Modlitba lovce

For the Dogs

Akční / Thriller

USA, 2017, 91 min

• verbal

Poměrně známý režisér, poměrně profláklý neherec a kožený jeliman, to by jeden čekal něco, co má aspoň náznak hlavy, ostruhu z paty a trochu soudnosti. Jaké je to pak nemilé překvapení, když mu naservírují demencí ohlodaný, zpola ohnilý trup, mimořádně neinventivní a nudný pičoid, nečekaně i špatně zrežírovaný, očekávaně příšerně zahraný a se scénářem, za který by se nemusel stydět ani absolutní vítěz národního kola ve strkání nůžek do zásuvky a srkání jogurtu nosem. Prostě takový ten film, u něhož celou dobu přemýšlíte, jak asi velký kokot musel být ten, co něco takového zaplatil, jestli si ten, co tohle napsal, neprokousl úpornou snahou jazyk a nepolámal příliš mnoho pastelek, a zda by ochotník Hodnotingtn se svou opravdu až humornou kreací smažkovského zabijáka, jehož „umělecky“ opět nepřekvapivě pojal jako toporně mongoloidního koalu, vyhrál i Aflekiádu, nebo by skončil až těsně za Benem.(9.5.2017)

Rozpočet $28miliónovTržby Celosvetovo $235,000▐ Režisér Mostow stále vie zvládnuť aspoň slušnú rutinu. Aj keď skôr ide o taký video film než Ačkový film. Obsadenie újde, Worthington to ustojí, Odeay je pohľadná moc neprehráva, príbeh v norme, akurát ten nájomný zabiják sa mohol viac vyfiknúť a nie aby vypadal ako keby došiel z intráku vo svetríku niekoho zlikvidovať. /50%/(7.7.2018)

• tron

Pomsta Terminátorov. Režisér a scenáristi T3 a herec z T4 sa stretli v rutinnom béčku o polepšenom nájomnom vrahovi. Našťastie je to krátke, cca hodinka a pol, čiže sa to dá zvládnuť. Ale i tak bije do očí celková (pod)priemernosť tohto projektu (ktorý neviem prečo Sama Worthingtona zlákal až do takej miery, že ho aj produkoval). Neobjavný scenár plný strašne zostarnutých klišé a zvratov, béčkarské tváre v podporných rolách, unavená réžia a mdlé akčné sekvencie.(29.5.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Každá holka potřebuje tátu. I když je to kretén." Zabijáků, kteří nejsou schopni zabít svou oběť, už kdysi dávno bývaly plné regály videopůjčoven. Ty filmy bylo poměrně těžké od sebe odlišit a Modlitba lovce by se mezi nimi v pohodě ztratila v řadě 23, sloupec R, tři metry nad zemí. Proč tedy tento snímek nenakopu do řiti a nespláchnu ho do odpadu? Asi proto, že mám slabost pro zákeřnou zabijačku Dani a taky proto, že se mi to závěrečné zúčtování na večírku celkem líbilo.(16.1.2018)

• Wacoslav1

Těžká nuda a tuna klišé. S přetáčením to dokoukat lze. Mostow holt už zapadnul a na T3 nikdy nenaváže.10%(18.6.2017)

Příliš obyčejné, ale přesto zajímavé.(23.10.2017)

Nájemný zabiják Lucas (Sam Worthington) má zabít Ellu Hatto (Odeya Rush), ale nemůže to udělat, protože mu připomíná vlastní dceru... Příběh nepřínáší moc originálních nápadů, ale jedná se o slušnou žánrovku, která diváka neurazí.(10.5.2017)

Obstarožní režijní návrat, který Jonathan Mostow přijal jako sponzorský dar od Sama Worthingtona, kterému se zželelo režisérových ladem plesnivějících schopností. Z průhledného a schematického scénáře by nevyrazil něco extra nikdo. Pravda, Mostow má za sebou lepší režijní včerejšky. Nechat zdát si může svůj "terminátoří" akční sen o akčních veletočích, na něž nebyl ideální rozpočet. Ono projít se a projet se po sychravých evropských lokacích může mít své kouzlo, nečekat tedy atraktivní krajinku. Dějově standard. Po smrti svých rodičů mladá Ella (Odeya Rush) na své strastiplné cestě po Švýcarech střetne Lucase (Sam Worthington), válečného veterána, narkomana a nájemného zabijáka v jedné osobě, který ji z rodičovských pohnutek začne chránit, a méně sexuálně obtěžovat, sám má takovou cácorku v jejím věku doma. Až později se Ella dozvídá férově od Lucase, že byl najat, aby ji zabil. Pro holku je to šok, začne menstruovat, Lucas musí prostřílet cestu skrz vyslané zabijáky až k obchodu s tampony. Za nitky v pozadí tahá mocný průmyslník, který ovládá FBI, divadlo Spejbla a Hurvínka, českou politickou scénu a občas cvičí v lukostřelbě svého synka. Akce je bang bang, občas se autem srazí padouch. Napětí absentuje, režie nedodá nic překvapivého, neobjeví se ani žádný dějový zvrat, něco, co by prospělo filmu dostat jej z průměru. Prostě jen rovná, přehledná krajina, žádný kopec, útvar, co by se vryl do paměti. Worthington film tahá z béčkovosti, Odeya Rush v pohodě, hlavní záporák se nepovedl, zbytek nohsledů klade dvojici překážky nijak extrovním způsobem. Literární předlohu neznám, nezajímá mě, tady není literární kroužek. Film je naprosto průhledný a režijně vyvanulý sprej. Zbývalo jen telefonu odstřihnout šňůru. Šňůra značky Worthington to podržela. 5/10(18.10.2017)

