Slepý

USA, 2017, 98 min

Michael Mailer

John Buffalo Mailer

Michal Dabal

Taková nasmutnělá romantika, kdyby uměl Alec Baldwin víc dávat najevo emoce (kruzy od Al Pacina by se mu hodily) mohlo to být daleko lepší. Má osmdesátková láska Demii je pořád nesmírná fešanda a její postava mně přišla nejzajímavější. Prospěl by propracovanější scénář a lepší casting, na druhou stranu příjemně překvapila kamera a některé dialogy.(31.12.2017)

• LadyRainier

Mno...je to jak od Rosamundy Pilcher, dialogy děsný a režisér by zasloužil na ústa ale Alec byl i s 30 kg navíc roztomilej. Filmy s touhle tématikou mám najeté a povětšinou mi dost vadí nevěrohodně zahrané tělesné postižení, což tady celkem fungovalo kdyby to nekazily některé fakt pitomé scény a hlášky. Demi byla tragická, to je ovšem nezvratitelný fakt ...vzhled kostra fakt nee...Hvězdičky za Aleca a Cote d' Azur ...(30.7.2017)

• BOURQUE

Film natočený podľa klasických elementov, kde vás nič neprekvapí (a aj to rýchlo uhádnete, že kto je „milenka“). Solídna hra od D. Moore a slušný výkon A. Bladwina, miestami ľahko inšpirovaný Al Pacinom. Každopádne by som čakal trošku „grandióznejší“ záver. P.S.: D. Moore ešte stále vypadá krásne, ale je vidieť, že si využila služby od „lekárov“ viackrát, akoby mala. Osobné hodnotenie: 68% (**) (21.11.2017)

• Aldante

Tu jednu hvezdu, z milosti, a to k sobe, ze jsem to dokoukala az do konce a nesla pryc. Demi Moore, kde na to ty zenske prisly, ze vazit 25 kg i s posteli je strasne sexy? Tak povrchni a lacine, to uz jsem dlouho nezazila a doufam, ze nezaziji. I Zdenek troska si muze myslet, ze slape na paty Sverakovi, podle meritek USA produkce a rezisera Mailera.(25.7.2017)

Panička z vyšší společnosti objevuje i jiné hodnoty, než jsou peníze a zatrpklý slepec zjišťuje, že ztrátou zraku život nekončí. Co si budeme povídat, je to kýč jako prase. Ale je to tak nějak hezky natočené, místy příjemně odlehčené a hlavně se tu co do emocí netlačí na pilu, což filmu hodně prospívá. Možná je škoda, že tvůrci trochu víc nerozvedli kriminální zápletku. Casting ústřední dvojice vyšel tak napůl. K Baldwinovi nemám výhrad, ale místo Demi Moore bych si dokázal představit x lepších hereček. Ale i tak to oboum docela klapalo, takže se dala přežít i vysušená Demi. 70%(1.10.2017)