kulyk

Chuan Pablo asi ani netušil, jak si na něm jednou zástupci hollýchúdů (i jejich přilehlé transoceánské okolí) namastí kapsy u kaftanů, jelikož mají pod jarmulkou a prachy jsou třeba, neboť velký nos tlusté lajny žádá... Ale dobře tomu tak, se střídavými úspěchy se na vlně narkobaronských útrap (víceméně) daří nejen co do zisků, ale i sledovatelnosti. Infiltrátor patří do té lepší ligy, čtyřku nedám jen proto, že mi (na rozdíl od valné většiny spolusledovatelů) přišel Cranston uvěřitlný asi tak, jako Tomio coby bojovník za čistou rasu. Třikrát závorka. Není to příliš? ()

Morholt

Infiltrator sice láká na Escobara, ale pokud čekáte něco na způsob Narcos, budete zklamáni. Stejně jako já. Film se soustředí víc než na cokoliv jiného na praní špinavých peněz, do kterého jsou zapleteny společně s kartely i významné bankovní domy a podle toho to i vypadá. Takže se především mluví a z mého pohledu se mluví až moc. Ono Furmanovi sice slouží ke cti, že se snažil o maximální důvěryhodnost, což mu nakonec i vyšlo, ale pohyblivým obrázkům se úzkostlivá snaha držet se předlohy příliš nevyplácí. Místy jsem se až pekelně nudil. Vyšlo to alespoň herecky. Diane Kruger je kouzelná jako vždy, Leguizamo v pohodě a zamrzí málo prostoru pro Gilguna. Největší problém jsem měl s Bryanem Cranstonem. Ne že by zahrál špatně. Naopak. Byl výborný. Jenže já se po celou dobu nemohl zbavit pocitu, že Mazura měl hrát někdo mladší a to mi celkový dojem z jeho výkonu místy dost kazilo. 55% ()

Lukoboss

Kurvadrát, to bylo ale krimidrámo. No jo, B. Cranston má zkušenosti s filmovýma drogama už z Breaking Bad a teď si střihl hlavní roli v dalším takovým počinu. A aby toho nebylo málo, tak si to i zprodukoval. Proč taky ne, že?! Role mu sedí, hraje to perfektně a divák mu tak může věřit každý slovo. Mně to vůbec nepřišlo dlouhý, jak tady někteří popisujou, naopak jsem se u toho nenudil. A že to nemělo akčnější spád? No jasně, ono taky infiltrovat nějakej gang není asi hračka na pár týdnů, takže to s hlavním hrdinou projdeme pěkně postupně, až do samýho závěru, kde už stačí říct jen: "Game over." Obdivuju tyhle lidi, kteří v reálu tuto práci dělají. Musí to být šílenej dvojí život a k tomu mít ještě rodinu, to je celkem hardcore. Mě to bavilo, nemůžu si stěžovat. ()

Enšpígl

S ohledem na společnost o které film pojednává jsem čekal trošku jinou dávku než takovýto čajíček. Pár scén napovědělo, kudy se měl ubírat celý film, aby bylo napětí tak husté že by se dalo krájet, ale tady to rozkrájel Brad Furman dřív než bylo třeba. Víc Dianky by taky neškodilo, ale to je spíš osobní záležitost. ()

necisty

Začátek byl slabší a děj byl strašně zvláštně opisován. Všechno to asi klidně mohlo být na celý seriál, ale tady mi to přišlo, že některé věci vyřešili až moc jednoduše. Každopádně závěr mě přesvědčil. Ale jak je možné, že i největší záporáci byli zavřeni třeba na maximálně 15 let, už jsou nejspíš dávno venku a nevyřídili si to s nimi? ()

• Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým na Floride v meste Tampa, v kalifornskom San Diegu, či na viacerých miestach v Londýne a jeho okolí. Natáčalo sa aj na britskom letisku Dunsfold Aerodrome, ktoré vybudovala kanadská armáda počas 2. sv. vojny. (MikaelSVK)
  • Film se odehrává v roce 1985, ale v bowlingové herně je možné vidět automatické počítadlo skóre, které se poprvé objevilo až v 90. letech. (vojacekr)
  • Soukromé letadlo ve filmu je Learjet 40 (první let 5 .9. 2002), nebo Learjet 45 (první let 7. 10. 1995). Film se ale odehrává v roce 1985. (vojacekr)