Přísně tajné – havárie letadel

(TV seriál)
  • Česko Letecké nehody: Přísně tajné (více)
Dokumentární
Velká Británie, (2011–2018), 15 h 1 min (Minutáž: 49–51 min)

Série(3) / Epizody(18)

Každé letecké neštěstí je strašlivou katastrofou, která po sobě zanechává truchlící rodiny, neuskutečněné plány a zničené životy. Proto je také důležité, aby příčiny a okolnosti každého takového případu byly co nejpodrobněji odhaleny, neboť jenom tak si z tragické události můžeme vzít poučení: Jak vyrábět ještě bezpečnější letadla, jak zorganizovat co nejúčinnější záchranu osob a kudy se ubírat ve vývoji navigačních systémů a zařízení, abychom se mohli vyhnout tomu nejhoršímu. (TV Spektrum)

sator

Seriál se che přiživit na kanadské megasérii, ale buď na to nemá nebo jsem už "přežrán" :-) ()

haffen

Uff, to len mne sa zdá ako keby to len bola rekapitulácia Leteckých katastrof? Resp. The best of Air disasters. ()

• Zrážkou lietadiel nad Los Angeles sa zaoberala aj epizóda Leteckých katastrof, konkrétne diel Out of Sight. (rasistik)
  • V epizodě „Nouzové přistání“ při představování posádky letu 1549 US Airways nazve Pavel Soukup v českém znění kapitána Chesleyho Sullenbergera „Chelsou – doslova čelzí“. Správně má být Chesley, tedy „česly“. (pjotri)