• Chrustyn

Mostow není špatný řemeslník a takový Terminátor 3, je velice příjemnou součástí série a hlavně skvělým akčním filmem. Bohužel po (po právu) neúspěšných "Náhradnících" zmizel do ústraní a velká plátna asi nadobro opustil. Stejně jako Sam Worthington, který si užil svých 15 minut slávy s Avatarem a poté se po něm slehla zem a občas byl viděn v nějakých méně výrazných rolích (vyjma Terminátora 4). Tito dva odpadlíci se sešli a natočili po všech směrech absolutně nevýrazný a nudný akčňák bez akce, který se snaží jít ve šlépějích Leona a jiných podobných filmů. Není to s*ačka, ale nemá to vůbec nic, čím diváka potěšit, nebo aspoň slušně pobavit.(13.5.2017)

• malylada

Naprostý Shit !!! Proč má proboha Sam zapotřebí hrát v těchto béčkách v Seagalovském stylu. Celý film se snaží tvářit vážně, hrát si na drama a má to naprosto opačný efekt. Jednání postav, jakým způsobem jsou napsané vztahové záležitosti, se rovná naprostému podprůměru. Není to ani tak nuda, jak spíše otravný film. Akce vůbec nepomáhá ke zlepšení celkového dojmu a je to naprosto stejná mizérie. Letos jsem moc horších filmů neviděl......3/10(20.6.2017)

Naivní, přímočaré, ale po stránce akce parádní a celkově chytlavé béčko se sympatickými postavami. Filmů o nájemných zabijácích je kotel a často mezi sebou dost splývají a nejinak tomu bude i u The Hunter's Prayer, ale postavy mě natolik zaujaly, že nemůžu hodnotit níže. Je to supr nenáročná oddychovka, která rychle odsýpá a zabaví.(29.10.2017)

• Tony.cs

Holly shit. Ten scénář někdo podělal.(26.9.2017)

• Lacike

Neskutocne nezazivne natoceny akcniak s obohratou zapletkou. Pri dialogovych scenach som zaspaval a vôbec ma nezaujimali postavy ani dej. Akcia je zase fadne natocena, pokial sa po niekom striela, alebo sledujeme nejaku tu nahanacku. Ak dôjde na bitku, tak je to zase zbesilo neprehladne zostrihane. Aj ked ma film R-kovy rating, tak okrem nejakych tych fuckov to cely cas pôsobi bezzubo a bez krvi. Jedinym plusom filmu je, ze nevyzera podfinancovane ako videoSeagalovky ale kvalitativne to je aj tak na rovnakej urovni. 1/10 .(10.5.2017)

• kaylin

Takový celkem obyčejný film o tom, jak se jeden zabiják rozhodne, že pro jednou bude za klaďase a pomůže jedné dívce se trochu pomstít na zemřelých rodičích, a hlavně přežít, protože i jí někdo jde po krku. Worthington není vyloženě špatný, ale film má jen jednu dvě scény, které z hlediska akce dovedou nadchnout.(31.8.2017)

• Morholt

Mostow už má sice na pažbě pár slušných zářezů, ale tenhle se k nim rozhodně počítat nebude. Scénář sesmolil někdo na koleni během pauzy na oběd za použití všech možných klišé charakteristických pro hitmanské filmy, akce, když na ní přišlo, bylo sotva průměrná a k tomu všemu je Worthington karikaturou zabijáka stejně jako Leech karikatuou padoucha. 15% za Odeyu Rush a několik momentů, kdy zafungovalo kouzlo nechtěného.(28.12.2017)

Rejža hodně dobrejch filmů,ale tady už s tim klišé naložil vážně děsně.Nechce jí zabít,je to fetka,má dceru,ale nechce ji šokovat,spoustu takovejch ošuntělejch scén,dohromady to nějak funguje,ale !!!!!Navíc ani obsazení neni nijak velkolepý,akce taky jen rutina.Jony,škoda.zlepši to.60%.(25.11.2017)

• venison

"Modlitba lovce" je celkem prvoplánové céčko.. Scénář je naprosto mimo.. Profesionální nájemný zabiják se má postarat o dcerunku zrádce kartelu, ale nemůže to přenést přes své rozervané srdíčko.. Ona se zase pokouší napravit jeho feťáckou oblibu.. Navíc je to pořád sem tam, sem tam.. Navzájem se chtějí zabít, nevěří si a sem tam nějaká ta tuctová akce.. Ale ten Sam Worthington je furt docela pěknej :-D(1.1.2018)

Pokud chce člověk akčního srdce úplně vypnout a dát si něco co ještě neviděl, myslím si, že Modlitba lovce je ideální. Ser na to, že tam je spousta nesmyslů, zbytečností a že se vlastně ta pohádka opakuje pořád a stále dokola! Je to svižný akční béčko, který zabaví a nenasere. Ovšem ještě jednou podotýkám - je to pro fanoušky akčního žánru. V pohodě 60%(23.1.2018)

Príjemný film, ktorý nenudí, nesnaží sa hrať na niečo čo nie je, priehľadný, ľahko čitateľný, neotravný a rýchlo zbehnúci. Akcie je primerane, súboje uveriteľné, medzi hercami to funguje. 3 z 5(21.9.2017)

• Marze

Zápletka je jednoduchá. Nájemný vrah naváže partnerství s jeho cílem – ženou, která hledá vraha její rodiny. Je to příliš tupé rutinní béčko o chlápkovi, v němž se hnulo svědomí a dívce, která nechce být zabita. Není tu nic zajímavého nebo podnětného.(3.11.2017)

<< předchozí 1 2 3