poster

Eva tropí hlouposti

 • anglický

  Eva Fools Around

Komedie

Československo, 1939, 90 min

 • RonaMidu
  ***

  to je dobré,za svůj život jsem ten film viděla několikrát,ale až dneska jsem si uvědomila,že náměstíčko,které Oldřich Nový objíždí v autě,je na Žižkově....tam,kde jsem vyrůstala celé dětství a dokonce pamatuju zeď a bránu Židovského hřbitova,která ve filmu je průhledem ulicí vidět....tak to mne potěšilo :-)(29.10.2019)

 • nascendi
  ***

  Pohodová, nestarnúca a dodnes vtipná crazy komédia, v ktorej exceluje Nataša Gollová a príliš za ňou nezaostáva ani Oldřich Nový. Napriek tomu, že som jej pri x-tom zhliadnutí znížil hodnotenie, pokladám ju naďalej za výnimočný a nadpriemerný film, ktorého pozretie mi v správne zvolených intervaloch veľmi dobre padne.(16.10.2010)

 • Aleee89
  ***

  Opět příjemný film pro pamětníky, leč zase ne taková bomba, jak jsem si původně myslela. Nataša Gollová super, komediální nadání rozhodně měla. Pro Oldřicha Nového jsem slabost nikdy neměla a asi ani mít nebudu. Zápletka krkolomná a vtipná, i když motiv záměny rozhodně není nic nového. Podáno s lehkostí, zkaženo velkým očekáváním z mé strany. Pořád ten pro sebe nejlepší film pro pamětníky teprve hledám.(4.5.2013)

 • easaque
  *****

  klasika, kterou neobrousil zub času a bude mít vysokou sledovanost, i když se v televizi objeví třeba 10x do roka. Prostě milé, zábavné a určené pro naivní děti každého věku. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](1.8.2013)

 • C0r0ner
  ****

  Šaškování Gollové je nakonec ten faktor, který to vytáhl na čtyři hvězdičky, protože jinak se jednalo o klasický starý film, který je sice hezký na shlédnutí, ale současný člověk z něj už moc nevyždímá, což se po téměř osmdesáti letech dalo čekat. Na jedno podívání to ale bylo fajn a mám zas odškrtnutou jednu povinnost. 75%(14.7.2017)

 • - K výkonu Gollové jeden z tehdejších kritiků prohlásil, že začala dělat inteligentně to, co dosud na pochybné úrovni dělal dosud Věra Ferbasová. (Kulmon)

 • - Šaty, ve kterých Nataša Gollová hrála byly k potěšení všech mužských kolegů takové, že jí bylo vidět téměř vše. (Kulmon)

 • - Fan Vavřincové bylo tehdy pouhých šestnáct let, když napsala tento román. (JT19)