Blackout (TV film)

• Německo

380.000 Volt – Der große Stromausfall

Akční / Katastrofický

Německo, 2010, 92 min

Dobrý oddychový film na jedno pozretie...odkaz pre Alexis74 : Neber všetko príliš vážne :-)(29.5.2020)

Dal bych tomu filmu i čtyři hvězdičky, kdyby se hlavní hrdinka filmu chovala méně žensky, a nechovala se tolik emotivně. Tohle snižuje moje hodnocení na tři. Jinak docela dobrý film.(5.12.2020)

• Alexis74

Chápu že někdo kdo nikdy nebyl v elektrárně a nepracoval tam neví jak to funguje ve skutečnosti a je schopen tomu dát nějakou hvězdičku. Ve skutečnosti to funguje úplně jinak, nikdo z elektrikářů tam neudělá nic bez písemného povolení, ani obyčejní provozáci a zajištění pomocí nějakých vypínacích a jiných příkazů. Transformátorové kobky jsou zajištěné tak, aby se nikomu nic nemohlo stát, je tam okolo klec v bezpečné vzdálenosti. Pokud člověk postupuje podle předpisů, a že elektrikáři rozvoďáci na to jsou hákliví a nikdo by nic neudělal proti předpisům. Všem doporučuji pokud budou moci kouknout se někdy na stovkovou (velkou) rozvodnu, a nechat se zasvětit, samozřejmě pokud budete mít doprovod osoby znalé a oprávněné. Pak na to nikdy nebudete už koukat jako na film, ale max na hodně velkou, ale hodně velkou parodii. Jinak výkon v elektrárnách se reguluje pomocí TG !!! Najede se s kotlem na určité otáčky TG a pak se připojí na síť ve spolupráci s velkou rozvodnou a na jejich povolení a výkon si pak drží síť ve spolupráci s turbogenerátory. Na zkratovačku jdou jen minimální výkyvy sítě nebo skokové proudy při najíždění a propojování. Prostě všechno je jinak než je v tom filmu. Což neznamená, že by to nebylo zajímavé. Bohužel ne tento film !!!(3.3.2020)

Nenápadný a překvapivě povedený snímek. Podstatná část děje se odehrává v ústředně elektrárny ve stylu komorního psychologického dramatu s krimi prvky. Propojení na terén představují telefonické hovory s rozhodným technikem - sympaťákem - Volanskim. Ten se rozhodl důvěřovat inženýrce Radtkeové a společně odhalí intriky a spiknutí ve vedení elektrárny.(14.2.2017)