poster

Spirit - divoký hřebec

 • Česko

  Mustang

 • Česko

  Mustang, hřebec ze Cimarronu

 • USA

  Spirit: Stallion of the Cimarron

 • Slovensko

  Mustang

 • Slovensko

  Spirit - neskrotný mustang

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2002, 83 min

Scénář:

John Fusco

Hudba:

Hans Zimmer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • orkadimenza
  ***

  Velmi krásně Hans Zimmer na svém koncertě The World Of zdůvodnil, proč se přes rady ostatních pouští i do soudntracků pro animované filmy. Stále si hraje, je tvořivý a ve svém skrytém duchu pořád zůstává dítětem. Ke Spiritu mě dovedl právě jeho soundtrack. Je to klasická tuctová pohádka, s jednoduchým dějem a nádhernou hudbou. Ale povězme si upřímně, bez Zimmerovy hudby by byl Spirit jen obyčejným animákem. P.S. Vyhněte se předabovaným písničkám Bryana Adamse. "Tón tvé trubky zní, píseň pohřební..." Opravdu skvost.(26.4.2019)

 • Hal_Moore
  ***

  Od samotného začátku jsem toho řehtání měl plné zuby, zvykl jsem si až někde v polovině, kde se s ním konečně začalo šetřit. Celkem originální nápad, nenamluvit hlavní zvířecí postavy. S příběhem už to tak slavné není, zápletka je šíleně jednoduchá a autoři jasně vsadili na roztomilost koní a jejich zdivočelé konání. Na scénu ochočování budu dlouho vzpomínat, na samotný film už tolik ne.(6.1.2009)

 • ABLABLABLA
  *****

  Už dlouho jsem neviděla tak krásnou animovanou pohádku. Natrefila jsem na ni čirou náhodou a byla jsem za tu náhodu vděčná. Krásná příroda, krásné zvířata, příběh poutavý, vtipný, místy smutný. Tato pohádka tedy rozhodně není určena jen dětem, protože já sama jsem se u toho filmu smála jak blbá (a chudák spolubydlící se učila), a tuším, že i slzička byla uroněna. A naprosto skvělé je i to, že přesto že se tu tak málo mluví (oceňuji, že koně zde nemluví lidskou řečí, poněvadž jsou to přece koně), tak film je úplný. Krása.(31.1.2011)

 • misterz
  ****

  O jednom krásnom koníkovi, ktorého nebolo možné skrotiť. Jeho priateľstvo bolo možné získať iba jediným spôsobom - láskou a dobrým srdcom. Musím uznať, veľmi pekná rozprávočka z čias divokého amerického západu, ktorú si užijú hlavne menšie deti. Veď všetky deti majú radi kone, a tento snímok je nimi priam nabitý. Tiež príbeh je dostatočne pútavý na to, aby udržal pozornosť, dokonca niektoré momenty sú pomerne dosť napínavé. Veľká spokojnosť. 75/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(13.2.2016)

 • Moiraine
  **

  Bohužel už mi dávno není deset a vlastního poníka jsem nikdy nechtěla, takže do cílové kategorie asi nezapadám. Animáky pro děti mám ráda, ale tohle mi nic neříká. byla jsem tu zklamaná ze dvou věcí: ta kobyla neměla žádnou loajalitu a chyběl mi tu pořádný záporák nejlépe v podání zákeřného koně. Celkově to bylo takové o ničem....(7.4.2013)

 • - Do role vypravěče byli zvažovaní i Tom Hanks nebo Robert Redford. (Soundtrack)

 • - Písničky k filmu složil a nazpíval Bryan Adams, čeští diváci zpěv uslyší v podání Fredyho Bittnera, text z angličtiny do češtiny přeložil Petr Čejka. V originále můžeme slyšet písničky na konci filmu v titulcích. Jde o tyto songy: „Here I am“, „This Is Where I Belong“, „You Can't Take Me“, „Get Off My Back“, „Sound The Bugle“, „I Will Always Return“, „Don't Let Go“, „Brothers Under The Sun“. (mar48)

 • - Zvuky, které vydávaly koně ve filmu, byly zvuky opravdových koní. (Soundtrack)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace