Snímek zachycuje nechvalně známého Al Caponeho (Tom Hardy) v jeho 47 letech. Al Capone si odpykával svůj trest ve věznici v Atlantě ve státě Georgia a následně v Alcatrazu. Příběh zachycuje dobu, kdy je předčasně propuštěn z důvodu jeho zhoršujícího se zdravotního stavu. Capone nyní trpí vážnou demencí na následky prodělané syfilidy a jeho manželka Mae (Linda Cardellini) je momentálně to jediné, co má, načež ho začíná stíhat jeho násilná minulost. (Kuzmik)

somnar

Je zajímavé, jak se ve figuře ztrouchnivělého mafiána, který absolutně nemá kontrolu nad svým životem a je vlastně jen svědkem svého rozpadu, vidí dle propagačních rozhovorů i výsledku sám Trank. Číst jinak mě to moc nebaví, i když je odvážné, jak tu Hardy vlastně není plnohodnotnou postavou, jako spíš nelidským monstrem z body hororu, které je jen pasivním strašákem i ve svých vlastních snových vizích. Trank si tímhle asi zase tak trochu sám nasral do postele, což ale pořád je nějaký autorský statement. ()

Slasher

Je to podivný a mapuje nijak sexy poslední rok v životě gangstera, který už je celý zasyflený, napůl dementní, posírá se, trpí, blouzní a mrmlá v sídle na Floridě. Jaksi z toho mohla být skvělá šílenost typu Bronson, portrét zmrda na sklonku života místy i baví a upoutá (v kategorii srandovní/ nechutný), ale v celku prostě žádná velká sláva, co by měla drive, držela pohromadě a stála vyloženě za to. Kéž si Hardy hodlá vybírat lepší projekty. ()

3DD!3

Svébytný autorský pohled na poslední rok života Al Capona. Hardy se vyžívá v bizáru a jeho proměna v neurosyfilidou prolezlou trosku, která si kadí do gatí je dokonalá. Scénář je spíše sérií halucinací vyhasínajícího mozku (snažícího se upomenout na umístění zakopaných deseti milionů) promíchaných s realitou a vzpomínkami na mučení a zabíjení. Umí šokovat i překvapit (vydloubnutí očí), ale schází mu výraznější dějový oblouk. Přejmenování Fonzovi spíš uškodilo, protože skoro každý čekal mafiánskou klasiku. Šáša Krusty se zlatým kulometem jim bude málo. ()

Spiker01

Jsem jeden z mála, co na Joshe Tranka nezanevřeli ani po letech a na Caponeho jsem byl hodně zvědavý (nebudu zastírat, že Tom Hardy je stále i pro mě velký tahák) a drastické ohlasy mě teda hodně překvapily. Takže jsem moc nečekal a ne, že bych moc nedostal, ale námět snímku mi nepřišel extra zajímavý, kdo by taky chtěl sledovat možná největšího gangstera s plenama. Trank, jež se postaral komplet o celý film včetně například střihu, zjevně tento životopis koncipoval záměrně nejednoznačně, až bych řekl mysteriózně, ale přiznám se, že jsem po čase úplně přestal řešit co je reálné a pouhá vize a začal se celkem dost nudit. Škoda velké promarněné příležitosti, když už tu šanci dostal...5,5/10 ()

Wacoslav1

Původně jsem dal dvě hvězdy, ale když to vezmu kolem a kolem, tak především vzhledem k možnostem námětu a hereckému obsazení to ne mohlo, ale mělo rozhodně dopadnout úplně jinak.15% ()

gogo76

Ťažký prúser tento film. Asi každá hviezda filmového plátna občas narazí a tom Hardy tedy poriadne narazil...Kto by ale odmietol ponuku hrať Caponeho? Na papieri to možno nevyzeralo tak zle, ale film je neskutočná nuda. Za 104 minút sa v tomto filme nič podstatné neudeje. T. Hardy ako Capone v jednom kuse niekam podozrievavo čumí, melie nezmysly a takmer celý film sa odohráva buď medzi štyrmi stenami, alebo vonku na terase pred domom. Tento pohľad na chorého Caponeho by som bral, keby to bolo občas prestrihané do minulosti, spomienky, rozhovor..., nejako to previazať s jeho príbehom z minulosti, alebo klasika urobiť chronologickým postupom film, v ktorom by ako chorý skonal, jednoducho čokoľvek len nie toto. Vznikol film, ktorý nie je potrebné vidieť, teda ak nie ste fandom Hardyho ako ja a ak už, tak len raz a nikdy viac. 30%. ()

