Phil Spector (TV film)

Phil Spector

Drama / Životopisný

USA, 2013, 88 min

• Xmilden

Místy ubíjející nuda. Film má 85 minut. A i z tak malé stopáže bych označil větší polovinu za hodně nudnou. Pokud někomu stačí celý film spekulovat nad tím jestli Phil vraždil nebo si ta ženská strčila revolver do pusy sama tak si tady pošmákne. Nic jiného se tady totiž neřeší. Co naplat že Pacino hraje jako z partesu, když scénář nenabízí vlastně nic. 45%(25.7.2016)

• poz3n

Film jdoucí sice odněkud, ale bohužel nikam. Jediným, co celý tenhle soudní kus táhne, je ústřední herecké duo. Zbytek je taková jednohubka, která vás může sice zabavit v televizi, ale hlubší zážitek asi neposkytne. Celý děj působí jako zbytečně dlouhá příprava na blížící se vrchol, který ale nepřijde. Dramaturgická výstavba tak zůstává nenaplněna a pocit ze snímku neuspokojivě jalový. 4/10(14.9.2017)

Trestuhodně nevyužitý potenciál. Hlavně Pacinův. Podobně jako u Hitchcocka, i tady se osud nevšední, legendami opředené osobnosti, smrsknul na hereckou kreaci dobře maskovaného a nalíčeného hereckého profíka v roli sympatické excentrické freak, tentokrát v kulisách strašidelného zámku a tuctovém televizním dramatu ze soudní síně a přilehlého okolí. O Spectorovi se dozvíme vlastně jen to, že byl kdysi slavnej a divnej, ale teď je už jenom divnej (vážně to někdo, koho zajímá tenhle film, předtím nevěděl?). O procesu vyšetřování vraždy se dozvíme jenom to, že Spector možná nestřílel, ale zavřeli ho, protože advokátce Heleně Mirren těsně před posledním stáním nezabrala antibiotika. Mám neodbytnej pocit, že si tahle vyhasínající producentská hvězda zasloužila víc.(14.3.2016)

Proč se vyplatí, čučet na další ambiciózní bio od HBO? Jen kvůli uřvanému Pacinovi a ledově chladné Mirren - ti oba jsou zde skvělí. Jinak skoro nic a nuda, i když pár scén se povedlo... Bude to asi znít dost blbě, ale kdybych nebyl "odkojenej" klonama televizních CSI, asi bych si to užil mnohem víc.(28.7.2013)

Soudní dramata můžou hvězdičky natrhat na třech větvích, na zajímavosti soudního případu, na emocích a na hereckých výkonech. První dvě větve Phil Spector jen tak šolíchá, za to tu třetí větev urval od základů, protože to co tady předvádí Helen Mirren a Al Pacino je hotová oslava herectví. Především jejich zásluhou si film u mě natrhal tři hvězdy.(21.9.2014)