Doby temna (TV film)

Dark Ages, The

Dokumentární / Historický / Drama

USA, 2007, 120 min

Výklady histórie sú rôzne a do úvahy sa berú tie filmovo príťažlivejšie. Z nášho pohľadu to bolo čisté šialenstvo, ale keď si vezmeme také 20.storočie a to,čo o ňom budú písať o 500 rokov tak vyjdeme ešte ako väčší barbari. A pritom sa nám žije veľmi dobre. Skrátka relativita má svoje čaro..(10.6.2014)

Pekne, chronologický podaný obraz sveta v období veľkých sociálnych, myšlienkových a kultúrnych zmien, zachytávajúci aj rodiacu sa dualitu východu a západu Európy, ktorú sme ešte doposiaľ nedokázali prekonať. Vzhľadom na dĺžku obdobia, ktoré sa stalo predmetom spracovania, dochádza samozrejme k určitej miery zovšeobecňovania a zjednodušovania výkladu dejín, to je však ústupok tomu, aby samotný výklad ostal dostatočne pútavý a prehľadný.(25.1.2012)

Hodnotím to z pozície študenta Univerzity ako obohacujúci dokument, ktorý sa miestami zdá byť zdĺhavý, ale s príchodom posledných minút zistíte, že viac ako 1/3 doby ostala ani nenačatá. Boli vyjmuté avšak tie najžiarivejšie ale naopak aj tie najtemnejšie stránky tejto "doby temna". Ako dokument, približujúci túto dobu a tiež možno určitá snaha pochopiť tú dobu, a nerizerať na ňu ako na 1000rokov ničoho je tu zjavná a oceňujem ju. Preto hodnotím 85%(21.1.2017)

Vynikající dokument o historii Evropy. Doporučuji shlédnout všem.(11.8.2013)