaci. Z menší pak o docela dobrou komedii. Slabší 3*. ()

Hees

Jajha druhá sezóna vôbec nie je zlá, ale chýba ucelený príbeh ako je v Prvej sezóne. Toto sú v podstate len epizódy jedna za druhou bez nadväzovania. Okrem posledných dvoch epizód tie sa nadmieru podarili a boli zaujímavé. Po pozretí OVA 13 a 0 som teda začal pozerať druhú sezónu. Druhá sezóna mi bohužiaľ pokazila jeden obľúbený charakter, ktorý sa začal chovať inak ako v prvej sezóne Yuki. Yuki "Tomonori" stratila akúkoľvek hĺbku začala sa chovať divne. Akú takú náhradu som mal v postave Sarasvati, ktorá sa mi zapáčila v tejto druhej sérii. A tu je "kameň úrazu" či hlavný problém v druhej sezóne, ktorá je kratšia ako prvá, pribudlo xy nových charakterov a každý mal dostať nejaký priestor. V neucelenom, nenadväzujúcom, veľa nových charakterov priberajúcom pokračovaní som nenašiel také zaľúbenie ako v prvej sezóne. Hlavná chyba bola pre mňa to, že som chcel vedieť o každej postave viac. Tu mi to tvorcovia anime len načrtli niečo zaujímavé ukázali a za chvíľku ma už kŕmili niečim iným. Ako s tohto čo píšem cítiť, "citujem sa" : chcel by som toho vedieť viac o všetkých postavách lebo ma zaujímali a priestor im udelený mi vôbec nestačil. Čiže zhrnuté a podčiarknuté chcel by som toho viac. No a posledné dva kvalitné diely výrazne vylepšujú celkový pocit a dodali výraznú hĺbku celej druhej sezóne. Tou hĺbkou myslím aj nejakú filozofiu a Ayumu ako charakter/postava dostal väčšiu hĺbku. No čo mám robiť nemôžem na základe posledných dvoch dielov, či úplne posledného dielu zmeniť nazeranie na desať dielne anime. Tiež veľmi teší pohľad do minulosti Eucliwood. Môžem aj trocha pochváliť lebo mám dojem, že animácia sa jemne vylepšila. Hlavne za hlboký a kvalitný posledný diel pridávam pol boda. (Hodnotenie 3,5). ()

Saraph

Prvních pár dílů o něco lepších než úroveň první sezóny, ale pak už to zase pomalu klesne k takovému tomu kamennému standartu, kde se sedí v jendé místnosti a kecá, potom Ayumu vezme růžové šatičky s motorovkou a jde něco rozsekat, pak dostane přes hubu od Sery... Stále dokola. ()

Cracker

S odstupom jedného mesiaca som sa vráti k seriálu Kore wa Zombie... aby som konečne dopozeral aj druhú sériu. Na moje prekvapenie, druhá séria sa mi oproti prvej pozdávala oveľa viac. Of the Dead ponúka desať dielov nabitých sarkazmom, humorom ktorý diváka zaručene rozosmeje a celé to opäť má nádych jemnej paródie, keďže sa vrátia všetky postavy a pár ďalších aj pribudne. Anime som skukol doslova na posedenie a určite by som rád videl aj sériu s číslom 3. ()

Five By Five

Už ani neviem prečo som prvej sérii dal také vysoké hodnotenie, ale no tak asi som nejaký ten dôvod mal... V tejto ma už neotravovali prehnanými bojmi z príšerkami (boli iba dva - obria krakatica a gorila - porazili ich v priebehu pár minútok), úroveň "úchylností" zase naopak stúpla (hodnotím to však pozitívne - bolo to celkom veselé) - proste komédia... Opening ani ending ma ale tentoraz vôbec nezaujali a celkový dojem zodpovedá priemeru... No ak ste to pozerali iba kvôli dievčatám - sklamaní určite nebudete... ()

Lettanea

V porovnaní s prvou sériou menej nezmyselných bojov a viac srandy, trochu ma sral ten školský festival či čo to bolo, to bola trochu nuda (ale scéna keď sa Yuu pýta na Ayumuho fantázie o nej je neprekonateľná ) Prvý diel je pastva pre oči a celkovo sa je naco pozerať, dúfam že bude aj tretia séria nech sa dorieši Yuu/Ayuumu a ostatné možné kombinácie. Ending podľa mňa veľmi dobrý, 90% S odstupom času a po niekoľkých iných anime to už nie je také úžasné ale proste je to srdcovka :) ()

Mess_kun

Väčšia orientácia na zábavu a menšia na súboje, big like. I keď absencia akejsi dejovej línie bola očividná. Tak či onak, spokojnosť na mojej strane, snáď bude aj pokračovanie. ()

Cchrerkk

Hodnocení tohoto počinu bude záležet silně na účelu shlédnutí. Pokud hledáte něco na odlehčení (tzn. gagy a mindfucky), tento zastánce harem subžánru, kde hlavní hrdina je zombie crossdresser (zjednodušeně řečeno), který se stýká s lolita-knight-necromancer, vampire-ninja a dalšími, určitě nezklame. Oproti předchozí sérii ubylo na přehnané dramatičnosti. ()

ikilledjenny

Slabší než první série. Celou dobu se vlastně nic nestane, ale těch pár vtipných momentů tam bylo. Je tu větší míra ecchi, víc fanservisu, což se mi moc nezamlouvá. Příběh o ničem, ale s hezkou animací a obstojným endingem. Ayumu si aspoň tři hvězdičky zaslouží. ()

Palisander

Oproti prvej sérii menej mágie, krvi, súbojov a podobných záležitostí. Dej? Raz sem, raz tam, vlastne nič svetoborného sa nerieši. Ale slečny sa chovajú normálnejšie a pribudla aj jedna fajn postava (asi by mi nenapadlo piť zohriate saké zo skúmavky ;-)). Romantická linka celkom funguje. Pre mňa zmena k lepšiemu. Aj keď minimálne dve veci zostali otvorené. Že by si autori trúfali na pokračovanie? ()

Marikko

pokračováni velmi divné všechochuti kde máme upíry, zombie, čarodějky a spousty dalších věcí pomíchaných dohromady .... jako u minulé série řekněme že občas zábavné a občas velmi nesmyslné :D... prostě zábavná blbost jak má být :) víc není ani třeba se vyjadřovat :) ()