pepo

Veľmi poučný materiál na tému ako môže kedysi nádejný režisér, kvalitný herec a vlastne celý štáb stratiť súdnosť. Pri každej scéne som sa sám seba pýtal, že prečo je takto snímaná, herci takto vedení a čo tým chcú vlastne povedať. Tvári sa to strašne drsne (naturalistické zomieranie ako z nejakého filmu Von Triera), sofistikovane (metaforami sa to hemží) aj ambiciózne (rôzne reality), no je to šialene nezvládnuté a celé až na hranci paródie. A korunu tomu nasadí scéna, keď Capone (hraný ako prepálená verzia Pacinovho záporáka z Dicka Tracyho, ktorý bol Caponem inšpirovaný) väzme zlatého Thomsona a v župane, plienke a mrkvou v ústach....no nič, nejdem spoilerovať. Nenudil som sa ani sekundu, pretože som si celý čas v hlave obhajoval, že celé to má nejaký zmysel a tých niekoľko veľmi pôsobivých scén a ten určite zaujímavý koncept neprídu nazmar. No nakoniec je to iba skvelý zdroj na analýzu. 4/10 ()

Fiftis odpad!

Filmová katastrofa roka 2020. Tom Hardy je fajn herec, netvrdím že tu hral zle, ale nedalo sa dívať ani na neho. A teraz nemyslím za to, že jeho maska starého a zjazveného mafiána bola odpudivá sama o sebe. Myslím tým tú jeho agresivitu a aroganciu. Tešil som sa na poriadnu gangsterku a ono je to len nejaké putovanie životom hnusného starca, ktorý neudrží moč. Akoby sa nám tvorcovia snažili ukázať, že aj najväčší mafián, ktorý kedy kráčal po zemi, dokáže skončiť ako úplný úbožiak. Prepáčte, ale ani ako životopisný film sa to rozhodne nevydarilo. Tiahne sa to celé veľmi pomaly, nie je tam nič, čo by ste mohli oceniť. Dokonca ani len tú hudbu. Neviem ako vy, ale ja mám kandidáta na zlatú malinu. ()

lamps

Tohle bolí. Capone sedí a mručí, vidí přeludy, neudrží stolici a místo doutníku chroustá mrkev, a celé je to tak okázale nezajímavé, až jsem nestačil žasnout. Šeď a nuda vytrhnutá jen občas násilnou temnotou a především Tomem Hardym, který se opět dokázal parádně převtělit a udržet svým odevzdaným projevem diváckou pozornost na jakž takž bdělém stavu. Trank se začíná pomalu přesouvat do televize a může být rád, že ho koronavirus ušetřil dalšího selhání v kinech. 40% ()

