Slepý

Blind

Drama / Romantický

USA, 2017, 98 min

• badannie

Nie je to zle natočené, len ma to vôbec nebavilo.(16.6.2019)

Taková nasmutnělá romantika, kdyby uměl Alec Baldwin víc dávat najevo emoce (kruzy od Al Pacina by se mu hodily) mohlo to být daleko lepší. Má osmdesátková láska Demii je pořád nesmírná fešanda a její postava mně přišla nejzajímavější. Prospěl by propracovanější scénář a lepší casting, na druhou stranu příjemně překvapila kamera a některé dialogy.(31.12.2017)

Moc na takéto filmy nie som, ale občas zablúdim a natrafím ako slepý Baldwin. Musím sa priznať, že ma to vlastne celkom bavilo. Príbeh je taká klasika, ale niektoré dialógy boli dobre napísané a mali celkom šťavu, no a predovšetkým herci dokázali zaujať. Nenáročný a pohodový film. 70% - 3*(18.2.2018)

Průhledná romance, ozvláštněná motivem slepoty. Od romanticky zabarvených kousků nečekám velké inovace. Dostal jsem příběh, který se dal přežít a dokonce v sobě měl i něco malinko nevšedního a neohraného. Slepý spisovatel, kterého o zrak připravila autonehoda, při níž zahynula jeho žena, a manželka zámožného obchodníka by se za normálních okolností nikdy nepotkali. Podvratné aktivity podnikavého manžela však měly za následek, že skončil za mřížemi a manželka vyvázla s podmínkou, kdy na příkaz soudu zamířila za zahořklým, nepříjemně cynickým a hlavně tuze osamělým slepcem, jemuž bude muset předčítat v jeho stejně tak nevábné pracovně (originální nápad) a dolovat z pod jeho notně okoralé slupky milostné city. Po dvaceti minutách divák už ví, na čem je a jaký film sleduje. Počáteční nevraživost obou (po)hlavních protagonistů je vykoupena hrou na přefiknutí nikoliv slepé báby Demi Moore, kdy Alec Baldwin vidí i poševní vchod. A dál už to jde zcela očekávanou cestičkou. Manžel jde na svobodu, vedlejší kriminální motiv film nijak nerozvádí, což je možná škoda, manželka už ho nechce, zřejmě jeho utajovaná nevěra už v ní zadusila vše orální, co pro něj ještě chystala, spisovatel je vynalézavý filuta a toliko romantik, až se dá prohlásit, že jindy slizký Baldwin vykazuje něco jako herecký výkon a jindy protivná Moore je náhle plna pohlavních hormonů a aktivit, tedy něco jako sympatická. Koho jejich milostné rozjímání baví, může být rád. Film sice atakuje hranici tv filmu pro důchodce, je však i přes svá nevyčerpatelná klišé celkem snesitelný. 6/10(23.7.2018)

Panička z vyšší společnosti objevuje i jiné hodnoty, než jsou peníze a zatrpklý slepec zjišťuje, že ztrátou zraku život nekončí. Co si budeme povídat, je to kýč jako prase. Ale je to tak nějak hezky natočené, místy příjemně odlehčené a hlavně se tu co do emocí netlačí na pilu, což filmu hodně prospívá. Možná je škoda, že tvůrci trochu víc nerozvedli kriminální zápletku. Casting ústřední dvojice vyšel tak napůl. K Baldwinovi nemám výhrad, ale místo Demi Moore bych si dokázal představit x lepších hereček. Ale i tak to oboum docela klapalo, takže se dala přežít i vysušená Demi. 70%(1.10.2017)

Není to nějak moc skvělý film, co se příběhu týká. Jsou zde náznaky, že by o mohlo být docela drsné, skoro až kriminální, ale těmi náznaky se snímek nevydá. Nakonec je to přece jen spíš romance, ale nemůžu si pomoct, mě bavila, a to hlavně díky dvěma hlavním představitelům. Aleca i Demi mám rád.(14.8.2017)

Banalita, ale výborně natočená.(18.2.2018)

Krehká romantická dráma, ktorá sa dostáva pod kožu. Nie svojím tempom, ale dialógmi a postavami. Baldwin si to opäť hodil na pána a rozohral s paničkou Moorovou, kerá vôbec nestarne zaujímavú hru. 3 z 5(4.2.2018)

Baldwin zkusil trumfnout Pacina, ale tohle opravdu není vůně ženy. Je to příjemné romantické drama, které není zas tak romantické a to je dobře.(1.2.2018)

Stačí zhlédnout na půl oka.(17.3.2018)

Solidní námět, slabý scénář a ještě slabší herci. To je pak největší kámen úrazu u takového filmu. Kdyby tu byli dobří herci, tak by dokázali přebít ten scénář, ale ke vší úctě k Demi Moore nebo Alecu Baldwinovi, ale i když jsou sympatičtí a u Demi i stále sexy, hrát neumí a to je u takové potenciálně silné látky spolu s děravým a nezajímavým scénářem (a režií) prostě problém. Smutná slabota, který ani zkratkovitý závěr nezachrání.(1.5.2018)

...ve svém žánru vynikající film, profesionální práce.(21.8.2017)

• barteca

Šestáková romance.(1.10.2017)

• BOURQUE

Film natočený podľa klasických elementov, kde vás nič neprekvapí (a aj to rýchlo uhádnete, že kto je „milenka“). Solídna hra od D. Moore a slušný výkon A. Bladwina, miestami ľahko inšpirovaný Al Pacinom. Každopádne by som čakal trošku „grandióznejší“ záver. P.S.: D. Moore ešte stále vypadá krásne, ale je vidieť, že si využila služby od „lekárov“ viackrát, akoby mala. Osobné hodnotenie: 68% (**) (21.11.2017)

• Neklan006

Tak konečně film, u kterého se nestydím dát to strašné slovo odpad! Nepovedlo se vůbec nic, stárnoucí megahvězdy a úplně debilní námět, co dodat!!!(18.6.2019)

• fafejt001

,,NAPÍCHANÁ ,, Demi , myslím tím obličej a Alec v rádo by , romantickém příběhu o lásce ve zralém věku . Jednoduchý scénář v němž je Demi zprvu velmi odtažitá , chladná , a pak náááhle roztaje . Divné .(26.2.2018)

• Saxos

Příjemná konverzační romantika mezi Demi Moore, která vypadá pořád ok, a Alec Baldwinem.(15.5.2018)

• LadyRainier

Mno...je to jak od Rosamundy Pilcher, dialogy děsný a režisér by zasloužil na ústa ale Alec byl i s 30 kg navíc roztomilej. Filmy s touhle tématikou mám najeté a povětšinou mi dost vadí nevěrohodně zahrané tělesné postižení, což tady celkem fungovalo kdyby to nekazily některé fakt pitomé scény a hlášky. Demi byla tragická, to je ovšem nezvratitelný fakt ...vzhled kostra fakt nee...Hvězdičky za Aleca a Cote d' Azur ...(30.7.2017)

S "vôňou ženy" bych to nezrovnával. DM je stále kočka, nejak pochudla, chúďatko...AB naopak pribral. Dej predvídateľný.(2.2.2018)

Romantarna pro vyspelejsi publikum s troskou melancholie. Demi je pani herecka a dala tomu smrnc.(5.2.2018)

• Rian_witcher

Film v poklidu proběhne a nezanechá v duši nic. V paměti na chvíli uvízne především dobrý výkon Dylana McDermotta a plastikami a botoxem mumifikovaná tvář Demi Moore.(4.3.2018)

<< předchozí 1 2