Girlhouse

Scénografie:

Lisa Soper

Kostýmy:

Jennifer Stroud

Na slasher dobrý. Dobře zahrané a sympaticky působící postavy, řemeslo kvalitní, psychopat budí celkem respekt a vraždy jsou ... ne snad úplně vynalézavé, ale bývá mnohem hůř. Podle názvu, posteru a anotace jsem čekal amatérský brak, který bude spoléhat jen a pouze na ty dívky, ale nakonec to opravdu bez problémů funguje jako solidní filmová vyvražďovačka. Takže překvápko za silnější trojku.(20.2.2015)

• LIVINGDEAD

Je pravda, že ve filmu bylo nulové napětí. Tlusťoch přišel, pozabíjel a .... Navíc žádné zvláštní brutální vraždy, otřepaná maska s parukou, herci, až na hlavní postavu, spíše průměrní... Čekal jsem opravdu více.(1.3.2015)

• tron

Vždy mi pripadá strašne trápne, ak nejaký film pojednáva o sexualite (v hocijakej podobe) a pritom má problém ukázať čo i len prsia hlavnej hrdinky. Proste fakt úbohé a smiešne. V Girlhouse občas niečo šteklivé nájdete, ale vzhľadom na námet resp. prostredie odohrávania je to skutočne bieda. Za plus pokladám relatívne sympatickú hrdinku (ostatné mi pripadali ako nudné barbíny), samotný dom má tiež niečo do seba, gore je na vcelku vysokej, neurážajúcej úrovni a zaujal tiež solídny magor (a detský úvod). Všetko ostatné dosť veľká bieda, vrátane famózne stvárnenej polície, ktorej zavoláte, že ste sa práve stali svedkom vraždy, ale keďže neviete adresu, operátorka sa vám poďakuje za záujem a zloží. To fakt píšu scenáre úplní kreténi???(1.3.2017)

Tak myslím, že to zásadní zde popsalo již několik uživatelů, takže bych jen opakoval zbytečně uvedené. Za mě rozhodně co bylo super, tak celková syrovost filmu. Kdy i když jde v podstatě o slasher a občas příjemně připomene nějakou tu klasiku (od TCHM 1974 přes Halloween a méně známý Sorrority House Massacre ...), vyloženě v divákovi budí dojem realističnosti, reálnosti až mírného "snuff feelingu"... Zabiják je naprosto excelentní a vytáhl už tak kvalitní atmosféru na největší možnej strop. Je naprosto nepříčetnej a jeho útoky jsou všechny extrémně intenzivní, brutální a živočišný. Tady nejde o vyloženě "graphic violence", kdy by divák viděl z detailu na kameře nějaké gore FX efekty, ale šílený nekompromisní útoky, kdy to tlustý obrovský oplzlý hovado háže se všema o zeď, o zem, a prostě je umlátí a rozemele jak papírový loutky. A to mě osobně na tom nejvíc bralo, že to fakt působilo dost realistiky a o to bylo to vyvražďovací peklo v druhé polovině filmu překvapující a záživnější. Silný 4**** CptPeroxid: Tak když čteš, že je to slasher, tak na to musíš pohlížet jako na slasher a trochu vzít v potaz dnešní dobu, která je na některý hororový subžánry slabá. V rámci žánru je třeba hodnotit, pokud na to máš neurony...! Nehledě na to, že ještě před půl rokem jsi o "hardcore exploiterech" věděl píču, nebýt mě, tak ses k nim ani nedostal a hrabal ses někde v přestárlých giallech (budiž jim země lehká ...) a 60. kovejch vykopávkách ,... :-DDD Pochcípat bys měl maximálně Ty, protože víš hovno.... :)))(21.2.2015)

Hi-tech slasher, který se chlapům s koulema musí líbit. Celou první hodinu se v něm totiž vystavuje početná skupina kočiček - támhle je kočička v kalhotkách, támhle je hanbatá kočička, další kočička živelně souloží. Všude samá kočička vhodná k pomilování, takže jeden pak odpustí tu úvodní rozvleklost. Ale ještě je tu Loverboy; plešatý a otylý sympaťák, který chce být taky milován. Proto v 58. minutě naběhne do Girlhousu, aby dívkám ukázal, jak něžný dokáže být. Třeba se svým kladivem... Pravidla nejen striktně dodržující (zapícháš si - chcípneš), ale i příjemně inovující (ukážeš kozy - chcípneš) vyvražďovačka, která je silná hlavně v závěrečné třetině. Maskovaný, s nikým se nepárající psychopat v ní roztočí pod dohledem web kamer nečekaně solidní párty. Bloody se bavil. (69,69%)(18.2.2015)

