Mladík Cam dluží peníze mafii, a tak mu nezbude nic jiného, než se přidat ke skupině elitních parkouristů, kteří svoje umění používají k vykrádání budov... (TV Prima)

KevSpa

Kvůli Adamu Raynerovi jsem přetrpěla i toporného Lautnera a příběh tak prošpikovaný klišé, až z toho občas bolely oči. Ale co nadělám, když je tak málo možností, kde si Raynera užít. ()

RedAK

Předem chci upozornit, že než abych se dobrovolně díval na nějaký film, ve kterém figuruje kdokoliv z obskurního ansámblu homokládského Tvajlajtu, tak bych raději holýma rukama odrodil mládě mrože. Nicméně jakmile jsem se dozvěděl, že film je o parkouru, tak si moji pozornost získal, neboť já mám pohyb tuze rád, zejména pokud se ho nemusím účastnit a mohu si ho dopřát s miskou mastných česnekových brambůrek z pohodlí své propocené postele. Nebudu lhát, páč pokud jsem se zrovna nebrodil patetickým, nudným a předvídatelným balastem, tak jsem se u akčních sekvencí docela obstojně bavil. Zejména mě pobavila scéna, v níž se onen vlhký sen každé zdravě heterosexuální ženy do deseti let snaží vymámit info z nějakého vietnamského prodavače kočičích párků, který však jeho hysterické žádosti nakrásně ignoruje, proto se Tejlor vůbec s ničím nemaže a na důkaz toho, že to myslí vážně, střelí do televizoru! Upřímně, mně nějaký šílenec zabít televizi, tak vyklopím všechny nepřátelské polohy, včetně poloh svých a mých děvčat, protože příště by to mohl odnést třeba mixér a to už bych se strachem skutečně posral! Je to neuvěřitelné, ale ten herecky toporný připálený manekýn, z jehož pubického ochlupení by si nejedna nezletilá školačka vášnivě upletla permanentní paruku, se mi vůbec odporně nehnusil. A za plus považuji také fakt, že film měl jenom únosnou hodinku a půl, čili jsem nemusel příliš dlouho snášet ten jeho těžce svůdný pohled, poněvadž ke konci jsem se stával obětí nevysvětlitelných tužeb ho namočit do vazelíny a zasunout si ho do rekta až po paty. Čtyři rozhodně nedám, abych si zachoval nějakou tu imaginární důstojnost, ovšem i přesto to mohu jako nenáročnou akční sračku vřele doporučit. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nevyplácí se zkoušet, na co nemáš." Originální to není, napínavé taky ne a hlavní skákač je zadlužený trotl, ale špetku slušné akce jsem v tom nakonec našel a parkour mě baví. A tady se skáče se zárukou a docela slušně. Jen se přitom na můj vkus příliš třese kamera. ()

castor

Nemocná matka, dluh se navyšoval, tak si synáček vzal peníze od ne úplně klasické „banky“, a když umřela, ani jeho psí oči nepomohly. Opálený manekýn s pekáčem buchet a zářivým úsměvem Taylor Lautner je zpátky, pro někoho je to možná výhra, pro většinu pohroma, jiní si odpočinou u nenáročného rádoby akčního kousku. Vyloženě „jeho“ Bez dechu bylo k pláči. Tady hlavní hrdina nejprve šlape na kole, pak hopsá po střechách, dělá u toho efektní pohyby celým tělem a diváka napadá podobnost s Expresní zásilkou nebo prachmizerným Doupětem. Romantika umělá, tempo slušivé, akce ucházející, scénář oprašovaný a psaný v poklusu na koleně. Ale ty tři hvězdy jsou nakonec zasloužené, i když jsem se obával, aby náš skrz naskrz dobrácký Lautner nezačal z hluboké propasti vytahovat blonďatou šestiletou holčičku.. ()