filmfanouch

V roce 2012 dal debutant Josh Trank světu Kroniku. Slušná sci-fi found footage sice nebyla tou pravou do černého, stačilo to ale na to aby se mohl Trank chopit nového zpracování Fantastické čtyřky a aby se dokonce mohl chopit spin-offu Bobby Fetta ze světa Star Wars. Pořád si stojím za tím, že Fantastická čtyřka z roku 2015 nebyl takový průser jak se říká, pořád na něm je vidět fakt, že měl ten film fungovat úplně jinak a pravděpodobně je v tomhle případě na vině opravdu studio. Kariéru to ale zřejmě zabilo pouze Trankovi, kterému po tomhle finančním propadáku u Star Wars zavřeli vrátka. Josh Trank se tak pravděpodobně k mega drahému sci-fi jen tak nepodívá a uvědomil si to i on, zvláště když se proslýchalo, že se na place choval jako agresor a jeho psi dokonce zničili nějaké to vybavení. Trank ale přece jen dostal šanci jinde a to u nezávislého distributora Vertical Entertainment. Trank napsal scénář k biografii Al Caponeho a kromě toho jeho biografii nakonec napsal i zrežíroval. Do hlavní role byl poté obsazen fenomenální Tom Hardy a lidé tak začali doufat, že co se týče kvalit bude mít Capone blíž přece jen ke Kronice než Fantastické čtyřce. No a ve výsledku je z toho bohužel dost možná nejhorší film z Trankovy dosavadní trojce režijních projektů. To nezamrzí ani tak kvůli Trankovi jako spíš kvůli Hardymu. Ten je sice pořád super a jeden z nejlepších herců současného Hollywoodu, má ale smůlu, že Trank neví jak přesně postavu Caponeho vézt. Hardyho Capone většinu času působí jako nemyslící zombie, což se dá na jednu stranu pochopit když je v tom nejhorším možném psychickém stavu, na druhou stranu se ale Hardy zde mohl jako člověk trpící demencí skutečně předvést a nejen díky pravděpodobně nastavené slabé Oscarové sezóně způsobené COVID-19 bojovat o Oscara. Ve výsledku na to ale Hardy nemá, jednoduše proto, že skutečně nemá co hrát a Trank neví jak ,, Šíleného Banea Bronsona´´ vést. A to se bohužel dá říct i o zbytku obsazení. Matt Dillon nebo Kyle McLachlan jsou herci, kteří nikdy nebudou hvězdy, vždy když se ale objeví se v rámci možností předvedou skutečně velmi dobře, i zde ale jakoby Trank nevěděl co s nimi a dohrává na to i většinou oukey Linda Cardellini jako Caponeho žena. Ve výsledku je Capone většinou zábavný na místech kde pravděpodobně zábavný být nechce. Hardyho makeup bohužel udělal svoje a z hromotluka, kterého byste nechtěli nasrat, protože byste se báli že dostanete po čuni se stává zasyflený šašek, který je navíc součásti bizarních snových sekvencí. Nejlépe tak dopadají záblesky minulosti spojené s mučením a zabíjením. Tehdy i částečně funguje alespoň nějaká minimální mrazivá atmosféra. I scéna kdy se Al Capone podělá do postele má svou sílu, protože to skutečně ukazuje, že je jeden z největších mafiánů všech dob opravdu na dně. A tohle jsou možná momenty na které měl Trank ve svém scénáři a střihu, který si sám dělal sázet trochu víc. Další podprůměrný Josh Trank, který má očividně štěstí, že si s Hardym rozuměli a chystají spolu seriál. Možná ten bude pro Tranka teprve to pravé a ve finále Trank najde štěstí spíše v seriálu. Neměl by se už pokoušet o celovečerní film? To neříkám, jenom říkám, že tři průměrnosti/podprůměrnosti už možná stačili a měl by si dát minimálně pauzu. Ale rozhodně to není nejhorší možný režisér současnosti a takový Capone má z jeho trojce filmů zatím rozhodně nejlepší alespoň vizuál....... () (méně) (více)

misterz

Svojim spôsobom bol Al Capone veľmi nešťastný muž. Prečo? Jednoducho mal smolu už na samotnom začiatku. Nakaziť sa syfilisom už v pätnástich fakt smola. Film po obsahovej stránke síce nie je nič moc, no treba uznať, že Hardy to zahral parádne. On si takéto postavy skrátka vyslovene užíva, to bola šťastná voľba. A miestami sa do pamäte vryje aj pamätihodná scéna ako napríklad tá, keď uslintaný Hardy s mrkvou v ústach, župane a vygajdaných plienkach strieľa do ľudí so samopalom. Viem, niečo strašné, hrozné, no ten pohľad vás núti šialene sa rehotať. Na priemer to stačí.60/100 ()

AppleCore

Je to posraný jak Fonzo! Trank má sice určitou tvůrčí vizi, nemá ale jakýkoli cit pro její realizaci, stejně jako pro napsání zajímavýho scénáře. A tak sledujeme utrápenýho Capona, kterak se bezcílně potlouká po svém sídle na Palm Island a zažívá jeden haluz za druhým. Z jeho zločinecký vlády se ale člověk nic nedozví. Hardy se tam nehodí, příběh tomu chybí a na to, co všechno Capone dělal, se tam vlastně vůbec nic nestane. Atmosféra je místy ovšem správně mrazivá, i díky nevšednímu soundtracku. Raději si znova dejte The Untouchables. ()

Dzeyna

Hardy v pohodě výkon. Nicméně maskéři se teda moc nevyřádili. A celkový příběh je poněkud utahaný a o ničem. ()

