• Domca94

První díl se mi moc líbil. Bude zajímavé sledovat, jak se Pražáci poperou se životem na venkově, kde v domě není tekoucí voda. Už z prvního dílu byla vidět snaha o vtip a upřímně párkrát jsem se od srdce zasmála, to se často nestává. Každopádně obsazení seriálu se mi líbí, oceňuji obsazení Petra Buchty a Štěpána Benoniho, pro mě se jednalo o nejlepší elementy.(14.3.2016)

Jak můžete ohodnotit seriál, který ještě ani nezačal jako odpad?? A hlavně mě udivuje, že je hodnocení uvolněno, že už mohlo začít. Jiné filmy nejdou hodnotit, dokud se ještě nevysílaly. A to dokonce kolikrát ani ne první dny po odvysílání, ale až později. Viz například Ohnivý kuře. Teď zrovna běží, ale hodnotit ještě nejde. A já se ptám proč ???? Kdo za to může? Kde udělali soudruzi z České republiky chybu !(5.3.2016)

• Bernyz

Viděl jsem první dva díly seriálu. Dobrý námět, ale hlavně dobré herecké obsazení - to seriálu pomohlo. Je ale vidět, že i tak je víc jak polovina opět točená v ateliérech. Na můj vkus jsou jednotlivé díly zase hrozně dlouhé a tak nějak tuším, že se ze seriálu stanou další Doktoři z počátků, kteří začali pěkně v exteriérech a dnes už se točí vlastně jen v interiéru.(14.3.2016)

• rakovnik

Jestli bude seriál pokračovat takovým dementním způsobem, jako začal, nebude se dát koukat ani na jeden celý díl. Když Milan Šteindler říkal před premiérou, jak se herci při natáčení skvěle bavili, napadlo mě po sledování prvního dílu, že byli asi jediní. Herci jsou nezajímaví, působí naprosto amatérsky, studiové interiéry jsou příšerné, hudební doprovod jako z Ordinace. Ostatně, celý seriál na mě působí jako kombinace Ordinace a Doktorů. Po odchodu jediného herce, který se alespoň snažil hrát (Jan Tříska) se obávám, že toto dílo bude stejně absolutně nezajímavé, jako jsme již bohužel na našich obrazovkách v roce 2016 zažili.(15.3.2016)

• kingik

Kdyby se těch motivačních 30 "míčů" rozdělilo mezi Zahradnickou, Pachlovou a Šteflovou, mohly by se za ně svléknout pro nějaký pěkný pánský časopič, čímž bychom se podstatně více zabavili. Takhle se jen divák zdržel u prvních dvou epizod, dál už nemá sílu a vytrvalost sledovat loudavý seriál, který byl tvůrci ohlášen za nový, neokoukaný, opravdu velmi originální a hlavně mimořádně kvalitní. To byla od tvůrců troufalost. Scenárista Kopřivík opravdu není Troška(ř). Předpokládám, že částku 30 milionů nikdy neviděl pohromadě, tudíž může naivního diváka lepit na to, že nějaký samotářský starý pardál vládne takovou sumou, a odkáže ji svým třem blízkým za jistých podmínek. Z toho debilního scénáře úspěšně naskáče Kopřiv(í)ka. Nemá smysl se zabývat dějem, který nesplňuje nejzákladnější normu, a sice udržet si diváka po celou sérii. Vzdáleně bych námět přiřadil do nějaké zamýšlené reality show, v níž po určitou dobu vybraná skupinka lidí soutěží v asociálních podmínkách, čímž by se divák ze zvědavosti sem tam mrkl, jak se soutěžícím daří zvládat dané úkoly. Seriálová forma je nezáživná a značně nudná. Herci jednotvárné dění nijak netáhnou, o režii se nedá napsat, že by vládla řemeslnou podrážkou a tvůrčí kvalitou, jen typicky vyživuje komerční produkt na objednávku. Milan Šteindler se definitivně připravil o respekt, který si držel v počátcích své režijní kariéry, kdy ještě vládl neotřelým režijním rukopisem. Tohle dílo nic z toho nepřipomíná. Nevím, zda se Janu Třískovi vyplatilo létat přes oceán za tímhle, nebo už je tak zoufalý z nedostatku pracovních nabídek. Ale samozřejmě musel tak nějak vědět, do čeho jde. Začal si s Novou, což je asi základní pravidlo, aby jeho kvalitní herectví padlo do tenat hloupých rychloseriálů na okamžité zapomnění. Ačkoliv je divák ušetřen bílým plášťům, manažerům firem a právníkům, nemá se příliš na co těšit. Stupid styl, vratký a nezvládnutý koncept, líné tempo, nevtipné podání i dialogy, nesympatické prostředí. A spousta typických neduhů, které jsou pro dnešní českou seriálovou tvorbu neodmyslitelné. Nezbývá než s tímto seriálem nejít do žádného vztahu. 20%(17.3.2016)

• - Exteriéry seriálu se natáčely v okolí vesnice Mořinka. (rakovnik)

• - Aby herci pili autentické pivo, vymysleli rekvizitáři pro seriál speciální značku Vlkovský ležák. (rakovnik)