Mečouni - život na udici

• USA Swords: Life on the Line

Dokumentárny seriál z produkcie Discovery Channel sa venuje rybolovu pri pobreží Nového Anglicka, Newfoundlandu, oblasti s extrémne búrlivou búrkovou činnosťou. Práve do týchto vôd sa vydali na lov mečiarov posádky štyroch rybárskych lodí The Eagle Eye II, Big Eye, Seahawk a The Frances Ann. Je to lov nesmierne výnosný, veď za statnejší kus je možné dostať až 20 000 dolárov, ale je aj nebezpečný. V týchto divokých vodách nie je dôležité len nájsť miesta, kde sa ryby zdržujú, uloviť ich, ale rovnako dôležité je dokázať doviesť úlovok do prístavu, pretože ešte stále je množstvo lodí, ktoré sa tam nikdy nevrátia. (beso74)

mira007

Jednoduchý dokument sledující několik kapitánů, kteří se svými loděmi vyjedou na několik týdnů lovit tuňáky, mečouny a další rybky. Možná to je úlet, protože časem se to opakuje, ale mne to pohltilo. Člověk si uvědomí, co všechno asi předchází tomu, aby si v supermarketu mohl koupit kus mořské ryby a co jsem si uvědomil nejvíc, že i některé chatrné malé kocábky jsou schopny položit mnohakilometrové návnady a drancovat oceány raz dva. Přesto pro mne v kategorii reality dokument za pět hvězd. ()