Souhlas s " krvinkou" ( i když koule nejsou podmínkou ), no nedá mi opomenúť sliz nabalený do Slaineho telesnej schránky. Myslím, že si zaslúži svoj vlastný úchyl múví. V tejto "goodlook" kompánii je jako ihla v sietnici, čo snímku prospělo.(18.2.2015)

Ták a je definitivně rozhodnuto, prozatimní nejlepší horor roku je zde a tuším lepší slasher letos ani neuvidíme. Kdo by jen čekal, že z tak nenápadného posteru a neoriginálního názvu vznikne tak skvěle řemeslně špičková záležitost. Nedávný opruz Wyrmwood může jít bezesporu do kouta brečet. První hodinka velmi působivá, krásné děvčata non stop monitorovány ve vile, takže nechybí striptýz, provokace, svádění a oku lahodící nahota ! Poté začne slušivý teror v čele s vynikajícím záporákem alá Modern Leather face( nekecám, maska, pohyby, reakce, čekal jsem pouze kdy z poza hřbetu vytáhne chainsaw) se naštve a vezme vše do svých rukou. Od téhle chvíle začíná ultimátní jízda, která má říz a byť né všechny vraždy jsou šťavnatě krvavé, jak by být mohly, tak neurazí vyloženě žádná. Takhle královsky jsem se už dlouho nebavil. 80%(21.2.2015)

• Gilmour93

Slasherová šmíra Girlhouse se skládá ze tří, stejně špatných částí. Nejdřív krátké intro, kde tlusťoch Roebuck nerozdýchá připodobnění svého nádobíčka k plodu dubu a místo hození Rimmerových bot s kompasem a zvířecími stopami na podrážce do septiku za sportovním klubem shodí z mostu předčasně vyspělé děvče. Pak vláčná, vlekoucí se část z prostředí sídla erotického chatu, kdy může být v permanenci ruka a papírové ubrousky, ale snad jedině za účelem setření slz z vydatného zívání. No a pak už jen vilou pobíhá upocený Bohouš Josef z Burmy Jones, aby všem těm dívkám, co mají na stolku fotku rodičů a přes web-kameru vystavují své jediné přednosti, pustil žilou. Zvláštní je, že této pasáži chybí nadhled a přitom tak často připomíná Scary Movie..(4.5.2015)

Sexi vyvražďovačka o dievčatách, ktoré prevádzkujú internetový sexchat v jednom baráčiku. Majú stáleho (narušeného) fanúšika, ktorému sa až príliš zapáči nová kočka. Zároveň sa však v ňom prebudia aj traumy z mladosti, rozhodne sa, že online návštevy mu už nestačia a treba to teda prísť skontrolovať osobne. Takže po hodine priemerných motačiek dievčat a ich honičov konečne nastáva trochu krvavejšie vzrúšo. Nie je to síce žiadny extrém, ale sú aj slabšie a toto bolo aspoň svižné a vcelku zábavné. Baby v pohode, hlavný psychoš tiež, dejovo takmer klasický slasher, škoda len zbytočne zdĺhavej prvej polovice, potom to už bolo fajn.(17.2.2015)

Holka, co má super hadry, super vlasy, tak nějak nemá na školu a musí mezi ostatní slípky, které se svlékají před webkamerou za úplatu. Žijí společně v luxusním domě, který je hlídaný a střežený moderním security systémem tak „spolehlivě“, že se do něj nabourá průměrný upocený programátor, který doufá, že tentokrát to s nějakou vyvolenou klapne. Mezitím se naše milá Kylie zamiluje do chápavého hošana, párkrát zavrtí zadečkem a pokecá při večerním dýchánku s holkami, u kterých se casting nemýlil. Z hlavního řezníka nicméně nejde strach, protože ho dobře „známe“, takže nějaká maska už toho příliš nezachrání. Tvůrci si naštěstí pohlídali vizuál, natahovaný úvod i díky tomu ožil do koukatelných rozměrů. Umírající dívčiny až tolik nevřískají (čímž by možná upozornily kolegyně), krvavých cákanců je dost (ale nejsou nikterak zajímavé/originální, to si přiznejme), napětí hodně kolísavé a když už někdo udýchané hovado v masce sejme, nesmyslně (však to znáte) ho nedorazí a hystericky uteče o pár metrů dál. Rozhodně však nemluvím o nějaké scenáristické prázdnotě a odfláknuté práci, Girlhouse je milé překvapení, které se nebojí nahoty, ale nebát se mělo ještě po hororové stránce!! Silných tří hvězd se ale nebojím..(3.3.2015)

