Reklama

Reklama

Spirit - divoký hřebec

  • Česko Mustang (více)
Trailer

Obsahy(1)

Statný mustang, vůdce stáda divokých koní, jednou podlehl zvědavosti a skončil v lidském zajetí. Chytili ho vojáci a jejich velitel se marně pokoušel divokého koně zkrotit. Celé dny ho trápil hladem a žízní, přesto jeho vůli nezlomil. V nestřežené chvíli se mustangovi a dalšímu vězni, mladému indiánovi, podaří utéct. Způsobí také zřícení lokomotivy, aby se nemohla dostat na pastviny divokých koní. Před rozlícenými staviteli železnice mustanga zachrání indián, který se stane prvním a jediným člověkem, kterého neshodil ze svého hřbetu. Na odvážné a napínavé cestě za svobodou společně prožijí nezapomenutelná dobrodružství. Potká i lásku svého života, klisnu Rain. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (129)

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Keby tie kone neboli tak krásne a keby rozprávali dala by som nižšie hodnotenie. Čakala som od toho trošku viac. A na moje počudovanie som sa veľmi bravúrne udržala slzám čo je u mňa pri rozprávkach so zvieratami takmer nemožné ale predsa. A trošku ma prekvapuje, že ma vôbec neoslovili pesničky a hudba (okej okrem Here I am), no a to viac ma potom aj tie pesničky samozrejme otravovali. Ale boli tam krásne koníky. ()

orkadimenza 

všechny recenze uživatele

Velmi krásně Hans Zimmer na svém koncertě The World Of zdůvodnil, proč se přes rady ostatních pouští i do soudntracků pro animované filmy. Stále si hraje, je tvořivý a ve svém skrytém duchu pořád zůstává dítětem. Ke Spiritu mě dovedl právě jeho soundtrack. Je to klasická tuctová pohádka, s jednoduchým dějem a nádhernou hudbou. Ale povězme si upřímně, bez Zimmerovy hudby by byl Spirit jen obyčejným animákem. P.S. Vyhněte se předabovaným písničkám Bryana Adamse. "Tón tvé trubky zní, píseň pohřební..." Opravdu skvost. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ďalšia snímka, ktorá ma záhadne minula v dobe jej vzniku. Film sa roku 2002 dokonca dočkal nominácie na Oskara v kategórii animovaného filmu. Najväčšou zaujímavosťou Spirita je určite experiment zvieracej reči. Kone spolu nehovoria ľudským jazykom, ale erdžia, čo vytvára miesta na domýšľanie si ich rozhovoru. Ale nebojte sa, že by sa celý film len erdžalo, myšlienkové pochody Spirita sú hovorené (v origináli Mattom Damonom) a objavia sa tu aj ľudské postavy s ich schopnosťou reči. Ide o poslednú generáciu kreslených filmov, než ich nahradili tie počítačovo animované. Dreamworks sa na tomto poli na rozdiel od Disneyho veľmi neohriali, Spirit je jedným z ich iba štyroch klasicky kreslených diel. (8.6.2022) ()

POMO 

všechny recenze uživatele

V dobe pixarovských celovečerákov už Spirit s jeho tradične animovanou grafikou nemohol uspieť vo veľkom. Hoci je strhujúci, poetický, dobrodružný, má srdce i kolosálnu Zimmerovu nádheru. Normálne by som v aute Bryana Adamsa nepočúval, ale tento OST ma dlhé roky sprevádzal po alpských serpentínach. A boli to úžasné chvíle. ()

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Bohužel už mi dávno není deset a vlastního poníka jsem nikdy nechtěla, takže do cílové kategorie asi nezapadám. Animáky pro děti mám ráda, ale tohle mi nic neříká. byla jsem tu zklamaná ze dvou věcí: ta kobyla neměla žádnou loajalitu a chyběl mi tu pořádný záporák nejlépe v podání zákeřného koně. Celkově to bylo takové o ničem.... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (6)

  • Film mal mať pôvodne pokračovanie v podobe druhého filmu, v ktorom mal mať Spirit syna Tornada a dcéru Thunder. Film nakoniec nebol vydaný, pretože panovala neistota nad ziskovosťou filmu. (Krnac)
  • Zvuky, které vydávaly koně ve filmu, byly zvuky opravdových koní. (Soundtrack)

Reklama

Reklama