poster

Grace, kněžna monacká

 • Francie

  Grace de Monaco

 • Itálie

  Grace di Monaco

 • Slovensko

  Grace - Kňažná z Monaka

 • Velká Británie

  Grace of Monaco

 • Nizozemsko

  Grace of Monaco

Životopisný / Drama

Francie / USA / Belgie / Itálie, 2014, 103 min

Externí recenze k filmu (12)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Grace, kněžna monacká nebojuje za realitu (kterou stejně nikdo nezná): je „jen“ neokázale kultivovaným, inteligentním dílem, které naštěstí nepřipomíná „životopisné“ filmy z poslední doby - překombinovanou tragikomedii Hitchcock či vnitřně nevyvážený Můj týden s Marilyn." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) **

  "Co naplat, že má film vydařenou kameru i retro stylizaci, když se pod tímto honosným nádechem skrývá režijně nepříliš invenční a obsahově naivní vyprávěnka o královně lidských srdcí, jejíž sílu a státnickou odpovědnost prověřuje krize v zemi, jež není její vlastí, ale jež ji za vlastní přijala." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) **

  "Dramata podle pravdivých událostí by se už konečně měla naučit, že nestačí pouze co nejvíc nafouknout vybrané krizové momenty z číhosi života a demonstrovat na nich vybranou lekci. Když jsem minulý rok sledoval Špinavý trik, usínal jsem u něj, i když koncentrace nakonec převážila. U Grace, kněžny…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ***

  "Nový film o americké herečce a monacké princezně však lze nazvat jako životopisný jen stěží." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Martina Podhůrská) **

  "Kidman se snaží herecky utáhnout do země zadupaný příběh, který se nemůže rozhodnout, jestli být životopisem, obrazem ztrápené hollywoodské hvězdy, rodinným dramatem nebo radši detektivkou, ale pro vše postrádá nutný podklad." (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "K hereckým výkonom nemám chuť sa vyjadrovať, všetci odohrali svoje party na dobrej profesionálnej úrovni, vrátane hlavnej predstaviteľky Nicole Kidman, ktorá rolu krehkej bábiky zahrala na želateľnej úrovni. Napriek tomu je jej postava nevýrazná, fádna, to však nie je chyba herečky, ale scenára.…" (více)

 • Filmserver.cz (Zuzana Hofmanová) *

  "Jinak se Grace, kněžna monacká snaží zaujmout alespoň svou výpravou a stylizací do počátku 60. let, takže příznivci točených účesů a honosných banketů si mohou přijít na své. Fanoušci Grace Kelly, herečky a monacké kněžny nechť si raději počkají na důstojnější poctu elegantní hollywoodské legendě." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Film Grace, kněžna monacká nakonec není ani tolik o životě Grace Kelly, jako spíš o politických pletichách, zrádcích ve vlastních řadách, o tíze břemene panovnických povinností a o důležitosti umět se postavit za svou zem a za svůj lid. Sice to neodpovídá realitě, ale vem to čert, když je výsledkem…" (více)

 • Generace21.cz (Silvie Kostovská) ***

  "Film Grace, kněžna monacká měl potenciál, nicméně režiséru Olivieru Dahanovi se celkem úspěšně podařilo ho udusat do země. A nezachránila to ani závěrečná plamenná řeč kněžny Grace na plese Červeného kříže. Možná kdyby dostaly větší prostor vedlejší postavy a Dahan by věnoval větší pozornost…" (více)

 • MovieZone.cz (Martin Svoboda II) **

  "V důsledku je ale úplně jedno, co se tu děje a jaký to má smysl, protože Grace, kněžna monacká má plnit primárně funkci načančaného životopisného filmu, který předává atmosféru vznešené útrpnosti, pro niž si cílový divák jde. Stejně jako podobně kýčovitá režisérova Edith Piaf s Marion Cotillard v…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ***

  "Zápletka sama o sobě je lepší průměr, a to díky tomu, že ke konci už filmaři neváhali zapojit bujnou fantazii a posledních 20 minut řádně vygradovat. Sice tak ve finále nejde o žádnou tragédii, přesto si Grace Kelly na svůj zasloužený velkofilm bude muset ještě chvíli počkat." (více)

 • TotalFilm.cz (Jakub Gutt) ***

  "Scénář tak působí velmi ploše. Snad jako část několikadílné minisérie, která by tomuto způsobu zpracování slušela podstatně lépe. K výkonu Nicole Kidmanové nelze mít žádné výhrady. Za problematický považuju především scénář, který pouze klouže po povrchu a dělá z filmu malou telenovelu na plátně.…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace