Lucky Christmas

(TV film)
TV spot

Osamelá mamička Holly si kúpi žreb v predvianočnej lotérii, príde však o neho, keď jej ukradnú auto. Za týmto činom stojí Mike, ktorý sa rozhodne, že sa pokúsi aspoň časť z týchto peňazí získať pre seba. Neočakávane sa však do mladej ženy zaľúbi  a prostredníctvom nej vo sviatočnom čase zistí, ktoré veci majú v živote tú skutočnú hodnotu. (STV)

TV spot

Antaeus odpad!

Odpad! nedávam z princípu, pretože z čoho cítim potenciálny náznak odpadu, to zďaleka obchádzam. Lenže boli sviatky a ženská časť osadenstva (kde sme boli na návšteve) mala zálusk na nejakú tú romantiku, tak vyzbrojený vínkom a vianočným pečivom som pre pokoj v dome (a poťažmo mier v krajine) zasadol neskoro večer ku tejto skoro 90 minútovej "komédií". A verdikt? NUDA. Ale nehorázna. Na romantiku to nebolo romantické, na komédiu vôbec zábavné a dramatický bol na tom akurát fakt, že ma chovanie postáv nesmierne nasieralo. Už aj komparz v treťotriednych hororoch určený do prvej línie obetí sa chová logickejšie. A keď to napíšem ja, ktorý je voči stupídnemu chovaniu postáv neskonale tolerantný, potom to už je čo povedať. Za vysielanie podobných sračiek by mali byť udeľované pokuty. Jediným pozitívom na celej tejto mojej "akcii mier" bol fakt, že zatiaľ čo vo filme mnou nepohlo nič, ja som slušne pohol koláčikmi a vínkom. Diabetológ ma po sviatkoch zasa raz "pochváli".. ()

black8

Nevedela som sa vynadívať na nepohyblivú tvár Elizabeth Berkley spôsobenú pravdepodobne botoxom. Zaujímavý vývoj v kariére: Showgirls v 1995 a vianočná limonáda v 2011. Ale ok, uznávam, videla som aj horšie vianočné hovadiny. ()

freddy

Život je občas těžký a složitý, o čemž by hlavní hrdinka tohoto filmu mohla vyprávět. Žije sama se svým synkem v jednopokojovém pronájmu, má tři zaměstnání a ještě ke všemu jí kdosi ukradl auto, ve kterém měla ukrytý výherní los na jeden milion dolarů a pokud ten los nezíská do Štědrého dne, o výhru přijde. Alespoň v lásce, zdá se, má tato žena štěstí, protože se zamiluje do mladého sympatického architekta, což by bylo v pořádku, kdyby ovšem tento muž nevěděl o ztraceném losu trochu víc, než si hlavní hrdinka myslí. Jedná se o nenáročnou vánoční romanci z produkce Hallmarku, která nenadchne ani neurazí, ale ve výsledku tento film proletí kolem vás, aniž by vám nějak výrazněji utkvěl v paměti. Sympatických herců zde moc k vidění není, scénář se mi chvílemi zdál až příliš nelogický či kýčovitý, a celkově řadím tento vánoční film spíše k podprůměru v rámci vánočních filmů. Nicméně úplná ztráta času to nebyla a kdo hledá během Vánoc romantiku ke zhlédnutí, tomu by mohl tento film plně vyhovovat. Já však nemohu hodnotit lépe, nežli dvěma podprůměrnými hvězdami. ()