Raze

Raze

Akční / Horor

USA, 2013, 87 min

Toto je veľmi podhodnotená snímka. So super sexi ženami. Veľmi zaujímavá prehliadka. Vôbec som si nedokázal predstaviť, čo ma asi čaká a musím povedať, že ma to od začiatku až dokonca nenechalo vydýchnuť. Veľmi dobre prepracovaný príbeh, ktorý správnou cestou ťahá za nitky, aby svojho diváka upútal. Asi by som si netrúfol nazývať to hororom, ale brutálnym psychologickým thrillerom, ktorý vynáša celkový dojem ako super nadpriemer. Musím pochváliť hlavne Tarantinovho miláčika Zoë Bell, ktorá bola naozaj úžasná a je to vynikajúca drsná herečka. Môžem odporučiť všetkým milovníkom brutálnej a krvavej akcie.(4.11.2019)

Úplne primitívny film, ale našťastie dostatočne akčný a zábavný. No, tu rozhodne premýšľať netrebalo. Zoznámime sa s hlavnými postavami a hurá do ženskej arény smrti. Všetky sa navzájom podporovali a držali si palce (teda až na jednu), ale aj tak im to bolo hovno platné. Čakal som akurát, že battle dňa medzi hlavnou hrdinkou a najväčšou mrchou (ktorá bola akoby naschvál asi najkrajšia) bude mať trochu iný priebeh, ale to prežijem. Ku koncu krváčik ako má byť. U mňa jednoznačne prevláda spokojnosť, možno aj mierne nadšenie. Bavilo ma totiž čumieť na to, ako sa tie kravy medzi sebou mlátia. A aspoň sa s väčšinou ženských postáv dalo celkom sympatizovať. Keby mali k dispozícii aj iné pomôcky, ako len päste, a sekali by sa tam hlava nehlava na márne kúsky, možno by som dal aj full rating.(12.1.2014)

...brutálka...!! :-)) Jak psal můj kámoš BESTLAMA: "Já nevím, co si o tom filmu mám myslet..?" Taky jsem nevěděl ... a tak jsem přistoupil na pravidla "hry"/filmu a sledoval nezaujatě, co se tam děje. A ono se mi to prostě líbilo. Je to vlastně mix "martial arts" flicku s exploitačním gore masakrem. Za levný prachy kameraman se střihačem velmi slušně natočili brutální bitky mladých kočiček, ... ale fakt je to brutal, rozbíjej si pěkný xichty na kaši, šlapou si po hlavách, dusí se pískem vraženým do huby a od začátku je docela jasný, která to vyhraje ... Nebyla by to taková pecka, kdyby nepřišel fakt hutnej krvavej závěr, kde vítězka turnaje vykydlí vilu od záporáků a přijdou na řadu nože, sekáček, řemdych a a já nevím co ještě. Řemeslně perfektně zpracované, dějem, obsahem všaknaprosto chudé ... celkově fakt pro mne velmi zábavné ...(4.2.2014)

Tak tady si rejža naložil větší sousto než mohl pozřít. Nápad a potenciál veliký, ale všechno jede tak na půl plynu. Soubojů je tady docela hodně, vlastně se dá říct, že celý film se neděje nic jiného než že se řežou a lámou krásné holky do krve. Jenže souboje jsou dost nezáživné a po čase nudí svou stereotypností, hlavně to nekonečné škrcení..... myslím, že zlomení vazu by bylo rychlejší. Postav je hodně....... film je krátký, většina postav má příběh, jenže právě kvůli toho množství není šance se nák vžít do jejich kůže. Takže jejich role zkončí a vy si řeknete HMMMMM.... OK a za pár minut nevíte kdo to vlastně byl, nebo si na ni vůbec nevzpomenete. Celý film tahá z podprůměru až závěrečná půlhodinka která nabírá na obrátkach a hlavní hrdinka jde proti všem. Ale abych pořád nepeskoval. Zoe je baba každým coulem, není to sice žádná krasavice, ale něco v sobě má......... možná nákou přirozenou drzost, živočišnost a mám jí rád. Na každý její nový film se s radostí podívám. Potěší i hlavní záporačka, vysoká blondýna s dlouhýma nohama a vyzívavým obličejem, ale pozor !!!! Svou roli proradné, drzé mrchy která má všechno na háku a užívá si všechny zvrhlosti zvládla naprosto dokonale a je jednou z nejlepších hereček z filmu. Potěší pár brutálních scének, ale žádné gore nečekejte, tady se hlavně hraje na pěsti. Sečteno podtrženo............... lehký, ale opravdu lehký nadprůměr. Být tam lepší souboje a víc brutálních technik, klidně bych dal i čtvrtou. Film který neurazí, nenadchne a konec jsem teda opravdu nečekal.(8.4.2014)

