Malé městečko uprostřed prašné Nevady žije své neměnné líné dny. Pro dvanáctiletého Henryho Sturbucka, syna místního záletného doktora a milující, ale přísné matky, je však každý den letních prázdnin roku 1960 časem objevů a dobrodružství. V hospodě U Erbu, kde nastoupil do své první práce, dostává životní lekce od barmana Rychlého medvěda, vidí svůj první film, sešlápne poprvé spojku a potkává prvního skutečného přítele, automechanika a filmového fanouška, černého J. M. Hoaglunda. I on měl kdysi velké sny, mezi než patřilo setkání s Marilyn Monroeovou. Ale léta ho změnila. Teď má jen přívěs a garáž. Náhle městečko vyburcuje k pohybu nečekaná událost. Přijíždí štáb filmařů a s nimi i samotná Marilyn Monroeová. J. M. ale zčistajasna odmítá svůj sen proměnit ve skutečnost. (oficiální text distributora)

Todd_Hewitt

Film jsem viděl na dřívějším Hallmark Channelu, hrozně se mi zalíbil, ale se druhým zkouknutím musím snížit na tři hvězdičky. Vcelku nudné obsazení, ze kterých oslní pouze Jeremy Sumpter, scénář a podobně. ()