Book of Dragons

USA, 2011, 17 min

Steve Hickner

Předloha:

Cressida Cowell (kniha)

je to skrátka "Úvod do problematiky drakov" resp. "Encyklopédia drakov". A ako taká sa Book od Dragons k celovečeráku hodí. Len myslím, že tu je to tak ako u dinosaurov - ako raz (myslím v nejakom filme či knihe) ktosi povedal, ľudia starší než 12 rokov nemajú šancu si to zapamätať... Ja som minule objavila na cartoonnetworks stránkach hru, kde sa môžem dosýta preletieť na drakoch, ktoré si ale predtým musím samozrejme "skrotiť" a teda som rada, že si nemusím pamätať, ako sa ktorý volá. To by ma teda dorazilo :-D Ale späť k Book of Dragons - skrátka ako doplnok a vysvetlenie dobré a vhodné do filmotéky, aj keď sa na to pozriete len raz do roka, ak by ste náhodou chceli vedieť, aké draky v hlavnom filme neboli alebo ako vlastne prišli k svojim menám...(6.1.2013)

Pár vtipných okamžiků se tu i vyskytlo, ale bylo jich jen poskrovnu. Kombinovaná animace taky byla moc pěkná, i když dobrá čtvrtina byly použité materiály z filmu. Jinak ale vcelku zbytečné. Představení dalších draků je sice fajn nápad, ale vše bylo tak rychlé, že si z těch nových nepamatuji žádného a jen tak matně vím, že se tam objevili 'už použití' draci.(15.8.2012)

Jeden z doslova povinných krátkometrážnych príbehov k celovečernému filmu, ktorý poodhaľuje históriu a jednotlivé druhy drakov a ktorí nám čo to podrobnejšie vyrozpráva o tvoroch, ktoré možno budú súčasťou budúcich dielov. Necháme sa prekvapiť. Každopádne celkom príjemné, ale na môj vkus príliš nudné vzhľadom k "veľkosti" diela menom How to train your dragon. 65 %(11.3.2015)

• Stružák

Jestli čekáte, že to bude kraťas, který vám bude "předčítat" informace o různých typech draků jak z encyklopedie, budete spokojeni. Jestli se ovšem chcete pobavit, sáhněte jinam. Jasně, některý draci jsou docela roztomilý, ale to je asi tak všechno. Na druhou stranu, komu se líbil samotnej film Jak vycvičit draka, bude asi spokojenej.(25.7.2013)

• MoiJe

Zatial najslabsie z rodinky kratasov k How to Train Your Dragon. Ide skor o predstavenie jednotlivych drakov spojene s kratuckym pribehom v style starych cartoons. Myslim, ze by bolo krajsie, keby miesto toho na DVD pridali interaktivnejsiu moznost prehliadky drakov a ich pribehov - po jednom. Deti hadam neurazi.(10.1.2012)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)