Phil Spector (TV film)

Phil Spector

Drama / Životopisný

USA, 2013, 88 min

Trestuhodně nevyužitý potenciál. Hlavně Pacinův. Podobně jako u Hitchcocka, i tady se osud nevšední, legendami opředené osobnosti, smrsknul na hereckou kreaci dobře maskovaného a nalíčeného hereckého profíka v roli sympatické excentrické freak, tentokrát v kulisách strašidelného zámku a tuctovém televizním dramatu ze soudní síně a přilehlého okolí. O Spectorovi se dozvíme vlastně jen to, že byl kdysi slavnej a divnej, ale teď je už jenom divnej (vážně to někdo, koho zajímá tenhle film, předtím nevěděl?). O procesu vyšetřování vraždy se dozvíme jenom to, že Spector možná nestřílel, ale zavřeli ho, protože advokátce Heleně Mirren těsně před posledním stáním nezabrala antibiotika. Mám neodbytnej pocit, že si tahle vyhasínající producentská hvězda zasloužila víc.(14.3.2016)

Soudní dramata můžou hvězdičky natrhat na třech větvích, na zajímavosti soudního případu, na emocích a na hereckých výkonech. První dvě větve Phil Spector jen tak šolíchá, za to tu třetí větev urval od základů, protože to co tady předvádí Helen Mirren a Al Pacino je hotová oslava herectví. Především jejich zásluhou si film u mě natrhal tři hvězdy.(21.9.2014)

• claudel

Ve většině případů se stává, že se zvučná jména vzájemně sčítají a násobí, a pak vzniká velmi silné hodnocení. V případě Phila Spectora se Al Pacino, Barry Levinson, David Mamet a Helen Mirren vzájemně odečtli a zbyla z toho jedna hvězdička za paruky Al Pacina a směšné výstupy Jeffrey Tambora (ten je pro mě zkrátka směšný kdykoli od účinkování v Entourages). Naprosto nechápu, co nám tímhle chtěl David Mamet sdělit. Jeho divadelní hry uznávám, ale Phil Spector se opravdu nepovedl.(28.12.2014)

• DonBraso

Můžu mít Al Pacina rád do nebes,ale k čemu mi je to platný.Nejspíš jsem nepřišel na chuť,tomuto týpkovi Spectorovi a to rock si rád poslechnu.Film je tak nudně udělaný,že to spíše vypadá na pilot seriálu,který se snažil vyniknout herce a ostatní hodil do koše.Je to kecání na pětníku,kde jsme chvilkama v nějakým pseudodokumentu co všechno Spector je a do toho flám jak prase,kde se řeší obvinění Phila z údajné vraždy herečky.Bohužel je to fakt mature slow motion a životopisných dramat jsem viděl už více a hlavně o parník lepších.Tady HBO si myslím vybralo svou daň,že všechno vsadilo na dva herce,který sice dokážou utáhnout i vola,ale diváka co čeká něco víc,to bohužel ne.Jako fanda Ala,jsem to přetrpěl,možná kdybych byl fanda Phila Spectora,tak budu samozřejmě skákat blahem,ale tenhle životopis mě silně nebavil pozorovat.(4.11.2013)

Určitě zde nejde o nějaký soudní masakr a drama plné zvratů, při kterém běhá mráz po zádech . Důraz je zde spíš kladen na vytříbené dialogy a někdy monology Al Pacina, ve kterých mu skvěle sekunduje Helen Miren. Průběh přípravy obhajoby a její následné vedení, je zde podáno profesionálně a pro někoho až příliš ,,piánko", s chladným odstupem. Mě to vyhovovalo.(31.1.2014)