Pavoukotřesení

(TV film)
  • USA Arachnoquake
Trailer

New Orleans, Louisiana, USA. Krátke otrasy pôdy miestni obyvatelia takmer ani nezaregistrovali, život v meste a okolí preto pokračuje vo vyjazdených koľajách. Ale vzniknutá trhlina v zemskej kôre sa stala vstupnou bránou pre doposiaľ neznámeho živočíšneho druha, zvláštneho pavúka - albína, ktorého charakteristickou vlastnosťou je agresivita a rýchly rast. Množstvo týchto osemnohých beštií sa rozuteká do ulíc mesta a skríži cestu nič netušiacim obyvateľom. (beso74)

Trailer

Aluska88

SyFy se zase jednou "pospajdřilo.":) Po delší době se jedná o vysoce kvalitní béčko a myslím, že podobné "projekty" by měly být povinně zařazeny do žánru "komedie." Arachnoquake je naprostý úlet a co se týče podobných filmů, jedná se o dílo s největším výskytem zdrcujících hlášek za dobu 30 minut, jaké jsem kdy zhlédla.:) Překvapivě po herecké stránce velmi solidní, zejména mě zaujal fešný týpek v modré košili, který docela uměl:) Pak tu také máme obtloustlého Eda Furlonga, jehož kariéra se nyní nachází v nížinách a svým talentem plýtvá pro špatné a nevydařené filmy. Ten má na starosti autobus plný hysterických a plačtivých členek baseballového týmu. Všichni se musí semknout a zjistit, jak ty obludy z pekel porazit a poslat je tam, kam patří. Fenomenální dílo:) "Jdou po nás, už jsou tady!" - "Volejte deratizátory, volejte policii." - "Obří pavouci, někteří jsou velcí jako trpaslíci.", "Hemží se to tady obříma pavoukama, prosím tě, řekni, že to není tvoje vina." :) ()

H34D odpad!

Pavouci s plamenometem za minimální peníze, aneb šílenost s nepřesvědčivým vizuálem, která si nemůže dovolit právě ty nejlepší scény řádně vyobrazit. Kamera byla ještě ok, ale režie tak nějak celkově selhává. Režisér neumí budovat napětí, ani atmosféru. Je to natahované, šíleně stupidní, ale bohužel ne až TAK dementní, aby to bylo hříšně vtipné. Pavouček pod kůží a pár dalších momentů je úsměvných, ale finální souboj představoval vrchol nudy... 1/10 ()

castor

Odstavte mozek, začínáme. Kvízová otázka: Který zástupce fauny ještě neplatil za vraždící monstrum? Nabízí se veverka, papoušek, červotoč a možná ledňáček. Tihle maňáskové ochotnického divadla znovu nezklamali, příběh sepsal během dvou přestávek nějaký školák, o trikovou stránku se postaral kroužek výpočetní techniky a casting probíhal v nějakém ústavu. Letmé úsměvy ale byly. Jinak ale samozřejmě tak blbé, že i filmový pás se musí hanbou kroutit!! Edwarde Furlongu, vzpomínáme. Chramst. ()

Bloody13

Rozhodně zábavnější, než všechny ti Arachnidi a Ice Spiders dohromady. Hned od začátku nám, artovým pozérům, ukazuje, zač je toho loket. Stovky pavouků začnou lézt ze zemských prasklin, obsadí půlmilionové New Orleans, v němž nepotkáte pomalu ani nohu, a napadají skupinku našich hrdinů, co ráda jezdí městskou dopravou. Většina postav neskutečně hlásí a ráda provádí kamikaze (výborná je scéna, kde chlápek utíká před nebezpečím, a omylem spadne do obří jámy). Navíc jsou to opravdu borci, jelikož menší pavouky se bojí zašlápnout, ale po velkých házejí plechovky. Do toho neschopná armáda, vyžranej John Connor a mega nadhledu. No neberte to, že jo?! ()

MM_Ramone

Animal horrorov o agresívnych, vraždiacich pavúkoch som už videl nespočet. Väčšinou sa jednalo o brakové, nízkorozpočtové snímky, v ktorých hrali podradní herci, písali ich zúfalí scénaristi a točili absolútne netalentovaní režiséri. Ku tejto tragickej kombinácii sa pridružili silne podpriemerní digitálni animátori, čo sa snažili v rámci svojich obmedzených možností stvoriť nejaké tie pavúčie monštrá. Bohužiaľ presne tak bolo i pri produkcii amerického televízneho titulu "Pavúkotrasenie" (Arachnoquake), ktorý v roku 2012 pod patronátom béčkovej filmovej spoločnosti SyFy, natočil mladý, snaživý, ale totálne neschopný režisér Griff Furst. Fakt som musel vynaložiť mohutné odhodlanie, aby som to vydržal dopozerať až do konca. * ()

• Natáčení probíhalo ve státě Luisiana ve městech Baton Rouge, New Orleans, Amant, Lafayette a Sorrento. (Terva)