Víra našich otců (amatérský film)

Krátkometrážní / Drama / Sci-Fi

Česko, 2011

Lukáš Masner

Ze zacatku je nutne se chvili bolestive asimilovat na fakt, ze vidite P.K. Dicka v CZ amaterskem formatu, obzvlast ta cestina filmu spolehlive podkopava ambice, ale jakmile si zvyknete, je to velka parada. Dystopicka story ala 1984, seriozni pojeti a zodpovedny pristup k celemu projektu, pusobivy vizual i dobre zvolena hudba a excelentni zaverecne titulky. 7/10(8.1.2012)

Hajzlíky na olomouckém konviktu jsou vskutku fotogenické. A nejen ony... Konvikt už se ale u olomouckých amatérských filmařů začíná docela vyčerpávat - i když samozřejmě chápu, proč si jej vybírají. Možná by však vážně stálo za to poohlédnout se po jiných, méně okoukaných lokalitách. Za chvíli si správci budovy stejně začnou nárokovat honoráře :)(8.1.2012)

Velice zajímavý námět, herci nejsou špatní na amatérský počin, ale sledovat Dickovu povídku v českém amatérském provedení je hodně těžké jak píše GodComplex - až bolestivé. Každopádně slušný vizuál a pěkné závěrečné titulky.(13.4.2012)

Ne takový nářez jako Pandemie, ale podle mě dost slušný snímek. Zase dost dobré herecké výkony, mužské víc jako ženské. Ocenila jsem že se tam objevil opět Miloš ze zmiňované Pandemie v nové postavě. Líbilo se mi zpracování, i nápad, a docela to hýřilo originalitou, což dokážu opravdu docenit. Dobře byla též zvolená i hudba, ale pro mě by mohlo být ještě více přesvědčení od autorů a zúčastněných, protože přes to že to hráli dobře, úplně jsem jim to nevěřila. Ale bavilo mě to, a rozhodně to mělo něco do sebe.(7.1.2012)

• Iroquaise

trailer http://vimeo.com/28551997 ukázka 1 http://vimeo.com/30635330 ukázka 2 http://www.youtube.com/watch?v=Lr7Z22eI1w0 film online 1/2 http://vimeo.com/34550042 2/2 http://vimeo.com/34284581(9.1.2012)

• - V byte hlavného hrdinu je možné si všimnúť plagát k filmu THX 1138 (1971). (Jello Biafra)

• - Film získal v roce 2012 na festivalu neprofesionálních filmů PAF cenu za režii. (=woody=)