Crazy Joe

Crazy Joe

• Austrálie

Hummingbird

Thriller / Drama / Krimi / Akční

Velká Británie / USA, 2013, 100 min (SE: 90 min)

• Zeck

Akční thriller pro ženy (pomalý film bez akce a napětí). Statný Statham, který může drtit koule oponentům jen apatickým nadzvednutím obočí, se stává směšnou pacifistickou karikaturou na vyhaslého válečného veterána deprimovaného hrůzností války, ve které sice zavraždil pět nevinných lidí a jde po něm jeho vlastní vláda, ale v roli sebedestruktivního londýnského bezdomovce získává zcela novou filozofickou rovinu. Čím více okeny vychlastá a čím více se nechává mlátit od pasáků děvek (kteří okrádají -> bezdomovce), tím více citu pro sociální spravedlnost získává. Jeho cesta za vykoupením pak nenabízí nic jiného, než decentní balení polské jeptišky a objednávání pizzy jeho bývalým sousedům ze smradlavé krabicové uličky za čínským bistrem. Nejakčnější pasáž filmu pak spočívá v tom, když vytáhne černoprdelnici z továrny na obchodování se vzduchem, a ukáže jí v galerii výstavu čuráků. Pseudodrama, ve kterém hraje mašina na zabíjení a přitom je mučena existenciálními dialogy a přístupem režiséra, který měl scénář plný akce a napětí, a udělal z něj raději nepovedený pokus o psychologickou sociální sondu, která se akčním způsobem vymyká běžným stereotypům akčních filmů. Úspěšně, tohle ve výsledku skutečně žádný akční film nebyl. Závěrečné pointa a dovršení sebedestruktivní povahy hlavní postavy, pak díky tomu vyznívá do ztracena (jako film samotný). 44%(5.7.2013)

• SeBig

Já nemám slov tohle mě naprosto zklamalo já nevim co na tom jako vidíte akčního? Jako ano jsou tam dvě tři bitky ale to je všechno jinak po celý film nějaká zasraná hnusná vyhublá jeptiška která mi lezla nehorázně krkem ani neuměla pořádně mluvit..20 vteřinový tichý místa bez mluvení jenom čumim na jeptišku jak řídí auto? Dělate si ze mě prdel? Uplná nudná pičovina že se divim že se Statham takový kokotine upsal je mi ho líto vtom filmu opravdu zvrácenost.. tohle neni akční ani za mák. Přemýšlel jsem že dám hvezdu aspon za tech pár fightu ale to proste nejde.. utrpení.. a fakt náhoda že se vloupá do domu ve kterém NÁHODOU není alarm, NÁHODOU si majitel vyrazil na výlet na skoro celý rok a náhodou mu to řekne do záznamníku..a jeste ktomu mu NÁHODOU prijde kreditní karta i s pinem?? To si ze me už fakt delate prdel ne? Nebudu tuhle hloupost už dále rozebírat co si otom myslím jsem napsal. Doufám že další film co si pustim bude lepší..(31.7.2013)

Stathama mám v akčných filmoch veľmi rád, no tu mi to prišlo až príliš cukríkovo vyumelkované a s patetizmom, ktorý fackuje. Nechýbalo tu nič, čo by snáď mohlo diváka rozplakať. Na všetko sa pamätalo: bezdomovci, charita, mníška čo dostala nové šaty... Na druhú stranu aspoň tá akčná stránka ušla, ale mohlo jej byť viac. Slabší priemer. 55/100(25.3.2020)

Absolutně chápu, místy rozpolcené hodnocení/komentáře mejch oblíbenců a jejich nejistotu, protože Redemption (ten název se mi zdá nejvíc přirozený a ideální), je fakt divný film, že ani nevim, jestli mě to skutečně bavilo. Tempo je pomalejší, ale stále dostatečně neutichající, takže jsem se nudit nemohl. Modrý filtr, deštivost a noc Londýna, spolu s jeho ruchem, temnýma uličkama, je refrešující a nechybí tomu osobitá atmosféra. Jason Statham hraje solidně, nechybí mu jeho specifické charisma a předvede se i v akci. Akce tu je, moc jí není, tři, čtyři souboje a pár úderů padne, potom nějakej výstřel. Souboje jsou kompletně realistické, s nějakou tou zlomeninou, kontaktem, dynamikou Statham eliminuje špínu z ulice a má až takovej.."Batmanovskej" feeling. Líbí se mi, že jeho postava má vlastní démony a i když jsou jeho motivace správný, dělá občas dost hnusné věci s plným vědomím a žal zapijí alkoholem, sarkasmem a sem tam tou bitkou. Jeptiška je roztomilá, taky není nějak extra svatá a vyrovnává se s vlastní existencí. Scénář mi ale přijde nedodělaný, byl zde prostor pro obří filozofické konverzačky, ale všechno mi přišlo jen tak naznačené, proto mě nestrhlo ani když Statham brečel - až finální scéna, kdy se vlastně vrací na začátek, ve mě vyvolala husí kůži. Redemption je divný film. Fakt že jo, mám rád tyhle přemýšlivé, melancholické a občas lehce filozofické bokobky mejch oblíbenců, ale když to srovnám třeba s nedávným Keanem (jiné téma, ale taky civilní, psychologické drama), není to až tak zásadní zářez a chybí tomu větší tah na branku.(6.9.2018)

• Frajer42

No, přežil jsem to. Rozhodně to není žádný super skvost světové kinematografie, ale to snad bylo předem jasné. Koukneme se na londýnské bezdomovce, londýnské podsvětí, dokonce i pod sukni londýnské jeptišce. Akce je velmi málo. V ději nepozoruji také žádné zázraky. Typický příběh o pomstě. Nic víc. Jistá odlišnost oproti ostatním filmům je to snad v tom, že v ostatních filmech Jason nepláče. Tohle je spíše taková melodramatická pohádka, než akční kousek. Film mi byl doporučen překvapivě slečnou, takže možná to pan režisér tvořil opravdu pro něžné pohlaví. Mně osobně tento snímek nemá co nabídnout. Lepší hvězda.(18.8.2015)

• - Jason Statham měl před natáčením sezení s psychologem, aby poznal způsob života a chování některých ex-vojáků. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v ulicích Londýna a ve filmovém studiu Three Mill Lane. (Terva)

• - Skoro celý film byl natočen v nočních hodinách. (Terva)