Crazy Joe

Crazy Joe

• Austrálie

Hummingbird

Thriller / Drama / Krimi / Akční

Velká Británie / USA, 2013, 100 min (SE: 90 min)

Jeden z mých TOP herců v pro něj velice netypickém filmu. Zde se uvádí žánr akční/krimi. Mě to teda přišlo spíše drama, místy i romantické drama. Každopádně ani zde mě Jason výrazně nezklamal a bylo to příjemné oživení jeho filmového repertoáru, ba dokonce jsem po všech jeho akčních filmech rád za tuto změnu. 75%(28.8.2013)

Pravdepodobne tu bol zámer, vniesť do zažitého subžánru zbesilej akcie trochu hlbší príbeh. Na môj vkus to ale bol zostup k miernej nadpriemernosti a chýbalo tomu akékoľvek napätie a predovšetkým humor. Začiatok je dosť uťahaný ale zápletka sa mi páčila natoľko že som sa tešil čo bude ďalej. Čakal som na konci nejaký Stathamovský masaker, ale zúčtovanie s hlavným zloduchom bolo podané neprehnane. Bitky boli surové a brutálne. Celkovo som bol ako tak spokojný, ale jedná sa o jeden zo Stathamovských filmov, ktoré nie sú nejak prevratné a nebudú dlho pamätateľné.(21.2.2015)

"Dobrý film so Stathamom" už začínal byť mýtus z dávnych čias. Ale podarilo sa. Miestami je to trochu srandovne melodramatické (hlavne na Knighta), ale stále milé a sympatické. Dokonca aj tá romantická línia je uveriteľná. Akcie málo, ale je úderná, k tomu tradične živý Knightov Londýn plný multietnickej "špiny" (zaznie aj slovenčina), zaujímavá polodetektívna zápletka... proste fajn. A možno prvý Statham, ktorého môžete pozerať aj s manželkou / frajerkou. :)(15.7.2013)

Film se Jasonem, co má hlubší myšlenku, je jev nevídaný. Pěkný, civilní herectví (obzvlášť křehké Agaty Buzek - netypické krásky, ale i Jason je schopen širší škály výraziva, než např. v Kurýrech) a zajímavej příběh, sem tam nějaká menší akce, Jason se houmlesácky potácí, brečí... Veliký překvapení, ale sedlo mi to rozhodně víc, než typický jeho filmy a bylo by určitě fajn, kdyby sem tam natočil něco ambicioznějšího, jako je Crazy Joe, protože na to - ač je akční hvězda - má.(10.11.2014)

• Frajer42

No, přežil jsem to. Rozhodně to není žádný super skvost světové kinematografie, ale to snad bylo předem jasné. Koukneme se na londýnské bezdomovce, londýnské podsvětí, dokonce i pod sukni londýnské jeptišce. Akce je velmi málo. V ději nepozoruji také žádné zázraky. Typický příběh o pomstě. Nic víc. Jistá odlišnost oproti ostatním filmům je to snad v tom, že v ostatních filmech Jason nepláče. Tohle je spíše taková melodramatická pohádka, než akční kousek. Film mi byl doporučen překvapivě slečnou, takže možná to pan režisér tvořil opravdu pro něžné pohlaví. Mně osobně tento snímek nemá co nabídnout. Lepší hvězda.(18.8.2015)

• - Natáčení probíhalo v ulicích Londýna a ve filmovém studiu Three Mill Lane. (Terva)

• - Skoro celý film byl natočen v nočních hodinách. (Terva)

• - V 39. minúte vyberá Joey (Jason Statham) výpalné od ženy, ktorá telefonuje v slovenskom jazyku. (KN1Fe)