SLASHER'S NOT DEAD! A to je správa roka! Síce to ešte nie je tretia generácia slasherov, ale už sa k tomu blíži. Kým prvá definovala pravidlá, druhá generácia si ich bola vedomá, zdá sa, že tretia bude o ich zreálnení. Zásadná vec, ktorú má spoločné tak It Follows ako aj Girlhouse je dôraz na postavy a na ich charakter. I keď v oboch filmoch je to zatiaľ len v užších náznakoch, preto ešte s rečami o comebacku treba počkať. Zatiaľ ide o vydarenú resuscitáciu. Jedným z dvoch hlavných problémov tak Girlhouse ako aj It Follows je v na slasher realistických, no stále nie úplne dotiahnutých postavách (v jednej scéne sa Matthews snaží diváka presvedčiť, že pornoherečky sú ľudské bytosti ako my a hneď v ďalšej nasleduje ich karikatúra). No hlavným problémom je konanie postáv v kľúčovom okamihu každého slasheru - vraždení. Bohužiaľ s výnimkou asi jednej minúty (hrdinka berie do ruky kameru), je to všetko po starom: vrah píše príbeh, postavy sa mu prispôsobujú - reakcie postáv vo vypätých okamihoch sú stále účelové. A to je výzva, ktorá čaká tvorcov najbližšie: dobudovať postavy a nechať ich autonómne konať a čeliť vrahovi. Girlhouse disponuje veľmi sympatickými postavami, ktorých mi bolo skutočne ľúto, charizmatickým vrahom s uveriteľnou psychózou (skvelý flashback na začiatku, chcel by som to vidieť ako celovečerný film) a originálnym námetom, ktorý vytvoril doteraz asi najvernejšie spracovanie prepojenia online kamier a hororu (to, čo sa nepodarilo Williamsonovi v Scre4m). Skladám klobúk a teším sa na ďalší vývoj žánru. Halloween - Scream - ???????(8.6.2015)

• Hrabka

Flasbackový začátek se mi hodně líbil, mělo to pak v první polovině i docela dobrej náběh na solidní thriller/slasher, ale to co se začalo dít v druhé polovině filmu, to bylo na mě až moc stupidní, abych to dokázal hodnotit alespoň průměrně. Čím víc se blížil konec, tím blbější to bylo. Možná ještě před lety bych to hodnotil lépe, ale teď jsem fakt spíš přemýšlel, jestli mi takové filmy ještě vůbec stojí za to. 45%(28.6.2015)

Faktem je, že nemam nakoukaných tolik slasherů a tim pádem to pro mě bylo větší překvapení, jakým explicitním způsobem tam ten tlustý hošík mordoval ty mladé dívčiny. Ali Cobrin zřejmě nečeká nějaká hvězdná uplatnění, ale své uplatnění si jistojistě najde...70%(13.10.2015)

A tak to já bych to s dovolením malinko vyhajpoval. Připouštím, že až budu na konci roku sumírovat, možná tuhle pětku ponížím o jeden stupínek, ale momentálně jsem dokoukal skvělej čistokrevnej slasher, což obecně už samo o sobě druhem vzácným jest. Nevzácným jsou naopak všecky zaběhnuté nešvary slasheru, které ale levou zadní přebíjí internetovej bordýlek se svým sexy a hlavně sympatickým osazenstvem. Tomu dává řádně pod kožich oplzlý a patřičně deviantní záporák, takže k vidění je slušný bodycount a taky nějaké to gore. Závěrem bych k doporučení přidal i tip pro fajnšmerky, kteří by rádi svou šlapku raději špinavou, thrillerovo-expoitační, místo této vypucované, slasherové. Pánové, směle do toho!(20.2.2015)