Wacoslav1

Taková nevinná zábavná jednorázovka na odreagování. Určitě to není nic zdraví poškozujícího, jak mě tu varoval jeden můj oblíbenec. Z hlavním hrdinou jsem neměl problém se ztotožnit, protože sám dělám podobnou práci, akorát teda, že jsem si myslel, že jezdím jako prase na tom kole, tak oproti tomu co tu týpek předvádí je to ještě hovno. Jinak příběh trochu ohranej, ale celkem ze života. Taky vím jaký to je živořit od vejplaty k vejplatě akorát s tím rozdílem, že po mě díky bohu nejde Vietnamská mafie. Teda pravda jeden Vietnamec tu po mě na CSFD jde, ale tomu nejde o prachy. Ten mě chce prostě sbalit a neví jak na to. Takže abych to neprotahoval. Nenáročná kravinka v solidním tempu a se svižnou akcí, takže proč ne.60% ()

mzss1

|13%| Dobře mi tak, že jsem se do toho pouštěl. Jak jsem to ale mohl vědět, že mě to vůbec nechytne, že to bude taková sračka. Proti Lautnerovi nic nemám. Nejsem z těchto mladých herců odvařen, ale zas nemám takovou averzi, abych jejich filmy odpadoval aniž bych je viděl. Třeba film Bez dechu z r.2011 s Lautnerem mě fakt zaujal. Byla to sice na jednu stranu taková parodie na Jasona Bournea. Ale zahrané to bylo perfektně, takže ty 4* jsem dal v pohodě. Ale tohle, to je něco úplně jiného. Žánr akční ? Dost možná, mě nezaujala žádná akční scéna. Většinou nám tu hlavní hrdina prchá jak o život, kamera je rozklepaná. Párkrát se tu zastřílí a to je asi tak všechno. Příběh je strašně primitivní, nic mě nedokáže moc zaujmout. Už od začátku jsem si říkal, že je to strašná pakárna. Hrdina si rozbije kolo, ale jeho tajná ctitelka mu koupí nové. On se radostně ušklíbne jak malej Jaryn, co dostal nový kyblíček s lopatičkou a hurá jde se project. No, to jsem možná trochu přehnal. :-D Nemám ve zvyku filmy shazovat nebo je psát vtipně atd, ale já si prostě nemohl pomoct. Hudba ušla, ale moc jsem ji nezaznamenal. Tak proč vlastně nedám odpad ? No protože (jak už často píši) odpady moc nedávám. Zde nebylo moc nelogických chyb, mě to prostě nechytlo. Pravda, furt se tu něco dělo, ale to je asi tak všechno. Ale řekl jsem si, že do budoucna už budu přísnější a začnu odpadovat když mě podobný film nasere, protože tohle byla velká nuda a ztráta času. Tot vše. ()

