• Gruzie

Lloyd S. Wagner

Vigen Vartanov

Peter Hollywood
  • Dellamorte

Tu teda nie je veľmi o čom. Bitches / Body boys / Party / Food / Funny / Cabin...& sauna. To posledné Ma dotiahlo k tomuto hodnoteniu, lebo viem, že SAUNA je fayn. V takomto podaní a poradí po všetkých možných aj nemožných priestoroch ( pivniva / chladnička / spálňa / kuchyňa / podkrovie / garáž / babyroom /...to nevezmem. Bez obáv - najbližšie nás očakáva nasekaná, pripitá 9členná partia prehulených blbečkov rôzneho pohlavia a to priamo na Verejných toaletách, v jednej kabínke, kde sa to hemží Found f*uck Tapes, len taký rachot. Pre ženy vybruškovaný molodec / pre molodca silne napučaná buchta. Ak niekto nevidí ten zámer vyblýskať " nasaunovanou" formou teen divácky potenciál, tak si to claustroužije.(18.10.2012)

Pekne nakrútený thriller (hororom by som to veľmi nenazýval) so sympatickými hercami. Trojica kamarátov sa snaží dostať z jednej sauny, to je vlastne asi tak všetko. V druhej polovici to podľa očakávania poriadne naberie na obrátkach a začne sa celkom drsné psycho. Podobný film tu už síce bol (The Steam Experiment), tento je však omnoho lepší - je to drsnejšie, napínavejšie, technicky omnoho lepšie zvládnuté a aj herci hrajú presvedčivejšie, takže to pôsobí dostatočne reálnym dojmom. Dostal som vlastne presne to, čo som podľa traileru očakával (ani o štipku navyše), takže u mňa celkom spokojnosť.(15.10.2012)

Teplota v sauně závratně stoupá. Tři mladí lidé uvěznění neštastnou náhodou v bitelně stavěném zařízení si ozdravnou kůru takhle rozhodně nepředstavovali. Místo toho bojují o holé životy na venkově kam zavítali za svým strýcem v domnění, že se pobaví. Pobavili se tak, že už si saunu nikdy v životě nedají. A rozhodně se při sledování tohoto filmu natočeného podle skutečných událostí nedoporučuje pít horký gruzínský čaj. Horko totiž bude i tak a teplota se vyšplhá až na 120°C! Čekal jsem od toho víc. Navzdory zapálené, ale spíše na vizuál orientované režii dvou debutujících tvůrců z gruzínské produkce se vesměs jednalo o thriller s nepříliš provařenou zápletkou, ale ze které se vytěžilo méně, než daný potenciál představoval. Nicméně jako protipol thrilleru Frozen to funguje obstojně. Tam představitelé mrzli a tady je jim velké horko. Klady: poměrně neotřelý námět vycházející ze skutečných událostí, Christina Ulloa v bikinách, solidní a neobroušený režijní styl, kamera navozující klaustrofobický pocit, tajemné prostředí chatky u jezera, druhá polovina filmu se tlačí do navození bezvýchodné psycho nálady. Zápory: z uzavřeného prostředí se dalo vytěžit mnohem víc, pomalý rozjezd, žádný vyloženě vrcholný moment, slabé vygradování příběhu, stagnující napětí, "suché" až téměř průměrné vyznění filmu. Mé hodnocení: 60%(26.2.2013)

Tak zaprvý: zůstat zavřenej v sauně se dvěma kočkama v bikinách není horor, ale sen. Zadruhý: ačkoli by se mohlo zdát, že čučet na lidi zamčený v sauně musí bejt buď vrcholnej erotickej zážitek anebo horor, zůstalo to někde s gatěma na půl žerdi. Zatřetí: ať už se to logice s napětím líbí nebo ne, do filmu patřej a basta. A konečně začtvrtý: když se na začátku filmu píše "založeno na skutečných událostech" a na konci potom "všechny postavy a události jsou fiktivní", mám dát o hvězdičku míň nebo víc? (Challenge Tour 2015, film č.4)(7.4.2015)

• honajz

A to jako bylo všechno? Postavy, o kterých víme jen pár bodů, a vlastně nijak důležitých, uvíznou v sauně. Na konci chybí i nějaké doznění po třeba čtvrt roce. SPOILER Nejvíc mne naštvalo, že zhebne kluk, který jediný se snažil věc napravit, holky jen hystericky ječely. KONEC SPOILERU. Herci tedy také nic moc a ta hlavní představitelka je dost oplácaná. Navíc je tady víc vaty než děje, který by vystačil tak na 40minutový film.(1.1.2020)

• - Natáčení probíhalo ve městě Tbilisi. (Terva)

• - Scout Taylor-Compton a Tyler Mane se již setkali na plátně filmů Halloween (2007) a Halloween 2 (2009), kde ztvárnili role sourozenců Laurie Strode a Michaela Myerse. (korbitch22)

• - Postava Michaela (Michael Copon) odkazuje na film Halloween (2007). (korbitch22)