Slepý

Blind

Drama / Romantický

USA, 2017, 98 min

Taková nasmutnělá romantika, kdyby uměl Alec Baldwin víc dávat najevo emoce (kruzy od Al Pacina by se mu hodily) mohlo to být daleko lepší. Má osmdesátková láska Demii je pořád nesmírná fešanda a její postava mně přišla nejzajímavější. Prospěl by propracovanější scénář a lepší casting, na druhou stranu příjemně překvapila kamera a některé dialogy.(31.12.2017)

Solidní námět, slabý scénář a ještě slabší herci. To je pak největší kámen úrazu u takového filmu. Kdyby tu byli dobří herci, tak by dokázali přebít ten scénář, ale ke vší úctě k Demi Moore nebo Alecu Baldwinovi, ale i když jsou sympatičtí a u Demi i stále sexy, hrát neumí a to je u takové potenciálně silné látky spolu s děravým a nezajímavým scénářem (a režií) prostě problém. Smutná slabota, který ani zkratkovitý závěr nezachrání.(1.5.2018)

Průhledná romance, ozvláštněná motivem slepoty. Od romanticky zabarvených kousků nečekám velké inovace. Dostal jsem příběh, který se dal přežít a dokonce v sobě měl i něco malinko nevšedního a neohraného. Slepý spisovatel, kterého o zrak připravila autonehoda, při níž zahynula jeho žena, a manželka zámožného obchodníka by se za normálních okolností nikdy nepotkali. Podvratné aktivity podnikavého manžela však měly za následek, že skončil za mřížemi a manželka vyvázla s podmínkou, kdy na příkaz soudu zamířila za zahořklým, nepříjemně cynickým a hlavně tuze osamělým slepcem, jemuž bude muset předčítat v jeho stejně tak nevábné pracovně (originální nápad) a dolovat z pod jeho notně okoralé slupky milostné city. Po dvaceti minutách divák už ví, na čem je a jaký film sleduje. Počáteční nevraživost obou (po)hlavních protagonistů je vykoupena hrou na přefiknutí nikoliv slepé báby Demi Moore, kdy Alec Baldwin vidí i poševní vchod. A dál už to jde zcela očekávanou cestičkou. Manžel jde na svobodu, vedlejší kriminální motiv film nijak nerozvádí, což je možná škoda, manželka už ho nechce, zřejmě jeho utajovaná nevěra už v ní zadusila vše orální, co pro něj ještě chystala, spisovatel je vynalézavý filuta a toliko romantik, až se dá prohlásit, že jindy slizký Baldwin vykazuje něco jako herecký výkon a jindy protivná Moore je náhle plna pohlavních hormonů a aktivit, tedy něco jako sympatická. Koho jejich milostné rozjímání baví, může být rád. Film sice atakuje hranici tv filmu pro důchodce, je však i přes svá nevyčerpatelná klišé celkem snesitelný. 6/10(23.7.2018)

Panička z vyšší společnosti objevuje i jiné hodnoty, než jsou peníze a zatrpklý slepec zjišťuje, že ztrátou zraku život nekončí. Co si budeme povídat, je to kýč jako prase. Ale je to tak nějak hezky natočené, místy příjemně odlehčené a hlavně se tu co do emocí netlačí na pilu, což filmu hodně prospívá. Možná je škoda, že tvůrci trochu víc nerozvedli kriminální zápletku. Casting ústřední dvojice vyšel tak napůl. K Baldwinovi nemám výhrad, ale místo Demi Moore bych si dokázal představit x lepších hereček. Ale i tak to oboum docela klapalo, takže se dala přežít i vysušená Demi. 70%(1.10.2017)

• solisoli

Priemerný film o módnej prehliadke Demi Moore, ktorá už zďaleka nie je to, ako si ju pamätajú diváci z projektu Duch. Jej profesionalita sa nedá uprieť, ale ani realita svojho veku sa nedá zakryť leskom. Cítiť napätie v jej vstupoch do deja, kde nezvláda cit, ktorým by sa mala viac prezentovať, hlavne voči slepotou hendikepovanému spisovateľovi, ktorý prišiel aj o svoju najbližšiu bytosť, kde o jeho iných najbližších tu nie je ani zmienka. Navyše Alec Baldwin vôbec nepôsobil, ako zničený, menejcenný, osamelý - skôr naopak. Tento projekt mi pripomína 70-te filmové roky, kedy milionári, ktorí sa potrebovali zbaviť opotrebovanej milenky, za odmenu, zaplatili narýchlo zbúchaný film, aby nerobila problémy.(22.3.2018)