Eva tropí hlouposti

Eva Fools Around

Komedie

Československo, 1939, 90 min

Největší klasika, strhující dějem nabitý film, Nataša mě úplně a naprosto uchvátila každou částí jejího herectví - počínaje intonací hlasu až po tu její šibalskou nevinnost.. Film tak nadupaný, až se mi nechce věřit, že je z první poloviny minulého století.(29.4.2014)

Příjemná kombinace komedie, dětinské radosti a dovádění, ale i svým způsobem poučného příběhu. Je milé vidět, jak si herci blbnutí v tomto filmu užívají, a troufám si tvrdit, že po každém zhlédnutí se ta radost přenáší i na diváky.(16.4.2017)

Film presne pro Natasu Gollovou - zadne sentimentalni romanticke limonady, ale poradne ztrestena komedie.(7.8.2002)

"A proóóč?" Protože je to už více než sedmdesát let jedna z nejzábavnějších českých komedií. Skvělá je nejen dvojka Gollová - Nový, ale i všichni ostatní, ať už Josef Gruss jako "tady jsou dvě možnosti" Zdeněk, Marta Májová jako "Děti polibte se." Záhorská, Bolek Prchal jako "Ha"Jan, kouzelná Zdeňka Baldová jako teta Pa nebo Ella Nollová jako "A já ty punčochy nosit nebudu" Klotydla. Jedna nesmrtelná hláška střídá druhou, jeden geniální dialog navazuje na druhý, a do toho jsou jeden za druhým sázeny skvělé gagy. I po sedmdesáti letech a stovklách repríz je to stále stejně zábavná komedie, kde se mezi za sebe naskládané skvělé scény nevklínila žádná slabší a všechny drží pohromadě i jako celek. Eva je zkrátka komedie kde Frič, Vavřincová i celý herecký ansámbl dodal nadkritické množství talentu, jenž explodoval v supernovu, která bude na nebi české komedie zářit až do okamžiku zániku filmového vesmíru. P.S: Vidět Evu v kině Lucerna, nejstarším evropském kině, a ještě k tomu z 35mm kopie, byl úžasný zážitek, který mě přenesl časem do dávné minulosti.(30.5.2011)

Jedna pojašená Eva, jeden falošný gróf, falošný tajomník, tetička čo vyrába pančuchy, pán domáci mierne pod papučou, pekná Eliška, truhlík ktorý má na všetko 2 možnosti + milión nedorozumení = vynikajúca a vtipná stará česká klasika(27.7.2008)

• - Crazy komedie se v českém filmu dělaly už dříve - například Milování zakázáno (1938). (NinadeL)

• - Film byl natočen za velmi krátkou dobu, snad jen 14 dní. (Kulmon)

• - Film je považovaný za prvú českú “crazy” komédiu. (Raccoon.city)