Reklama

Reklama

Epizody(26)

Obsahy(1)

Starý Alois žije na vesnici po svém, straní se lidí a chová se podivínsky. Vesničané se ho bojí. Zemře nešťastnou náhodou. Po pohřbu se vnoučata Kateřina, Filip a Tomáš od notáře dozvídají, že jim Alois odkázal 30 milionů pod podmínkou, že budou po dobu jednoho roku žít na vesnici v jeho zpustlém domě. V případě, že tak neučiní, peníze propadnou obci. (TV Nova)

(více)

Recenze (31)

kingik 

všechny recenze uživatele

Kdyby se těch motivačních 30 "míčů" rozdělilo mezi Zahradnickou, Pachlovou a Šteflovou, mohly by se za ně svléknout pro nějaký pěkný pánský časopič, čímž bychom se podstatně více zabavili. Takhle se jen divák zdržel u prvních dvou epizod, dál už nemá sílu a vytrvalost sledovat loudavý seriál, který byl tvůrci ohlášen za nový, neokoukaný, opravdu velmi originální a hlavně mimořádně kvalitní. To byla od tvůrců troufalost. Scenárista Kopřivík opravdu není Troška(ř). Předpokládám, že částku 30 milionů nikdy neviděl pohromadě, tudíž může naivního diváka lepit na to, že nějaký samotářský starý pardál vládne takovou sumou, a odkáže ji svým třem blízkým za jistých podmínek. Z toho debilního scénáře úspěšně naskáče Kopřiv(í)ka. Nemá smysl se zabývat dějem, který nesplňuje nejzákladnější normu, a sice udržet si diváka po celou sérii. Vzdáleně bych námět přiřadil do nějaké zamýšlené reality show, v níž po určitou dobu vybraná skupinka lidí soutěží v asociálních podmínkách, čímž by se divák ze zvědavosti sem tam mrkl, jak se soutěžícím daří zvládat dané úkoly. Seriálová forma je nezáživná a značně nudná. Herci jednotvárné dění nijak netáhnou, o režii se nedá napsat, že by vládla řemeslnou podrážkou a tvůrčí kvalitou, jen typicky vyživuje komerční produkt na objednávku. Milan Šteindler se definitivně připravil o respekt, který si držel v počátcích své režijní kariéry, kdy ještě vládl neotřelým režijním rukopisem. Tohle dílo nic z toho nepřipomíná. Nevím, zda se Janu Třískovi vyplatilo létat přes oceán za tímhle, nebo už je tak zoufalý z nedostatku pracovních nabídek. Ale samozřejmě musel tak nějak vědět, do čeho jde. Začal si s Novou, což je asi základní pravidlo, aby jeho kvalitní herectví padlo do tenat hloupých rychloseriálů na okamžité zapomnění. Ačkoliv je divák ušetřen bílým plášťům, manažerům firem a právníkům, nemá se příliš na co těšit. Stupid styl, vratký a nezvládnutý koncept, líné tempo, nevtipné podání i dialogy, nesympatické prostředí. A spousta typických neduhů, které jsou pro dnešní českou seriálovou tvorbu neodmyslitelné. Nezbývá než s tímto seriálem nejít do žádného vztahu. 20% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Zadarmo drahé pokoukání, co milí sousedé ?! Dávno dávno odkecaný a mamonu zaprodaný panMáma Milan Šteindler znovu usiluje diváku O život a místo, aby se konečně zase Vrátil zpátky do toho svýho profesního hrobu, cpe diváka bezkoncepční, nevtipnou a žánrově znovu neujasněnou - Tak když už nic, pak alespoň zas jednou alespoň částečně nevztahovou.. - seriálovou šmírou stejně tvrdohlavě, jako by měl Třísku vraženou hluboko v řiti.. Honzo, tohle je to tvoje NE, co z nás dělá to, čím jsme ?? A tak vypadají Drazí sousedé po pilotní epizodě vzdor slušnému obsazení tak hrozně a zejména stejně, že jeden zkrátka nemá důvod ani chuť je dál sledovat.. Hloupoučký hybrid a trapný všehoslepenec plný figurek a karikatur, který se zajímavým nápadem naložil stejně, jako už na Nově bývá zvykem.. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestli bude seriál pokračovat takovým dementním způsobem, jako začal, nebude se dát koukat ani na jeden celý díl. Když Milan Šteindler říkal před premiérou, jak se herci při natáčení skvěle bavili, napadlo mě po sledování prvního dílu, že byli asi jediní. Herci jsou nezajímaví, působí naprosto amatérsky, studiové interiéry jsou příšerné, hudební doprovod jako z Ordinace. Ostatně, celý seriál na mě působí jako kombinace Ordinace a Doktorů. Po odchodu jediného herce, který se alespoň snažil hrát (Jan Tříska) se obávám, že toto dílo bude stejně absolutně nezajímavé, jako jsme již bohužel na našich obrazovkách v roce 2016 zažili. ()

Tryskomyš 

všechny recenze uživatele

Jak můžete ohodnotit seriál, který ještě ani nezačal jako odpad?? A hlavně mě udivuje, že je hodnocení uvolněno, že už mohlo začít. Jiné filmy nejdou hodnotit, dokud se ještě nevysílaly. A to dokonce kolikrát ani ne první dny po odvysílání, ale až později. Viz například Ohnivý kuře. Teď zrovna běží, ale hodnotit ještě nejde. A já se ptám proč ???? Kdo za to může? Kde udělali soudruzi z České republiky chybu ! ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

"Vždyť je to samej papundekl!" Režisér několika epizod (!!!) Milan Šteindler to vystihl přesně, leč nezáměrně. Kdo vydrží v polorozpadlém domě, získá dědictví třicet miliónů. No jistěě, když už, tak to přežeňme, nic středního nám nejde, ale co s takovým námětem, který by se dal zpracovat jako pěkné sousedské peklíčko, když skončí opět jako vztahovka, vy máte teda fantazii. Na rovinu - viděl jsem první, druhý a sedmý + osmý díl a mám jasno. Diváci alespoň jednu z letošních podzimních sraček ignorovali. Konečně měli trochu rozumu. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (2)

  • Exteriéry seriálu se natáčely v okolí vesnice Mořinka. (rakovnik)
  • Aby herci pili autentické pivo, vymysleli rekvizitáři pro seriál speciální značku Vlkovský ležák. (rakovnik)

Reklama

Reklama