poster

Spirit - divoký hřebec

 • Česko

  Mustang

 • Česko

  Mustang, hřebec ze Cimarronu

 • USA

  Spirit: Stallion of the Cimarron

 • Slovensko

  Mustang

 • Slovensko

  Spirit - neskrotný mustang

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2002, 83 min

Scénář:

John Fusco

Hudba:

Hans Zimmer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • orkadimenza
  ***

  Velmi krásně Hans Zimmer na svém koncertě The World Of zdůvodnil, proč se přes rady ostatních pouští i do soudntracků pro animované filmy. Stále si hraje, je tvořivý a ve svém skrytém duchu pořád zůstává dítětem. Ke Spiritu mě dovedl právě jeho soundtrack. Je to klasická tuctová pohádka, s jednoduchým dějem a nádhernou hudbou. Ale povězme si upřímně, bez Zimmerovy hudby by byl Spirit jen obyčejným animákem. P.S. Vyhněte se předabovaným písničkám Bryana Adamse. "Tón tvé trubky zní, píseň pohřební..." Opravdu skvost.(26.4.2019)

 • Viktooorka
  ****

  V dobách, kdy počítačová animace není ještě tolik proflákla, vzniká Spirit - divoký hřebec, který se pyšní ještě „starou“ dobrou kreslenou animací. Téměř všechny dialogy jsou vyměněny za řeč těla a výrazy obličeje a děj se spokojí s touhou po svobodě. Prosté ale přesto účinné. Jeden by se mohl divit, jak je možné, že tenhle koník o kterém v životě neslyšel, dosáhl červeného hodnocení? Rozumět zvířatům beze slov, kteří jsou ke všemu virtuální se nepoštěstí vidět často :o)(1.9.2010)

 • Moiraine
  **

  Bohužel už mi dávno není deset a vlastního poníka jsem nikdy nechtěla, takže do cílové kategorie asi nezapadám. Animáky pro děti mám ráda, ale tohle mi nic neříká. byla jsem tu zklamaná ze dvou věcí: ta kobyla neměla žádnou loajalitu a chyběl mi tu pořádný záporák nejlépe v podání zákeřného koně. Celkově to bylo takové o ničem....(7.4.2013)

 • Agatha
  ****

  Velmi slušný animovaný snímek, který zaujme nejen malého diváka. Hlavní jeho předností je velmi povedená animace, která je zachycena i do nejmenších detailů. A silný citový příběh mezi hřebcem a indiánským chlapcem udržuje diváka v napětí až do samého konce. I hudba výborně dokresluje prostředí divoké krajiny a u vypjatých scén také působí jako dobře zvolená. U těchto druhů filmů, ve kterých se i zpívá, je velmi obtížné vytvořit alespoň slušnou českou verzi. I v tomto případě bylo původní znění nepřekonáno.(4.11.2007)

 • Brandon
  ****

  Ano, 3D animace byly velmi nepřirozené, příběh byl krapátko přitažený za vlasy.........Ale to je koneckonců jedno, ono, když se přistihnete, jak tomu mustangovi držite pěsti, některé scény vás dojímají, zasnění střídá napětí a akce, navíc vše podtrženo nádherně vykreslenými detaily koní a fantastickou hudbou (Hans Zimmer+Bryan Adams), tak máte z tohohle animáku hodně dobrý pocit.(27.12.2006)

 • - Do role vypravěče byli zvažovaní i Tom Hanks nebo Robert Redford. (Soundtrack)

 • - Písničky k filmu složil a nazpíval Bryan Adams, čeští diváci zpěv uslyší v podání Fredyho Bittnera, text z angličtiny do češtiny přeložil Petr Čejka. V originále můžeme slyšet písničky na konci filmu v titulcích. Jde o tyto songy: „Here I am“, „This Is Where I Belong“, „You Can't Take Me“, „Get Off My Back“, „Sound The Bugle“, „I Will Always Return“, „Don't Let Go“, „Brothers Under The Sun“. (mar48)

 • - Zvuky, které vydávaly koně ve filmu, byly zvuky opravdových koní. (Soundtrack)