Band of Bastards

všechny plakáty
Pornografický
Německo, 2011, 100 min

kaposlav

Treba uznať, že tvorcovia boli nápadití. Spojiť porno s 2. svetovou vojnou možno nebolo až tak originálne ako tam použiť aj dobové videa. "Herečky" boli kvalitné a len kúsok chýbal ku 3*. ()

pursulus

Kříže a hvězdy.¬         "Band of bastards" je čtyřdílný italský "válečný" pornofilm režiséra a scénáristy zaměřeného na snímky "pro dospělé" Maria Salieriho.¬                 Podobně jako italský režisér a scénárista téhož druhu snímků Jenny Forte, má i tento tvůrce svůj osobitý rukopis, vlastnost, která je v produkci snímků z této oblasti dosti řídká. Italové vůbec jsou jako tvůrci filmové pornografie lepší než Němci — se svým rozkydlým prasáctvím, Češi — jsoucími v závěsu německé produkce, Rusové — neschopnými vesměs opravdové perverze, ale i Francouzi — u nich je perverze příliš přírodní, přirozená, neboť ji tak mají namíchánu v krvi.¬                 Pozadím je děj z 2. světové války z bojů mezi Němci a Rusy v západní části Ruska. Za zmínku stojí zapracování skutečných historických nátočtů a zvláště hudba (jejíhož tvůrce jsem nevypátral), temně podmanivá, hlubokých tónů, naprosto neobvyklá v této branži a ku podivu nepřekážející zážitku z ukazovaného, mající vnášeti do pornoscén jakousi ozvěnu válečných událostí. Hudbě odpovídá dobře i prostředí, v němž se scény točily, jímž je neuklizená vojenská kancelář s otevřeným záchodem a vojenskou železnou postelí, která příšerně vrzá — čímž je navozen, ve spojitosti s prostředím, částečný hororový účin (hororový prvek se ale nedostaví, můžeme býti bez obav, že klasickou italskou perverzi potřísní krev válečného běsnění). Uniformy herců musíme nahlížeti s přivřenýma očima, oholená ohanbí pak jsou ostudou dějinné věrohodnosti, čímž je můj výčet námitek vyčerpán. V nátočtu hrají české herečky Candy Alexová a Anastasia Devinová, Ruska Mandy Deeová, Rumunka Donna Bellová, Rumun Steve Holmes a další.¬                 Poznámka: Zde na ČSFD jsou jednotlivé díly zvlášť, tento bez očíslování je asi myšlen jako první z nich. Mé opoznámkování i hodnocení se týká a je za všechny díly zhruba stejné úrovně. ()