Nawiedzona Polska

Režie:

Pau Masó

Pau Masó

George Stobbart odpad!

Bolo iba otázkou času, kedy sa vo found footage oblasti začnú angažovať aj neďaleké krajiny a po vydarenom slovenskom kúsku "Zlo" tu máme pre zmenu poľský Haunted Poland / Nawiedzona Polska. Bohužiaľ však ide o amatérčinu v najhoršom slova zmysle, na ktorej nie je čo pochváliť. Žiadna atmosféra, skoro žiadny dej, nič strašidelné, iba rozlietaná kamera. Sám režisér sa netají, ale priam chváli tým, že jednoducho urobil zo svojej dovolenkovej nahrávky film. Miestami je síce vidieť snahu napasovať do toho trochu deja, resp. niečo čo by pôsobilo ucelenejšie, ale nevychádza to a je to hrozná nuda. Komentár zakončím dvoma režisérovými citáciami z online rozhovoru, ktoré ma pobavili: "I haven't seen many found footage films because it's a pretty stupid genre in my opinion." + "I consider myself a very talented person, but I won't be acknowledged as such until I win awards, If I ever do - obviously not for Haunted Poland." ()

ricci.s odpad!

No, toto mi ani nestojí za nejaký obšírnejší komentár, akože narážam dennodenne na množstvo sračiek, aj na množstvo nepodarkov v subžánri found footage, množstvo z nich som hodil do odpadu, ale oproti tomuto boli všetky do jedného klenoty. Čo mám do prdele hodnotiť, postavy sotva, dej sotva, kameru sotva, scenár sotva, to bolo to najamatérskejšie home video, ktoré by naozaj dokázal nakrútiť každý dement. Nielen, že nebolo nič vidieť, ale ani sa na to vôbec nedalo pozerať, NAJHORŠÍ found footage, aký som v živote videl a vážne sa divím, ako toto môže niekto vypustiť na svet a vydávať to za film, dokonca ešte aj za horor. Hnus! ()