Crazy Joe

Crazy Joe

• Austrálie

Hummingbird

Thriller / Drama / Krimi / Akční

Velká Británie / USA, 2013, 100 min (SE: 90 min)

• honajz

Tak pochopil bych, že to není ani akční film, ale sorry, není to ani filozofující film, protože využívá jedno klišé za druhým, takže se té historce moc nedá věřit (válečný veterán má trauma, rozbitou rodinu, neuvěřitelné štěstí při "výběru" bytu - tohle samo o sobě s s tím bytem a kreditkou bylo z říše nereálna, chce konat dobro...). A když do toho ještě přimícháte jeptišku (!), která má taky trauma (a pravděpodobně trpí anorexií), je těch klišé a náhod tolik, že tak nedůvěryhodnému filmu odmítám věřit a děj, postavy i jejich snahy jsou mi ukradené, protože prostě je to celé neživotné a vycucané z prstu.(12.5.2019)

• Jara.Cimrman.jr

Devět z deseti Stathamů mne dokáže spolehlivě pobavit, ale Joseph Smith alias Joey Jones mezi ně nepatří. Patrně proto, že je po celý film traumatizovaný, vyměňuje si moudra s rovněž traumatizovanou jeptiškou a těch pasáží, kdy někoho zábavně demoluje, je po hříchu málo. Při snaze o dramatický herecký výkon se navíc Statham pokouší uspět pohledem ztraceného jorkšíra, přičemž stále připomíná buldoka, který se chystá někomu zakousnout do krku. Prostě si myslím, že by se Jason neměl pokoušet hrát si na herce a měl by jen mlátit lidi. V tom je naprosto věrohodný.(29.11.2013)

Po nic moc Parkerovi je tu další Stathamovka. Nebo ne? Být tam o 2 bitky víc, tak jednoznačně ano. Ale faktem je, že tenhle film není klasická Stathamova řezničina. A kdo k tomu tak přistoupí, nebude zklamán. Film si kráčí svou cestou. Příběh nemá s nápaditostí nic moc společného, ale přesto vás tak nějak baví. Mluvený slovo je podle mě více méně nadprůměr. Opět nic geniálního, ale zase vůbec ne pitomýho. Prostě to celé drží pohromadě nějakým zvláštním kouzlem. Navíc Joe si rozhodně nic nezadá třeba s takovým (když to lehce přeženu) Frankem Martinem. Protože když už se Joe musí rvát, tak si servítky rozhodně nebere. Takže pokud jste ochotni vidět JS i v jiné roli než nekompromisního zabijáka, tak spokojeni určitě budete. Pokud ne budete trošku hloupě nadávat. 71 procent.(16.6.2014)

• Segrestor

Nejdřív to vypadalo, že se dívám na veselohrou, kterak se Zdeněk Pohlreich vytáhl z nuly na majitele mišelinské hvězdy, ale šlo to mnohem dál. Zdeněk se připletl do rvačky před hospodou, kde vaří ona věhlasná telecí líčka, která lze od podrážky houmlesácké botky odlišit jen jemnou nuancí v příchuti, a hned ho Vietnamci z Yum Yum foodu naverbovali jako gangstera. Zdeněk začne chlastat, poradí se s Vaňkem a zpřetrhá všechny vazby na "prakul". Zajde dokonce tak daleko, že začne dodávat instantní jídla pro elitu mezi houmlesy. Aby toho nebylo málo, v bytě obstarožního homosexuála zprzní Batmana a nakonec se rozhodne vrátit na začátek své kariéry, totiž zpět na ulici, kde je jedinou prioritou strkat si maršmelou do pusy. Vážení, ten film je divný. Uznejte sami, že takový scénář nemohl splácat nikdo normální.Tady by i Kevin Smith zaváhal, jestli vůbec do něčeho takového ulítlého jít. I když, Jay & mlčenlivej Bob by filmu už víc uškodit nemohli. Co vám budu povídat, skončí to dobře. To měl být spoiler. Pardon. A o tom to je.(18.3.2014)

Statham umí překvapit. Všechny ty průměrné mlátičky už mi začali splývat a je sympatické vidět plešouna zase trochu hrát. PTS, které našemu jinak stoickému kliďákovi před očima spolu s kolibříky přehrává hrůzy války, dodává potřebnou hloubku. Marianelliho hudba hraje na emoce tak nenápadně až si ani neuvědomíte, že sledujete akční thriller. Romantická linie mezi gangsterem a jeptiškou najednou nepůsobí tak legračně. Všechno do sebe krásně zapadá a konec, i když by mohl být prvoplánově optimistický, do takového balastu nakonec přece jen nesklouzne. Nečekaně lidské drama odrážející všechny neduhy Londýna, od rozdílů mezi jednotlivými vrstvami, přes národní multietnicitu až po nadvládu Čínského impéria.(25.7.2013)

• - V 39. minúte vyberá Joey (Jason Statham) výpalné od ženy, ktorá telefonuje v slovenskom jazyku. (KN1Fe)

• - Ve scéně, kdy Cristina (Agata Buzek) fotí Joa (Jason Statham) u fontány, používá fotoaparát Nikon D300s. (Terva)

• - Ačkoliv se film v originále jmenuje Redemption a do českých kin měl jít původně pod názvem Vykoupení, bylo rozhodnuto, že do distribuce nakonec vstoupí jako Crazy Joe. (Terva)