Deratizátor

• USA Billy the Exterminator
Reality-TV
USA, 2009, 30 min

Billy Bretherton stojí v čele rodinného biznisu, vedeného pod hlavičkou VEXCON. Čo je zaujímavé na jeho živobytí? Jeho firmu volajú ľudia vtedy, keď je ich domácnosť napadnutá votrelcom. Často krát tu nejde o nijaké zatúlané mačiatko, ale o smrteľne nebezpečné potvory, ako napríklad jedovaté hady či aligátory. Hoci kŕdeľ agresívnych husí či roj podráždených včiel dokáže tiež narobiť riadnu paseku. Billy je odhodlaný sa s touto výzvou popasovať a umožniť domácim znovu prevziať úplnú kontrolu nad vlastný príbytkom. (beso74)

liberita

Tento seriál bežiaci momentálne na stanici Spektrum nie je síce primárne zameraná na vzdelávanie, ale aj tak sa z nej možno dozvedieť zaujímavé a hlavne užitočné informácie, pokiaľ samozrejme bývate v oblasti, kde sa Vám do domu môže nasťahovať všakovavé potvorky. Prekvapivo sa občas miestami vyskytne aj napínavejšia či vďaka hlavnému deratizátorovi Billymu aj zábavnejšia pasáž. Naopak, rodinné patálie a trápne a nudné rozhovory deratizátorov s rodičmi tu nemajú čo robiť, kazia imidž celému seriálu. ()

MM_Ramone

Billy Bretherton - "Billy the Exterminator" - je týpek, ktorý vizerá ako hrdina z cyberpunkového komiksu. Jeho image je skrátka neprehliadnutelný. Človek by si myslel, že je to nejaká future heavy metalová hviezda alebo možno tak priaznivec sado-masochizmu. Rozdohne by som ho netypoval na to, že sa živí odchytom divej zvery, deratizáciou a všeobecne prácou s otravnými zvieratami. Do akcie vyráža väčšinou spoločne so svojim, podobne extravagantným bratom Rickym. Oni dvaja sú tou najakčnejšou súčasťou rodinného podniku Vexcon. Prostredníctvom tejto reality-show je možné si detailne pozrieť ich, často krát hodne náročnú, prácu. ** ()

ApsidalTill

Billy je hodne originálny zjav klasického US programu o lovení zvieratiek, ktoré sú vytlačované na okraj miest. Šváby, klbká hadov, medvedíkov, hmyzu.. Všetko to na Billiho skáče a on humánnou cestou odpovedá a ešte pridá kus svojského prejavu. Nieje nič lepšie než si v sobotu ku obedu, dať tento vtipný guláš amerických domovov a ich predátorov. ()

agassi68

Billy je sympoš aj keď tak nevyzerá. Hlavne, že rozumie tomu, čo robí a má rád zvieratá. Ostatná rodina je tam len na spestrenie. Oddýchnem si pri tom. Asi preto, že som tiež vyrastal v malom hospodárstve.. ()

Cvachetka

Černoška volá Billymu jestli by se zbavil švábu v domě jejího otce. Fuj, ten barak vyhodit do vzduchu. Ta tam uklízela naposledy za krále klacka a pak chce aby jí toho zbavil. Nakopat do prdele. Švábu tam bylo na tísíce...tak přemýšlím, že se obyvatele domu během spánku asi slušně nakrmili :-D Za to bych dal Billymu snad o hvězdičku víc. Ale zůstanu u třech a 65%. ()