kingik

Nová (fyzická) výzva pro Taylora Lautnera. Hraní mu pořád nejde, fyzicky je solidně disponovaný. A dobré fyzické kondice je tentokrát třeba, protože hraje parkouristu. Čili hopsá po střechách, skáče přes překážky jako jelen a čumí u toho jako sůva z nudlí. Scenárista Matt Johnson umí napsat akční scénář, ale tentokrát pokukoval, co by opsal od svých kolegů. Vyšel mu z toho takový přijatelný mix nesoucí v sobě vzdálenou reminiscenci na "Doupě" s Paulem Walkerem a "Expresní zásilku" s Josephem-Gordonem Levittem, plus asi dalších deset filmů. Někdy to kopírování vadí, protože predikujete, co bude následovat, a někdy film chce působit kreativně, v čemž je lepší než v tom opisování. Máme tedy tady hodného a sympatického mladíka Cama, který je nejdříve kurýrem rozvážejícím v husté dopravě na kole zásilky. Posléze je mu jeho kolo nešťastnou náhodou zdecimováno sličnou parkouristkou Nikki, která je kopií tenistky Any Ivanovič, Cam se do ní zakouká a oblíbí si parkour, aby se mohl vetřít do skupiny pouličních parkouristů, kteří balancují na hraně zločinu. Mladík je zadlužený až po uši. náramně se mu tedy hodí vydělat si peníze na splacení dluhů lichvářům, od kterých si před časem půjčil. Bandě šéfuje podezíravý a nedůvěryhodně působící maník, který zbytku skupiny připravuje kšefty. Jít s ním do akce znamená zadělat si na potíže. Film se často odklonil jiným směrem, než jakým se ubíral, ale zajímavá zápletka vázla a mnoho napínavého nenabídla. Napětí se dostavilo až ve druhé polovině, kdy se konečně šlo do akce. I když film neměl nijak zásadní potíže s tempem, v tu chvíli nasadil až zběsilé tempo, a byl příjemně neovladatelný až nevyzpytatelný po dějové stránce. Dostavilo se jedno zásadní odhalení ohledně jedné z hlavních postav a vytratila se čitelnost i schematičnost, kterou film v převážné míře vládl. Přesto je dojem z filmu spíše průměrný, ale je fajn, že se tvůrci nepustili do komediální nadsázky a příběh nějakým způsobem udrželi v dramatické, i když méně nápadité rovině. Bez scenáristických kiksů se to neobešlo. Cam složitá parkourová prostná zvládne během pár dní, slečna najde spolehlivě ve velkém městě adresu mladíkova pracoviště, kam mu spolehlivě zašle náhradu za zničené kolo, při přestřelce na tři metry kulky (téměř) neomylně minou cíl aj. Film nebyl úplně maximálně přehledně natočen, ale to není zase takový div, neboť režisér Daniel Benmayor se vrátil k tvorbě po delší odmlce, ale ani předtím nepatřil k extra režisérům. Je zázrak, že film zvládl natočit na úrovni vzhledem k jeho nepříliš bohaté režijní filmografii. Někdo může mít hlavní problém s hlavním hereckým představitelem, jehož herectví diváky rozděluje na dvě skupiny. Jedni mu zazlívají, že je totálně netalentovaný, druzí v něm vidí současný plakátový idol. Tentokrát zaujme, jak si většinu náročných skoků ve filmu absolvoval sám. Pokud se využil kaskadér, nebylo to poznat. I tak filmu chybí akční scény, ve kterých by se rubal a nešermoval jen svým pérem na atraktivní herečku Marie Avgeropoulos, která je také jedním z taháků filmu, pro mnohé bude objevem. Zbytek herecké osádky tvoří málo známí herci. Konec nebyl příliš uspokojivě pořešen. Hodil by se nějaký vypjatější vzhledem k průběhu děje od druhé poloviny filmu. Film měl smůlu i v tom, že téma parkouru i kurýrů už tady bylo v nějaké podobě před ním. Tenhle nepřichází s ničím objevným, ale své kvality má. Pokud právě nenávidíte Taylora Lautnera, je to film více než snesitelný. Uvažovalo se i nějakou dobu o jeho nasazení do našich kin. Distributor od tohoto záměru nakonec upustil. 60% () (méně) (více)

SeBig

Rádoby "akční" film, ale nuda to je jak parkour, jo počkat ono to vlastně je o parkouru. Lautner mi nevadil, příběh s části nuda a ke konci špetka akce. Kdybych to ale měl popsat jednim slovem řeknu prostě nuda. ()

Lacike

Patizónov bratranec z tretieho kolena sa snaží predviesť v tejto parkourovej rýchlej a zbesilej variácii na Bod zlomu. Prvý problém som mal s hereckým obsadením. Okrem gréckej krásky Marie Avgeropoulosovej mi tu boli všetci ukradnutí. Jak záporáci, tak aj patizónov bratranec, ktorý síce má kondičku a mnoho kúskov predvedie sám, ale jeho charizma ide do mínusových hodnôt. Druhým problémom sú parkourové scény, ktoré síce ponúknu mnoho zaujímavých kúskov, do ktorých by som sa ani náhodou nepustil, ale často nepôsobia cool ale skôr smiešne. Častokrát nemajú žiadny zmysel a proste tam len tak bezdôvodne skáču jak opice. Chápem prečo tomu banda zo Storroru dala 0/10. Na druhej strane niektoré tie kúsky sú aspoň z filmovej stránky zaujímavé, celé to má zbesilé tempo a celkovo ma film bavil o niečo viac ako tragédia Yamakasi. 3/10. ()

maddy

Rozhodne nijako nefandím tejto mladej generácii hercov z young-adult adaptácii, ale zase voči ním nemám ani prehnanú averziu, aby som vopred zatracoval každý film v ktorom sa niekto z Twilight osadenstva objaví (napríklad taký Pattinson natočil niekoľko slušných kúskov). Lautner v hlavnej úlohe preto pre mňa nepredstavuje výrazný problém. Akurát ten parkour bol „in“ tak pred desiatimi rokmi, takže pokúšať sa ním ohurovať v dvetisícpätnástom už nezaberie. Tracers je tak taký mix nedávneho remaku Brick Mansions s Paulom Walkerom a Premium Rush s Joseph Gordon-Levittom. Totiž akčná pobehovačka po veľkomeste obalená do značne priblblej béčkovej zápletky, v tomto prípade navyše s vynútenou teenagerskou romantikou. Pobehovačka však natočená celkom efektne a prehľadne, vďaka krátkej stopáži svižne utečie, akurát keď film odbočí od toho skákania po uliciach a na rad príde záverečná vysvetľovacia tretina s hlúpymi motiváciami postáv a tými najklišoidnejšími zvratmi, tak sa nad tým celým radšej neradno zamýšľať. Ako taká akčná jednohubka bez akýchkoľvek ambícii by však Tracers nemal výrazne uraziť. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