Drsné holky zásadně nebaští kokos, ale s oblibou si navzájem rozmlátí "kokos". Větší počet uvězněných dívek je nuceno bojovat proti sobě pod dohledem šíleného manželského páru, který si tuhle zábavu dopřává už po generace(!). Pravidla boje neexistují a důležité je promlátit se až do finále. Dívky, které nebudou ochotny boj podstoupit, dávají vsázku nejen svůj život, ale také život svých nejbližších. Sabrina, kolem níž je příběh soustředěn nejvíce, bojuje o život své dcery, kterou kdysi dala k adopci. Ani po zdolání všech protivnic není tak úplně nad čím jásat. Absolutní vítězka má totiž absolvovat začlenění do spolku. Strhující boj o přežití v nehostinných podzemních kobkách plný zrasovaných ksichtíků a dolámaných kostí za přítomnosti instalovaných kamer pro publikum z řad zbohatlíků, kteří krvavou řež sledují, může začít. Dívky v nátělnících je to, co (mužské) oko upoutá jako první. Ono je toho však mnohem víc, co se dá pochválit. Film od počátku nasadí agresivní tempo, nad velkým vysvětlováníím se příliš nepozastavuje a jde ostře na věc. Jednotlivé souboje jsou od sebe odděleny popiskami, která z dvojice dívek jde právě proti sobě bojovat v oválném a zděném ringu, aby v tom nebyl chaos, i když přece jen byl, ale to ani není tak podstatné, Nevzpomínám si totiž, že bych za poslední dobu viděl film, ve kterém je slabší pohlaví vystaveno takové agresi a chová se tak agresivně, čili řeže se hlava nehlava, cáká z něj krev, masakrují si navzájem obličeje a ještě se u toho snaží být sexy a drsné zároven. Vražedná kombinace, není-liž pravda, ale působivá, originální a velmi schopně natočená. Režisér Josh C.Waller, který dohromady nic pořádného nenatočil, je pro mě slibným objevem, že pokud něco v budoucnu ještě natočí, tak to bude "maso". Pokud má jeho film nějakou výraznou slabinu, tak spočívá v tom, že nejměně do poloviny filmu není komu pořádně fandit, jak jsou charaktery bojovnic (záměrně) nejasné. Zoe Bell, která vypadala mezi účastnicemi věkově nejstarší, si svoje sympatie musela těžce vydobýt během filmu. Je jednou z producentek filmu. Rachel Nichols, která se rovněž podílela na produkci a Rosario Dawson se ve filmu (k velké škodě) moc neohřály. Pokud jde ještě o slabiny filmu, nebylo příliš objasněno, jaká konkrétní kritéria mají nedobrovolné účastnice pro boj splnovat, ale vydedukoval jsem, že je to především dobrá fyzická kondice, a v případě hlavní hrdinky i vojenská průprava, je však zvláštní, že hned v úvodu zdolá trénovanou kickboxerku(!). Tyhle nepatrné kudrlinky však nabušený zážitek nijak nekazily. Samozřejmě film měl čím dál větší grády a bitky nabíraly na brutalitě. Film byl mixem několika hororových subžánrů a uvítal jsem jeho "dirty look", který se nikdy neomrzí. Na diváka si v perfektně vystavěném finále přichystal nejedno překvapení. Dobře mířené a nekompromisní údery na diváckou nervovou soustavu, a občas i na solar, stály za to. Mé hodnocení: 100%(2.3.2014)