Raze

Raze

Akční / Horor

USA, 2013, 87 min

Bomba!!! Neskutečnej, brutální nářez. Kosti křupou, pěsti lítají a krev stříká všude po aréně. Boj s tou největší fenou jsem si nehorázně užil a křičel z plného hrdla, ať ji Sabrina nakope prdel. Závěrečnej masakerčík byl lahodnej a výbornej. Boje hezky natočené, gore nedigitální a krásné zrealizované. Ještě, že souboje tvořily 80% filmu, jelikož obsah mezi byl docela nudnej. Tento kousek si ty 4* určitě zaslouží.(9.2.2014)

Asi jsem od toho čekal něco jiného. Těch fightů tam bylo až moc. Chyběla tomu nějaká hlubší myšlenka. Nápad je to každopádně originál a dost zvrhlý. Ale dívá se na to dobře. Je to udělané dost autenticky. Škoda jen, že tam Rachel Nichols nebyla víc. Ty začátečnice měly celkem nevýhodu. Závěrečný únik je parádní. Ale konec mě trochu zklamal....(22.2.2014)

• peter12

Jednoduchší príbeh som dávno nevidel ako bol práve tu s príbehom ,ktorý je predvídateľný ako vysielanie sprav na markíze.Film útočí na diváka hlavne brutalitou, rozbitými hlavami či prasknutými kosťami to je ukázané surové a baby sa s tým vobec neserú, ale mohli tam ukázať aj viacej bojového umenia a nie len tu krčmovú bitku. A chýbali mi tam i nejaké pomôcky - nože,mačety,motorová pila a pod. Malo by to tú správnu dávku akcie a góre omáčka by tomuto filmu určite pomohola aby film bol zaujímavejší. Hlavne som sa tešil na boj dvoch najsilnejších alfa samíc, no , ale bolo vymalovane skôr,než som si ten boj mohol aj vychutnať. Konečne prišlo finále, ale ani to nesplnilo moje očakávania, bolo z celého filmu najlepšie, ale chýbala mu gore efektnosť, tam mohli tvorcovia viac pritvrdiť..(9.3.2014)

• J*A*S*M

Vlastně se musím dost přemáhat, aby dal alespoň ty dvě hvězdy za nezávadnou technickou stránku. Raze je totiž úplně uboze prvoplánová podívaná, přičemž její obsah i samotný účel existence se dají popsat slovy "ženy v tílkách se perou". Protože proč? Protože why the fuck not, protože to tak chceme. Kdo se u toho baví - budiž. Pro mě je to degradace filmového hororu.(19.1.2014)

Úplne primitívny film, ale našťastie dostatočne akčný a zábavný. No, tu rozhodne premýšľať netrebalo. Zoznámime sa s hlavnými postavami a hurá do ženskej arény smrti. Všetky sa navzájom podporovali a držali si palce (teda až na jednu), ale aj tak im to bolo hovno platné. Čakal som akurát, že battle dňa medzi hlavnou hrdinkou a najväčšou mrchou (ktorá bola akoby naschvál asi najkrajšia) bude mať trochu iný priebeh, ale to prežijem. Ku koncu krváčik ako má byť. U mňa jednoznačne prevláda spokojnosť, možno aj mierne nadšenie. Bavilo ma totiž čumieť na to, ako sa tie kravy medzi sebou mlátia. A aspoň sa s väčšinou ženských postáv dalo celkom sympatizovať. Keby mali k dispozícii aj iné pomôcky, ako len päste, a sekali by sa tam hlava nehlava na márne kúsky, možno by som dal aj full rating.(12.1.2014)