kaylin

Taylor Lautner rozhodně není můj oblíbený herec, ale byl jsem docela zvědavý, jak se popral se svou kariérou po "Twilightu". No, snaží se. Musím mu uznat, že jeho kaskadérské/parkourové kousky jsou parádní a je vidět, že sám toho zvládne dost. V tomhle je snímek excelentní a záběry, kde mladíci skáčou, jsou skvělé a skvěle natočené. Bohužel jinak je to strašlivé scenáristické klišé, z kterého se mi místy chtělo křičet. ()

ABLABLABLA

Má vůbec cenu komentovat "herecké "výkony""? Hlavní hrdinka vypadala, jakože je konstatně zhulená a dokonce i tak mluvila. Hlavní hrdina byl debil, který zamkne zbrusu nové kolo u pouličního osvětlení, ale stylem, že bych mu to možná zvládla šlohnout i já a pak se diví, že tam to kolo později není. Story je nečekaně tak jednoduchá, jak jen může být. Jediný důvod a taky proč, si to zaslouží ty 2*, je za ten parkour, co tam předvedváděli. To bylo naprosto boží a díky bohu to tvořilo tak polovinu filmu. Zbytek byl sračka. Jo a víte, jak se jinak řekne krádež? Zboží změnilo majitele. ()

slunicko2

V rámci žánru uspokojivá podívaná. Vystupují zde 23letý Taylor Lautner (cyklista Cam), 38letý Adam Rayner (šéf party Milller) nebo třeba 26letý Rafi Gavron (Nikčin brácha Dylan). ()

PP66

Příběh chudýho kluka, kterej vybředává z dluhů změnou povolání - z kurýra parkuerem - tj. odnáší mrštně po vlastních nohou to, co jiní někde jinde potřebují. Dráhu zločince provází love story se spolupachatelkou a šťastný happy and - návrat k ctnostnému životu. Obehranný scénář proveden v zajímavé komunitě a proto za 3 - 4 hvězdy. ()

Martin741

Tagy k tomuto  filmu su ze policia, lupez , Parkur a mafia. Filmov na tuto temu uz bolo natocenych x, namatkovo spomeniem Point Break 1991 od reziserky Bigelow. Reziser Daniel Benmayor je zo Spanielska a film zase z USA, toto je v opradi treti benmayorov film, u tretich filmov sa rozhoduje ci z rezisera nieco  budelaebo nie. Tu vyzera byt, zesa zrosil dalsi talent, kotreho tvorbu sa oplati sledovat. Hlavne ked velke mena - Rydly Skot ma 84, Kameron cez 60 a Tarantino uz ma blizsie k 60 -ke nez k 50 -ke. 69 % ()

bourec

Kravina to rozhodně neni,a jen proto,že tam hraje tahle držka Taylor,nebudu filmu brát hvězdy.Obstojná zábava na sobotní večer,víc nic.60%. ()

Kempe

Mně tu ten Lautner sedl. Skloubení parkouru a krádeží se mi taky zamlouvalo a děj měl spád. Nemám co dodat. ()

zette

Ja, ktery nerad chodim po tme ze schodu, je parkour jako z jine planety. Tuto modni zalezitost jsem uz nekolikrat videl v ruznych shotech a musim rict, ze se na to vzdy rad mrknu. Onen parkour je vlastne, dost mozna jediny duvod (pokud nejsi teenager a neobdivujes nekoho z hercu..., ja neznam nikoho...), proc film videt. Ve filmu je ho nastesti dost a natoceno to je velice dobre a svizne, radost pohledet. Film sam o sobe je jinak typicke becko, kterych v USA za rok natoci nekolik vagonu. Tento je alespon v necem originalni. ()