Věřte ve své sny.
Alexův jednotvárný život znova ožije, když se seznámí s Rachel, dívkou svých snů. Další setkání jim však bohužel osud nedopřál. Rachel přijde nešťastnou náhodou o život. Alex se s její smrtí nedokáže vyrovnat. Ona se mu následně začne zjevovat ve snech. Povídají si a poznávají jeden druhého. Sny jsou až neskutečně živé, že je těžké je oddělit od reálného života. (TV JOJ)

And09

Musím vylepšit hodnocení tohoto filmu, protože si to tohle nevšední zpracování rozhodně zaslouží. Začátek filmu se jeví jako běžné klišé - muž, který ztratí chuť do života, hned v první scéně spatří ženu svých snů a vše v životě se mu má náhle převrátit, jenže... Jak se to může stát, když žena ihned zemře? A divák ví, že půjde celý film o ně dva, a to přesto, že "konec" přijde už hned na začátku. Asi právě to diváka může nejvíce zajímat, jak může jít o velkou lásku, přesto že se ti dva střetli na malý okamžik. A tento nápad je opravdu nevšední a velice zajímavý a do samého závěru zůstává divák napnutý, jak to může dopadnout, ačkoli už na samém počátku víme, jak to dopadne... Důležitý totiž není počátek ani konec filmu, ale osobní proměna a přístup k životu, které jsou velkým tématem celého filmu. Velmi se mi líbilo pracování s motivem snu, který hraje v životě důležitou roli, ačkoli si to mnoho lidí neuvědomuje, a může ledasco ovlivnit... A přesto dokáže konec filmu překvapit a dojmout, ne tolik událostmi jako různými souvislostmi, které naplní onen romantický syžet. Také musím oponovat ostatním recenzentům, neboť oba herci jsou naopak velmi sympatičtí. Samozřejmě by film mohl disponovat lepším režisérským zpracováním, avšak scénář se opravdu povedl. ()

Kaylar

Osud dvou hlavních postav mi byl tak nějak ukradený, protože mi oba byli nepříliš sympatičtí. Leč byla jsem zvědavá, jak bude logicky vysvětlen děj ve dvou časových úsecích, takže jsem statečně vydržela až do konce. Nenáročný film na odpoledne, kdy nemáte nic lepšího na práci a jste tak líní, že se vám ani nechce přepínat na jiný kanál. ()

Fox85

Čirou náhodou jsem chytil v televizi začátek a začalo mě zajímat, jak to budou chtít na konci celé vyřešit. Naštěstí zůstalo jen u sdílení snů a nedošlo na žádné cestování nebo měnění času. ()

Jirkacek

Romantické drama s nádechem lehkého Sci-Fi Žena z mých snů z roku 2012 jsem shlédl v rámci rodinného večera s manželkou, kterou tenhle americký film při brouzdání po internetu zaujal. Přiznám se, že jsem nijak proti jeho shlédnutí neprotestoval, neboť jsem doufal, že se v něm objeví cestování časem, což je moje velmi oblíbené téma. Při pohledu na jména jsem neočekával nic převratného pod sluncem, protože mi vůbec nic ani jedno neříkalo. Nicméně jsem alespoň doufal, že se budu dobře bavit a že se alespoň dočkám nějaké zajímavé zápletky. Mé přání se nakonec částečně vyplnilo a po uplynutí 92 minut jsem byl docela spokojen. Hlavním hrdinou této filmové romantiky byl Alex Hahn (Corey Sevier), který spolu s bratrem Benem (Ryan Alosio) zdědil malou kavárnu po rodičích, kteří před několika lety zemřeli po nehodě. Zatímco Ben vedl svou psychologickou poradnu, Alex se věnoval pouze kavárně, které se však vůbec nedařilo a Ben chtěl, aby ji prodali. Dokonce už byla nachystaná smlouva, ale vše se změnilo v jednom jediném okamžiku. Hned na začátku filmu totiž před kavárnou čekala celkem pohledná žena Rachel Arai (Jordan Ladd), která se chovala, jakoby Alexe už dávno znala, zatímco on ji viděl poprvé v životě. Když kavárnu otevřel, pustil Rachel dovnitř a obsloužil ji, přičemž vedli zajímavý rozhovor, ve kterém dívka s Lexem flirtovala. Mezitím do práce přišla studentka Elaine (Renee Dorian), který tady vypomáhala a jejich rozhovor poslouchala. Rachel v podstatě pozvala Alexe na rande, což on ani nepřijal ani neodmítl, což mu Elaine vyčetla hned poté, co Rachel odešla. Ještě podivnější bylo, když do kavárny vzápětí přišla Christine (Kim Poirier) a chtěla po něm čaj, který však neměli. Elaine opět Alexovi vyčetla, že ji lépe neobsloužil a pak se to stalo. Jen o pár metrů dál se stala nehoda, při které Rachel přejelo auto a ona zemřela. Alex se s její smrtí nedokázal vyrovnat a toužil se s ním opět setkat. Podařilo se mu to prostředním snů, ve kterých se mu začala zjevovat. Alexovi se povedlo zjistiti místa, na kterých se objevovala, firmu ve které pracovala a našel i dům, v němž bydlela. Prostřednictvím snů ji začal více poznávat, povídali si a netrvalo dlouho a Rachel se do muže svých snů zamilovala. Měl jsem trochu problém, poznat co je sen a co již skutečnost, tak byl děj vzájemně propletený a promítal se do Alexova reálného života. Začal více snít než žít, změnil pohled na prodej kavárny, také své oblékání a i byt měl hezčí. To vše díky Rachel, které to však život nevrátilo. Postupně se mu podařilo zjistit, že dívka z jeho snů ležela před nějakou dobou v nemocnici v kómatu po celých 10 dní a právě během těchto dnů se spolu setkávali. Trochu mne to hlava nebrala, byl jsem zvědavý, kam to celé povede a tajně doufal v cestování časem, při němž se dají napravit chyby z minulosti, Film by to asi zabilo, ale do této přeslazené romantiky by změna minulosti docela dobře zapadla. Jestli se to stalo, už neprozradím, ale vězte, že od začátku do konce byl film sladký jako francouzská palačinka s nutellou. Vše se točilo prakticky jen kolem těch dvou, občas se na scéně objevil bratr Ben se zoufalou prosbou, aby Alex podepsal prodej kavárny nebo nějakou vtipnou poznámku vypustila Elaine. A úplně na konci se znovu objevila sympatická Christine, která....no nic. Z dalších rolí za zmínku stojí už jen věštkyně na ulici Natalie (Jeanette O'Connor(, která ovšem silně ovlivnila výsledek netradičního vztahu těch dvou. Jak jsem už psal, bylo to příliš přeslazené, ale mně se to docela líbilo a pomalu plynoucí děj plný snů mne udržoval v napětí, jak to celé dopadne. Chvílemi jsem chtěl dát pět hvězd, pak čtyři a nakonec....Suma sumárum Žena z mých snů ode mne získala tři zasněné hvězdy ***. () (méně) (více)