Filmmaniak

Zchátralý Al Capone, postižený zhoršující se demencí a bojující s následky infarktů a pohlavní nemoci, prožívá poslední rok života odkázaný na péči příbuzných, přičemž je v četných halucinacích konfrontován se svými dávnými hříchy a s brutální minulostí. I přes neatraktivně znějící námět to mohlo být přinejmenším zajímavé a pozoruhodně pojaté kontemplativní životopisné drama, avšak jeho realizace je velmi nešťastná. Repetitivní motivy ani Caponeho blouznivé vize nemají prakticky žádnou pointu a celý film je tudíž tak nějak o ničem a rozpadá se stejně jako mysl hlavního hrdiny. Díky hercům to alespoň není trapné a nechtěně směšné. Dalo by se to shrnout jako neuspokojivé čekání na to, jestli si nakonec Capone vzpomene, kam ukryl své ulité miliony, nicméně daleko větší záhadou je, jak se podařilo Toma Hardyho přemluvit k přijetí role, v níž coby nejslavnější gangster v dějinách jenom kadí do plenek, mumlá italské nadávky, cucá mrkev a vypadá odpudivě. ()

silentname

Napriek tomu, že Tom Hardy podal skutočne excelentný výkon, tak nemôžem "Capone" ohodnotiť ako dobrý film. Myslím si, že Hardy prešiel poriadnou premenou. A skutočne si myslím, že podať takýto výkon muselo byť poriadne vyčerpávajúce. No v ostatných elementoch film buď nič výrazne nepredvedie alebo maximálne zlyháva. Postavy nie sú zaujímavo vykreslené a jediné momentky, ktoré pôsobia dobré sú časti kedy sú Fonzo s Mae. V mnohých scénkach to pôsobí úprimne. Ale to je málo na to, aby som dokázal film nejako vyššie vyzdvihnúť. Takisto je super, že sa sústredíme na časť života Ala Caponeho, ktorá je už viac tragická než vznešená, no skutočne neviem či to bol dobrý nápad. Neviem či chcú ľudia vidieť ako má v puse mrkvu. Neviem či ho chcú vidieť v halucináciach, ktoré sa odohrávajú v jeho hlave a podobne. Možno to vedia byť zaujímavé momentky, no vďaka tomu je film potom akurát jeden veľký bordel. A ja sám som mal problém si občas správne body medzi sebou prepojiť. Nemôžem povedať, že by ma to vyslovene nudilo, no takisto sa nedá povedať, že by ma film bavil. Neviem či má nejaký význam vo filmovom svete a dokopy si myslím, že bude skôr zabudnutý, než rokmi vyzdvihnutý. Josh Trank by chcel skutočne vidieť do hlavy človeka, ktorý stráca seba samého, no mám pocit, že to trochu prekombinoval a vznikol z toho tento neuveriteľný chaos. Hodnotenie: C ()

Happens

Otázkou je, jestli je to víc film o Al Capone nebo o paralytické demenci. Capone se v posledním roce života ztrácí v přeludech, paranoie a vzpomínkách, kdy minulost mu splývá s realitou. Smutný pohled na jednoho z největších gansterů v našich dějinách. ()

Rocky62

Kde nic není, ani Tom Hardy nebere. Chápu režisérův záměr zachytit tu část Caponeho života, kterou dosud nikdo nezmapoval, pokud se nepletu. Nicméně nechápu, proč si vybral Alfonsovo poslední tažení, které se všem zdravotními komplikacemi patří k tomu nejmíň zajímavému úseku v jeho životě. I nezkušenému filmaři muselo být jasné, že to ani zdaleka není dostatečně silná náplň pro kvalitní snímek. A tak nám Trank naservíroval jeden z nejnudnějších životopisných filmů, jaké kdy spatřily světlo světa. Absolutní zbytečnost bez špetky tvůrčí invence. ()

Visáč

Depresívny portrét človeka v rozklade. Hardy je v roli demenciou nahlodaného mafiána skvelý a jeho groteskný performance hlavným ťahákom filmu. Trankova singulárna vízia odvážne nekomerčná, je takisto garanciou toho, že sa ku Caponemu nebudú chcieť diváci (včetne mňa) vracať. ()

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)