Najznámejším a najrozšírenejším ženským remeslom bola odjakživa prostitúcia. Nakoľko si chce Kylie, ktorá je mladou, krásnou študentkou, privyrobiť na školné, vstupuje do jemnejšej formy tejto brandže, kde v agentúre "GirlHouse" ponúka služby luxusnej striptérky cez internet. Podmienkou je nasťahovanie sa do obrovskej vily, kde bude po dobu niekoľkých týždňov prebývať so svojimi "kolegyňami ". Kompletne každá miestnosť je 24 hodín neustále monitorovaná množstvom rozmiestnených kamier, čo na jednej strane prináša dokonalý pôžitok zákazníkovi, ale i pocit absolútneho bezpečia pre dievčatá, pred vonkajším svetom. No čo ak je za monitorom násilnícky vrah, ktorý je poháňaný opiátom lásky, pričom samotný, moderný security systém, pre neho nie je žiadnou prekážkou. Kylie, no nie len ona, by sa mala mať na pozore! "LOVERBOY" prichádza! Po nadštandardnom úvode, ktorý (viditeľne) zdvihol latku privysoko, nastáva hodina "temna", ktorá ma takmer unudila na smrť. Následné okolnosti výpadku signálu v mobile potvrdzujú fakt, že nie len Ja som nespokojným zákazníkom "O2" (toto už je taká hororová, otrepaná klasika). Následne sa síce dej rozbehol, no miestami, keď už išlo konečne do tuhého, divák vidí menej ako by sa prial, čo je vzhľadom k hororovému gore prvku, ktorý je pre slasher príznačným, ako pre exekútora súdne rozhodnutie, fakt veľká škoda. "GirlHouse" nie je špatný slasher, no do pozície "favorita" roku by som ho (Ja osobne) určite nepasoval - 60%.(22.2.2015)

Spíše podprůměrný slasher, kde se půl filmu nic neděje. Trocha napětí se dostaví ve druhé části, ovšem žádná bomba - vše je hloupě předvídatelné. Film se snaží být o VŠEM, ale velmi obratně neukazuje téměř nic. Pár krvavých momentů a rozmašírovaná hlava to rozhodně nezachrání. Chtěl bych vidět, jak tlouštík s probodnutou nohou běží lesem jako gazela...a kupodivu ani propíchlé břicho vůbec nevadí. Hloupé pipky se nedívají na horrory, a tak neví, že jedna rána po hlavě nestačí. Divák to ví, a jen zívne nad otřepaným klišé. Nejhezčí je začátek, kdy byl úchyláček malý chlapeček - zaslouží si 5*. Film jako celek jen 2,5* a to jsem hodně nadsadil. Nevyužití slizkého obličeje maniaka a naopak jeho navlečení do trapné masky bylo trestuhodné. Jo, každý filmař v Kanadě holt není Cronenberg...(11.3.2015)

Mohol to byť po dlhej dobe prvotriedny slasher, keby nie nešvarov, ktoré sú pre tento hororový subžáner tak typické. Úvod bol zbytočne natiahnutý, vlastne kým dôjde na akciu tak film už pomaly končí. Pridal by som aj na masakry, niežeby niektoré mordovačky neboli nápadité, ale mohlo sa to inak zostrihať a ani viac gore by neuškodilo. Najväčšou slabinou ale zostáva hlúpe chovanie sa postáv v kritických momentoch - napr. baby už majú zabijaka "na lopate", omráčeného s tvárou k zemi a niežeby ho ešte preventívne dorazili riadnym náprahom kovovou tyčou rovno do lebky, ony radšej vybehnú von z miestnosti... Na druhú stranu, v momentálnej slasherovej mizérii patrí tento snímok k tým lepším. 65/100(27.2.2015)

