Správy - Hírek

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2011, 6 min

Spravodajstvo v jazyku maďarskej menšiny. (oficiální text distributora)

Cement73 odpad!

A já sem Záhorák... aj Já scem na dvojke svoje "Vjesci ze svjeta Záhorákú". Proč by to mjeli mjet enem Maďari? Kdo sa nato vúbec kuká, Šak oni čumiá enem na budapešt. :))))))))))))))) ()

MM_Ramone odpad!

Verejno-právna Slovenská Televízia by mala garantovať to, že bude vysielať program pre všetky skupiny obyvateľstva. Každý občan predsa musí platiť povinné koncesionárske poplatky. Takže aj početná maďarská menšina dostáva svoj priestor. Okrem pravideľného "Maďarského magazínu" sa vysiela každý pracovný deň aj krátke spravodajstvo v maďarskom jazyku sprevádzané slovenskými titulkami. Ja tej ich hatlanine nerozumiem ani pol slova, takže pre mňa je to ušidrásajúci odpad! ()

Marek1991 odpad!

Je smutné, že niečo takéto vzniklo. Všetky menšiny by mali mať vo vysielacom čase verejnoprávnej televízie vyhradený čas podľa početnosti ich obyvateľov na danom území. Všetky by mali mať rovnaké relácie. Maďarská by mala mať väčší vysielací čas pre ich magazín a programy, ktorými iné menšiny nedisponujú by nemali mať. Tíka sa to napríklad týchto Správ, či programu Na tanieri. Keď už, tak nech majú rovnaké relácie aj ostatné menšiny, ale vzhľadom k početnosti obyvateľstva a prínose, ktorý môžu poskytnúť sa javí racionálnejšie, aby tieto relácie nemali. Pre väčšinové a iné obyvateľstvo sú tieto správy nesledovateľné. Ich prínos v poslednom období bol skôr negatívny a sršal nacionalitou. Moja rada ak by niekoho zaujímala je - Zrušte to a riaďte sa podľa toho, čo som k tomuto a k podobným programom týkajúcich sa menšín napísal. ()

MikO_NR_1909 odpad!

Zachvíľu bude mať menšina snáď aj svoj vlastný kanál. Nikoho to aj tak nazaujíma. Je veľká škoda, že táto nezmyselná "solidárnosť" je vždy len z našej strany. ()

tommy187

MM_Ranone to svojim spôsobom vystihol. Dvojka by mala ponúkať programy pre všetky skupiny obyvateľstva. No a to, že tomu vôbec nerozumiem :), ja za to už nemôžem. Ale, veď tento program má len cez 5 minút, čo človeka nezabije. A navyše sú tam titulky, preto si to aj občas zapnem ...:D. Ale v podstate to nie je ozaj super program takźe u mňa to má s privretými očami **. Opakujem s privretými OČAMI. ()