Pureun sogeum

Doo-Hun (Kang-ho Song) je bývalým gangsterským šéfom, ktorý sa zapletie so záhadnou krásnou ženou Se-Bin (Se-gyeong Sin). Netuší, že Se-Bin je v skutočnosti nájomná vrahyňa, ktorá má za úlohu zabiť ho. Veci sa výrazne skomplikujú, keď k sebe dvojica začne niečo cítiť... (Rambo159)

molotov

Kombinace melodramatu a gangsterského filmu těží hlavně z podmanivé atmosféry. Lehce, ale opravdu jen lehce, mi to připomělo Drive. Děj o gangsterovi ve výslužbě a nájemné vražedkyni je sice místy trošku překombinovaný, ale charisma Song Kang-hoa ho táhne dopředu. Vizuál je opravdu vymazlený, především kamera a hudba jsou vynikající. Dobrá polovina filmu se odehrává v Pusanu, což byl vynikající nápad. Film neustále zdůrazňovanou přítomností moře získává úplně jiný nádech než detektivky ze soulské džungle. Jen více filmů z Pusanu. Akční scény jsou velmi slušné, ale o nich film není. Je o hledání štěstí dvou postav, které osud postavil proti sobě. Máto své chyby, ale ten film celkem sedl. ()

Lacike

Namet sa mi velmi pacil, ale spracovanie mi vôbec nesadlo. Pôsobilo to na mna az prilis americkym stylom. Ci uz v akcnych scenach, ktore su natocene Bournovskym dynamickym (pre mna debilne neprehladnym) spôsobom, tak aj v zapletke, ktora je napriek melancholickej atmosfere, ktora ma jednoznacne smerovat k smutnemu koncu, obohatena o nevierohodny typicky tupy happy end. Uplne to nici uz aj tak nie nejak extra natoceny cely film. Medzi plusy patri casting. Medzi Kang-ho Song a Se-gyeong Sin funguje chemia od prvej sceny. Na druhej strane vsetka tá mafianska omacka okolo, isla uplne mimo mna a skôr ma rusila, ako keby mala film obohatit. Z vysledku mam rozpacity dojem a napriek tomu, ze je to ten typ filmu, ktory si bezne zvyknem vychutnavat pri opakovanom zhliadnuti, tak tentoraz nemam vôbec chut to vidiet znova. 5/10. ()

sniper18

Je to vydarený mierne romanticky ladený akčný thriller. Má veľmi dobrý príbeh o bývalom vplyvnom gangstrovi, ktorý už s týmto nelegálnym životom skončil a práve sa prihlásil do kurzu varenia, aby si raz mohol splniť svoj sen a otvoriť reštauráciu. Tu sa zoznámi s milou mladou ženou s neľahkým životom, kvôli nehode sa jej rozplynul sen s profesionálnou kariérou športovej strelkyne, kde patrila medzi špičku a navyše má aj problémy s úžerníkmi. Postupne medzi nimi vzniká silné puto a stávajú sa dobrými priateľmi, ale bývalého gangstera si nájde jeho minulosť a práve jeho nová priateľka, ktorú okolnosti prinútili vziať prácu nájomného zabijaka dostane za úlohu zlikvidovať ho. A tak sa musí rozhodnúť, čo urobí. So spracovaním som spokojný, síce o nejakej dynamike sa tu moc hovoriť nedá, tempo filmu je skôr také pomalšie, ale nemám s tým najmenší problém. Dej je zaujímavý, celé to pôsobí tak prirodzene a nesie v takom príjemnom duchu, pričom sa venuje hlavne tomu zaujímavému vzťahu medzi hlavnou dvojicou, medzi ktorými nevznikne láska, to by už aj kvôli vekovému rozdielu medzi nimi pôsobilo skôr umelo, ale také zvláštne puto a skutočné priateľstvo, pozerá sa na to veľmi dobre. A v poslednej polhodine sa to už aj celkom rozbehne. Navyše sa tu nájde aj niekoľko iných výrazných prvkov, ktoré sa mi páčili, napríklad dvojica zabijakov na oboch stranách, ani tu toho nemám moc čo vytknúť. O akciu tu až tak moc nejde a tak nesklame ani jej menšie množstvo, ale určite si zaslúži pochvalu. Väčšinou pôsobí reálnym dojmom, nájde sa tu pár krátkych súbojov a menších prestreliek, všetko je to dynamicky natočené, ale našťastie s prehľadnosťou tu nie je problém, som spokojný. A najviac ma zaujala celá situácia s útokom so zabijakmi v byte. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Song Kang-Ho, tu si ma skutočne získal, veľmi sympatická Shin Se-Kyung, ktorá je na tom rovnako a tak tu spolu tvoria výbornú dvojicu. A k tomu viacero zaujímavých vedľajších a dobre obsadených postáv. Réžia a technická stránka sú skvelé, prvotriedny vizuál, výborná kamera, celé to tak dobre funguje, tu nemám čo vytknúť. Plné hodnotenie síce nedávam, ale som veľmi spokojný, zaujímavý príbeh, výborné obsadenie, kvalitná akcia a prvotriedny vizuál, skutočne ma nenapadá, čo by sa tu dalo výraznejšie vytknúť. 79% ()

hanakonochi

Výborný casting, no z kombinácie gangsterského filmu a romantického príliš dominuje to druhé. Nemôžem si pomôcť, ale pripadá mi akoby mal Hyun-seung Lee počas celého nakrúcania ružové okuliare. Pokúšal sa ma presvedčiť o tom, že kriminálnik chce opustiť život v podsvetí, chce sa naučiť variť a nezabúda, ako sa holými rukami postaviť štyrom zabijákom s nožmi, zatiaľ čo ja som mal dojem, že variť vie a nie je gangstrom v pravom slova zmysle. ()

LangiJ

Rozjezd byl trošku pomalejší, takže trvalo dlouho, než mě film dokázal vtáhnout do děje, a minuty vůbec neutíkaly. Jakmile se to ale rozjelo, paráda. Dobré herecké výkony, zajímavé zakombinování vaření do takovéhleho tématu (líbil se mi typ restaurace "vyber si & uvař si") a vizuálně taky moc pěkný. 3,5* ()

• Doo-Hun a Se-Bin jdou na promítání filmu Sunny (2011). (Denila)