Hardcore soda se vzdáleným odkazem Mike Myerse a Jasona Vorheese, co dočasně na erotickém chatu vystupují pod nickem Loverboy. Následně transformováni do šíleného maniaka naběhnou do porno rezidence, kde udělají ráznou čistku. Jo, tak už to chodí. Chudá studentka Kylie si na studium musí vydělávat svlékáním se na porno webu s vysokým zabezpečením proti hackerům. Mladým dívkám by tak nemělo zvnějšku hrozit žádné nebezpečí. Jenže vždycky se najde způsob, jak úchylný klient vystopuje svoji vyhlédnutou oběť, zvláště když je to počítačový programátor. V tu chvíli už webkamera není hodná kamarádka a Loverboy není tak prozaický milovník. Z úchylného čumila je jedním kliknutím vražedná mašina likvidující vše, co mu stojí v cestě za Kylie. Jedná se o jedno z příjemně krvavých překvapení letošní horor sezony. Na svědomí ho má režijní dvojice Trevor Matthews & John Knautz. Dohromady se ani jeden neblýskli nijak zvláště vypečeným hororovým počinem, za zmínku stojí snad jen The Shrine, ale dohromady stvořili zběsilou jízdu plnou krve a násilí. Zpočátku tomu tolik nenasvědčuje. Jede se v příjemně nastaveném tempu s příměsí erotiky. Apropó, erotika. Není to s ní, navzdory tématu, tolik přehnané. Jako holčiny luxus, o tom žádná, ale že by se za film dostaly víckrát dál, než za spodní prádlo, tak to zase ne. Nějaká ta nahotinka samozřejmě je k vidění, ale třeba hlavní hrdinka Kylie neukáže vůbec nic, akorát tak zadek a ruce zkřížené přes prsa. Erotika spíše probíhá v decentním stylu, ne už tak vraždění, které ve druhé polovině rezultuje v brutál řež. Přesně tak, už od dětství ponížený a duševně narušený muž (ostatně, jak k nenávisti k ženskému pohlaví došlo, uvidíme v úvodním prologu) naběhne mezi děvčata a udělá s nimi krátký proces. Vraždy i jejich nápaditost jsou poměrně luxus provedené, naaranžované a dynamicky nasnímané pěkně barvitou kamerou. Většina holek zařve ve spodním prádle, takže je na co se dívat. Film nabere zběsilý spád a prakticky se vraždí na nejrůznější způsoby až do naběhnutí závěrečných titulek. Vše je umocněno tím, že si šílenec na své vražedné hrátky vzal masku s dlouhými vlasy. Určitě naběhne každému horor příznivci, kde se scenárista asi tak inspiroval. Maniaka ztvárnil skvělým způsobem rapper s uměleckým pseudonymem Slaine, který nestojí před filmovou kamerou poprvé. Herecké ostruhy získal třeba v režijních počinech Bena Afflecka. To Ali Cobrin a spol. nepatří zrovna k těm, které byste si spojili s nějakým filmem. Pokud uspějí, mají slibnou hereckou kariéru před sebou. Spojení talentu s pěkným zevnějškem ani jedné rozhodně nechybí. Shrnul bych to tak, že i přes náznaky jakési psychologické hry kočky s myší v kyberprostoru, se po nějaké chvilce rychle vycouvá a pak následují jatka. Jste-li příznivci hardcore hororů, tady se pomějete. 100%(2.4.2015)

Zklamání, od slasheru asi čekám větší zábavu, přitom začátek byl přímo famózní a sliboval parádní vražednou jízdu. Bohužel po něm přišla zhruba hodinová nuda se vzdychajícími kráskami bez mozku a v kalhotkách. Několik krátkých záběrů na odhalená ňadra mi erekci opravdu nepřivodí. Přibalila se i plochá romantická linie a čekání na Godota už mi přišlo nekonečné. Pan Godot se sice nakonec dostavil a téměř všem zúčastněným opravdu změnil život, respektive různorodě ukončil, ovšem na mě už bylo pozdě, předchozí "peříčková" nuda mne ubila spolehlivěji než Godotovo kladivo. Hodně odřený tři, nakonec asi jen za těch pár hezkých koz.(10.3.2015)

Film jde kvalitativně rozdělit na 3 třetiny. Úvodní třetina je fantastická, skvělý start, sympatické seznámení s jednotlivými osobami, parádní plíživé napětí a očekávání, co z toho vyleze = jasných 5 hvězd. Druhá třetina maličko ztrácí, děj i napětí občas vázne, ale herecké výkony super = 4 hvězdy. Na závěr přichází poslední třetina, kde se už jenom vyvražďuje a bohužel tahle část je plná nejrůznějších klišé a logických děr. Je to škoda, protože jsem ještě v polovině filmu chtěl tenhle slasher vychválit a hodnotit maximálně. Takhle to musím zprůměrovat, takže za 4 hvězdy. :)(18.3.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5