Reklama

Reklama

VOD (1)

Býval člen elitní zásahové jednotky, nyní se z něj stal hledaný uprchlík. Joey (Jason Statham) utíká před svou minulostí, kterou je dohnán, až k vojenskému soudu. Nyní na dně, hnán touhou po pomstě se Joey přidává k londýnskému podsvětí, kde bere spravedlnost do svých rukou. Podaří se mu dosáhnout svého vykoupení? (Intersonic)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (351)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"Dobrý film so Stathamom" už začínal byť mýtus z dávnych čias. Ale podarilo sa. Miestami je to trochu srandovne melodramatické (hlavne na Knighta), ale stále milé a sympatické. Dokonca aj tá romantická línia je uveriteľná. Akcie málo, ale je úderná, k tomu tradične živý Knightov Londýn plný multietnickej "špiny" (zaznie aj slovenčina), zaujímavá polodetektívna zápletka... proste fajn. A možno prvý Statham, ktorého môžete pozerať aj s manželkou / frajerkou. :) ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…ALE POKOUŠEL JSEM SE UDĚLAT DOBROU VĚC“...... /// Komorní Statham (jakože víc člověk. Vobyčejnej…teda trochu…) ve filmu, se kterým klidně mohl přijet do Varů (mezi Travoltou a Stonem). Jason se snaží hrát (chlapče já vím, že s tím ksichtem to máš těžký…), mění kukuče (dokonce se i zasměje!) a všechno co dělá (pár bitek, opití jeptišky) je v rámci charakterního herectví a né jako prostředek ke zblbnutí blbýho diváka. Může za to bez debat Steven Knight, kterej se po Nigerijcích a Rusácích vrhá mezi Číňany (ale jenom trochu). Každopádně – když už nic, tak jde rozhodně o překvapivej kousek. A taky pomalej, snažící se vytěžit z charismatu a cesty ke spáse maximum. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Slyšel jsem, že Statham chce hrát jen v artovejch filmech. 2.) Vrátil jsem se z Afghánistánu a myslím, že Bůh chce, abych rozdával spravedlnost. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době tak moderní,silný film,že ho museli pojmenovat dvakrát! Scény z Londýna byly velkolepé, perfektní zachycení městského,drsného života na ulicích, kde zlo číhá téměř na každém kroku. Tenhle film je zcela odlišný od ostatních Stathamovek, zde nebylo úkolem zlikvidovat, co nejvíce nepřátel,což mi vůbec nevadí.. Příběh byl tak silně poutavý a sám o sobě napínavý, že se mi vykouzlil úsměv na tváři počas sledování filmu. Jsem příjemně překvapen, tohle je super a doporučuji všem.80% ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Rozpolcenost, jak k této "stathamovce" a "knightovce" přistupovat, je důsledkem formální dvojakosti, kdy se ne zcela funkčně kombinují různé postupy (žánrovka naplňující revenge schéma a potlačující romanci, ambiciózní sociální drama s vyzněním relevantním k žitému světu). Přesto jde o příslib toho, že Steven Knight je nadějným režisérem a že Jason Statham i navzdory omezenému mimickému projevu dokáže být zajímavým hercem, jenž dovede svou šarži nápaditým způsobem variovat. Do kina ale raději vyražte jenom v tom případě, pokud jste příznivci tvorby prvního jmenovaného. Zavádějící kampaní, dvěma různými přístupy k filmu a jeho formálním strategiím se detailněji věnuji v recenzi. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů s Jasonem, kde se moc nenasmějete. Překvapivě tu totiž Jason nesype hlášky, ale co víc, nezabíjí tu ani tuny nepřátel, aby tím vyhnal alespoň samotnou akčnost filmu. Vše tu působí poměrně realisticky, když tedy přijmete, že si tu Jason začne s jeptiškou. Pořád je to ale jeden z těch citlivějších, vážnějších a opravdovějších akčňáků, kde není důraz na hlavní postavu, jako spíš na emoce, což působí poměrně nestereotypním dojmem. ()

Galerie (150)

Zajímavosti (6)

  • Ačkoliv se film v originále jmenuje Redemption a do českých kin měl jít původně pod názvem Vykoupení, bylo rozhodnuto, že do distribuce nakonec vstoupí jako Crazy Joe. (Terva)
  • Skoro celý film byl natočen v nočních hodinách. (Terva)
  • Jason Statham měl před natáčením sezení s psychologem, aby poznal způsob života a chování některých ex-vojáků. (Terva)

Související novinky

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut

12.02.2013

Koncem roku završil mimořádně náročné natáčení Mad Max: Fury Road v žhavých afrických pouštích, a hned jde do dalšího filmu. Britský thriller Locke se může pochlubit scénářem Stevena Knighta … (více)

Reklama

Reklama