poster

Raze

 • Velká Británie

  Raze

Akční / Horor

USA, 2013, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  *****

  Drsné holky zásadně nebaští kokos, ale s oblibou si navzájem rozmlátí "kokos". Větší počet uvězněných dívek je nuceno bojovat proti sobě pod dohledem šíleného manželského páru, který si tuhle zábavu dopřává už po generace(!). Pravidla boje neexistují a důležité je promlátit se až do finále. Dívky, které nebudou ochotny boj podstoupit, dávají vsázku nejen svůj život, ale také život svých nejbližších. Sabrina, kolem níž je příběh soustředěn nejvíce, bojuje o život své dcery, kterou kdysi dala k adopci. Ani po zdolání všech protivnic není tak úplně nad čím jásat. Absolutní vítězka má totiž absolvovat začlenění do spolku. Strhující boj o přežití v nehostinných podzemních kobkách plný zrasovaných ksichtíků a dolámaných kostí za přítomnosti instalovaných kamer pro publikum z řad zbohatlíků, kteří krvavou řež sledují, může začít. Dívky v nátělnících je to, co (mužské) oko upoutá jako první. Ono je toho však mnohem víc, co se dá pochválit. Film od počátku nasadí agresivní tempo, nad velkým vysvětlováníím se příliš nepozastavuje a jde ostře na věc. Jednotlivé souboje jsou od sebe odděleny popiskami, která z dvojice dívek jde právě proti sobě bojovat v oválném a zděném ringu, aby v tom nebyl chaos, i když přece jen byl, ale to ani není tak podstatné, Nevzpomínám si totiž, že bych za poslední dobu viděl film, ve kterém je slabší pohlaví vystaveno takové agresi a chová se tak agresivně, čili řeže se hlava nehlava, cáká z něj krev, masakrují si navzájem obličeje a ještě se u toho snaží být sexy a drsné zároven. Vražedná kombinace, není-liž pravda, ale působivá, originální a velmi schopně natočená. Režisér Josh C.Waller, který dohromady nic pořádného nenatočil, je pro mě slibným objevem, že pokud něco v budoucnu ještě natočí, tak to bude "maso". Pokud má jeho film nějakou výraznou slabinu, tak spočívá v tom, že nejměně do poloviny filmu není komu pořádně fandit, jak jsou charaktery bojovnic (záměrně) nejasné. Zoe Bell, která vypadala mezi účastnicemi věkově nejstarší, si svoje sympatie musela těžce vydobýt během filmu. Je jednou z producentek filmu. Rachel Nichols, která se rovněž podílela na produkci a Rosario Dawson se ve filmu (k velké škodě) moc neohřály. Pokud jde ještě o slabiny filmu, nebylo příliš objasněno, jaká konkrétní kritéria mají nedobrovolné účastnice pro boj splnovat, ale vydedukoval jsem, že je to především dobrá fyzická kondice, a v případě hlavní hrdinky i vojenská průprava, je však zvláštní, že hned v úvodu zdolá trénovanou kickboxerku(!). Tyhle nepatrné kudrlinky však nabušený zážitek nijak nekazily. Samozřejmě film měl čím dál větší grády a bitky nabíraly na brutalitě. Film byl mixem několika hororových subžánrů a uvítal jsem jeho "dirty look", který se nikdy neomrzí. Na diváka si v perfektně vystavěném finále přichystal nejedno překvapení. Dobře mířené a nekompromisní údery na diváckou nervovou soustavu, a občas i na solar, stály za to. Mé hodnocení: 100%(2.3.2014)

 • Dellamorte
  ***

  Horror by som v tom nehľadala ani omylom, jedná sa totiž o mačací pseudo prison fight pre " vylovených" , ktorý šlape po dávno odskúšanej koľaji a prináša nové - nič. Zoë má ale gule za dvoch chlapov a celý snímok stojí vlastne na nej. Pre testosterónových fighterov možno zábava, no a pre femálky injekcia do ega. 90 minútový kurz sebeobrany ako náhrada za konšpiračné meditovanie, nad skántrením susedovej manželky. Ale faynový trénig to bol, to áno. Až čas ale ukáže, či aj poučný. Haha.(12.1.2014)

 • George Stobbart
  **

  Pseudo-hororový akčák o skupinke ženských, ktoré sú unesené a pre pobavenie istej spoločnosti sa majú medzi sebou mlátiť v aréne smrti. Príbeh (resp. pokus oň), ktorý býval vďačnou témou napr. pre akčné béčka 80. a 90. rokov (kedy tie filmy ale nepôsobili tak nudne a boli obohatené aspoň určitým bojovým umením), však nijak nezaujme v medziach tejto špinavej, ale umelej rozprávočky. Nudné, celkovo stereotypné, nevýrazne obsadené a chabo natočené, takže za pozornosť vlastne stojí len pár tajomných minút v úvode a prekvapivo svieže finále.(12.1.2014)

 • SOLOM.
  ***

  Potřeboval jsem si na chvíli oddychnout od animovaných filmů a seriálů, na které jsem se v posledních dnech vrhl a díky svým přátelům na CSFD jsem narazil úplnou náhodou na tento akční kousek. Moc jsem od něj neočekával, ale ve finále jsem byl docela spokojený i přes nepříliš pestrý děj. Vše se totiž točí hlavně okolo samotných soubojů a ty byli přesně podle mého gusta. Nejsem sice příznivcem násilí na ženách (v reálném životě), ale když si to ve filmu rozdají holky (a nemusí jít jen o porno), nejsem proti. Už jsem byl párkrát svědkem toho, jak se dvě slečny popraly (trhání vlasů, škrábání nehty, atd…), tady budou praskat kosti a vazy, takže se bylo opravdu na co dívat…(12.1.2014)

 • Kothy
  ***

  Asi jsem od toho čekal něco jiného. Těch fightů tam bylo až moc. Chyběla tomu nějaká hlubší myšlenka. Nápad je to každopádně originál a dost zvrhlý. Ale dívá se na to dobře. Je to udělané dost autenticky. Škoda jen, že tam Rachel Nichols nebyla víc. Ty začátečnice měly celkem nevýhodu. Závěrečný únik je parádní. Ale konec mě trochu zklamal....(22.2.2014)